Резултати от 1 до 6 от общо 6

Избор на Рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    5
    #1

    Избор на Рутер

    Здравейте,

    Ще сменям стария рутер с нов.
    Спрял съм се на 2 модела и понеже не разбирам много от рутери, ще Ви помоля за съвет кой от двата да бъде.

    1 - TP-LINK TL-WR842ND Рутери - Цени, оферти, мнения за TP-LINK TL-WR842ND

    2 - D-LINK DIR-615 WL ROUTER/4PORT - основна страница.

    Благодаря.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Избор на Рутер

    имам wr842 от около месец по препоръка на колеги, които бяха много възхитени
    - аз лично не споделям ентусиазма им, защото разликата в силата на сигнала в сравнение с предишния ми Edimax е доста малка. другите твърдят, че мрежата е силна на ниво "земя", а рутерът бил на 8-мия етаж.... не съм забелязал такава сила при мен
    - да, вярно, че поддържа 4 мрежи едновременно, но това е плюс само, когато ти трябва изрично
    - (поне при мен) се налага рестарт през няколко дена, вероятно поради малкия поддържан брой конекции, заемани постепенно при сийдване. другите не се оплакват от подобно нещо
    - определено имам проблем със смущенията, защото рутерът ми стои върху усилвателя (7.1 creative) и през колоните се чува пулсиране/туптене, което изчезва при отдалечаване на рутера на около половин метър. регионалните настройки в него са на "България" уж за избягването на подобни интереференции, но или няма разлика, или настройките в него са сбъркани и трябва да се пробва друга държава

    от втория модел нямам впечатления

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #3

    Отговор: Избор на Рутер

    Ползвам втория от доста време и мога за кажа че за парите си е супер.Живея в къща и няма проблеми през плочи и стени. За две години не е забивал.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    5
    #4

    Отговор: Избор на Рутер

    Благодаря още веднъж за мненията

    Спрях се на втория вариант, защото и стария рутер беше TP-Link и си имах доста ядове с него.

  6. Junior Member Аватара на mitak-tv1
    Тук е от
    Jul 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    63
    #5

    Отговор: Избор на Рутер

    Аз също използвам DIR- 615 от около три години,нямам проблеми.Нета ми е през LAN кабел,преди това бях на оптика,добре се държи.Имам вързан към него стационарка с кабел,и два лаптопа.Тогава го купих за 89лв,така че за ценета сега е супер.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #6

    Отговор: Избор на Рутер

    аз имам модел на Linksys без външни антени ( откъм дизайн е много пипнат ) доволен съм .. никога не забива ,обхвата е достатъчен за жилището ( вече ако е къща на няколко етажа може и да има проблеми )

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на рутер.
    От Aleksandars във форум Общ - хардуер
    Отговори: 99
    Последно: 31-07-18, 12:55
  2. Избор на рутер
    От ronnie72 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 25-12-11, 20:34
  3. избор на рутер
    От getzov във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 30-03-11, 11:48
  4. избор на рутер
    От vast във форум Технологии
    Отговори: 7
    Последно: 12-06-07, 09:27
  5. Избор на рутер
    От blue_ във форум Мрежи
    Отговори: 15
    Последно: 19-11-04, 20:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе