Резултати от 1 до 11 от общо 11

избор на кабелен рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #1

    избор на кабелен рутер

    Здравейте в момента използвам рутер CANYON CN-BR1, с който си пускам LAN интернета на два компютъра и лан връзка към принтера. Проблема е, че през 2-3 дни се налага да го рестартирам, защото интнернета спира. Имам си кабели в стените и затова търся нов рутер( не Wireless).
    Можете ли да ми препоръчате някакъв рутер.
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #2

    Re: избор на кабелен рутер

    Решенията предлагани от Linksys са надеждни и сравнително добре от към цена/качество.
    Като алтернатива може да се организира някоя стара машина (P1 233, 32 MB Ram) като рутер базиран на линукс със Web интерфейс и изключително проста конфигурация.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Re: избор на кабелен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от ViK
    Здравейте в момента използвам рутер CANYON CN-BR1, с който си пускам LAN интернета на два компютъра и лан връзка към принтера. Проблема е, че през 2-3 дни се налага да го рестартирам, защото интнернета спира.
    Опита ли се да разбереш причината за спирането? Най-лесно е обвиниш безсловесния рутер, но все пак при следващо спиране, влез в Админ панела на рутера и виж LOG-а какво ще ти каже.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    5
    #4

    Re: избор на кабелен рутер

    Мога да ти препоръчам един рутер на D-Link DIR-100, стабилен е и не се налага да го рестартираш.
    http://www.varianti.net/-Firewall-VP...-10100-Switch/

    Другия вариант е Netgear, който също е много стабилен.
    http://www.netgearshop.net/-Firewall...atinum-Series/

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    38
    #5

    Re: избор на кабелен рутер

    Аз бях с такъв рутер и само ядове имах. Няма и упдейти на фърмуера за него и накрая просто спря да ми работи.
    От тогава съм с Linksys WRT54GL (много съм доволен, кефи ме че можеш да му сменяш фърмуера не само с оригиналния а и с други). Иначе съм с много добри виждания за Netgear и D-link.

  7. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #6

    Re: избор на кабелен рутер

    Здравейте,
    Преди няколко дни си купих си рутер Edimax BR-6104KP, защото темата остана без отговор в продължение на няколко дни и реших да не изчаквам повече(помислих, че съм задал некоректен по някаква причина въпрос). Засега рутера се държи стабилно.
    Благодаря на отзовалите се.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #7

    Re: избор на кабелен рутер

    EDIT

    да се трие


    ....

  10. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #8

    Re: избор на кабелен рутер

    Честит да ти е, не знам какво имаше предвид с това че темата е останала без отговор, аз преди 8 дни ти дадох насока, и доста други хора са изказали мнение. Както и да е, да си го ползваш без ядове!

  11. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #9

    Re: избор на кабелен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от ViK
    Здравейте,
    Преди няколко дни си купих си рутер Edimax BR-6104KP, защото темата остана без отговор в продължение на няколко дни и реших да не изчаквам повече(помислих, че съм задал некоректен по някаква причина въпрос). Засега рутера се държи стабилно.
    Благодаря на отзовалите се.
    Темата остана без отговори, които ти да прочетеш. Иначе отговори си имаше. Linksys WRT54GL е Рутера. SMC също стават. Успех с Едимакс-а все пак, ама е хубаво като питаш и да слушаш отговарящият, не само да правиш забележки че никой нищо не ти бил помогнал.

  12. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #10

    Re: избор на кабелен рутер

    Io Не правя забележки. Това е форум и никой не е длъжен да ми отговаря в някакъв срок. Два-три дни темата беше без отговор, а се наложи да си купя рутер. Просто не можех да изчаквам повече, а и не се сетих на време да отбележа във форума, че съм си решил проблема(засега). Ако настоящия рутер създава проблеми, темата и отговорите стоят, така че ще мога да се възползвам аз или някой друг.
    Извинявам се ако е прозвучало като забележка. Не бих си позволил такова нещо. Това го написах за да обясна защо не съм могъл да последвам съветите, които ми бяха дадени.

  13. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #11

    Re: избор на кабелен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от ViK
    Io Не правя забележки. Това е форум и никой не е длъжен да ми отговаря в някакъв срок. Два-три дни темата беше без отговор, а се наложи да си купя рутер. Просто не можех да изчаквам повече, а и не се сетих на време да отбележа във форума, че съм си решил проблема(засега). Ако настоящия рутер създава проблеми, темата и отговорите стоят, така че ще мога да се възползвам аз или някой друг.
    Извинявам се ако е прозвучало като забележка. Не бих си позволил такова нещо. Това го написах за да обясна защо не съм могъл да последвам съветите, които ми бяха дадени.
    Сори ако съм бил по-рязък Дано да нямаш проблеми с Едимакса и със здраве да си го ползваш.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Рутер
    От inkost във форум Технологии
    Отговори: 5
    Последно: 24-10-13, 13:19
  2. Връзка кабелен модем - рутер ?
    От milenk във форум Мрежи
    Отговори: 22
    Последно: 09-05-09, 03:40
  3. Избор на рутер
    От blue_ във форум Мрежи
    Отговори: 15
    Последно: 19-11-04, 20:41
  4. Пинг между кабелен модем и рутер
    От Botzko във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 21-09-03, 04:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе