Резултати от 1 до 13 от общо 13

Локална мрежа без нет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    9
    #1

    Локална мрежа без нет

    Здравейте,
    Искам да си направя мрежа от 2 компютъра като и двата да имат Internet връзка (2-я да ползва Internet през 1-я)

    Подробности:
    На двата компютъра съм с Windows XP. На основния компютър (Internet server-a) имам 2 LAN карти. Едната (LAN 1) е вързана към Internet доставчика PPPoE (PPP over Ethernet). Конекцията излиза в 'Control Panel->Network and Dial-up connections' като Broadband type. Чрез другата LAN карта (LAN 2) си правя вътрешната мрежа с 2-я компютър. На Internet server-a на PPPoE конекцията и сетнах ICS (Internet connection sharing). След това пуснах Net Wizard-a и настроих двата РС. На втория излиза като Internet Gateway конекцията на първия РС. IP-тата на двете карти си ги присвои автоматично.

    Резултата е, че имам идеална мрежа между двата компютъра, имам Internet, но нямам Internet на втория компютър.

    Какво още трябва да се направи. Моля за помощ.
    Ако искате допълнителна информация - казвайте.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Локална мрежа без нет

    Е като си избрал ICS и си задал да шерва на втората лан карта друго не ти трябва. Ако другите две лан карти са били на автоматични настройки всичко си идва на мястото.
    IP на втората нанка трябва да 192.168.0.1
    subnet 255.255.255.0
    На ланката на другия комп IP 192.168.0.2
    subnet 255.255.255.0
    Gateway 192.168.0.1
    DNS (DNS-ите на интернет доставчика)

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    9
    #3

    Re: Локална мрежа без нет

    Еми не става и така. А в настройките на доставчика няма DNS, получава ги автоматично.

    Възможно ли е доставчика да е забранил свързването. От офиса им ни обясниха, че ставало с рутер.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #4

    Re: Локална мрежа без нет

    Провери на първия доставчика дали не ти слага ограничение на пакетите ТТL=1 и ако това е случката, можеш да погледнеш това например - http://kamburov.net/index.php?/content/view/17/26/. Работи безотказно.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    9
    #5

    Re: Локална мрежа без нет

    Как мога да проверя?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #6

    Re: Локална мрежа без нет

    ping www.google.com на машината, на която има нет и виж какво пише в резултата(ТТL=...)

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    9
    #7

    Re: Локална мрежа без нет

    инсталирах програмката, изписва ми ping=5, но на вториа РС пак нищо

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Локална мрежа без нет

    Сега
    да почнем от начало - кой ти е доставчика
    Ак ое Интербилд - забрави да си шернеш интернета
    Те имат защита като слагат рекуест пакет от даден мак адрес да =1 , и това значи че само 1 лан може да има нет.
    Много други правят така

    Второ кабела за компютър компютър не е като компютър - switch.
    Той е т.н "Cross" - кръстосан ( 1, ,2,3 и 6 са разменени в другия край )
    задължително IP, Gatewat, SubnetMask както ти е казал @Julian
    Пробвай с 192.168.0.1 за DNS ( Domain name server)

    Я по-добре кажи кой ти е доставчика
    и Шерна ли си първата лан карта
    Да же може и да постнеш какви са ти рекущите настройки - отваяш прозореца , alt+ prinscr , ПОсле отваряш Paint и ctrl+v - така ще видим картинка на активния прозорец !

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    9
    #9

    Re: Локална мрежа без нет

    Значи доставчикът ми е Банишора.ком (Опти.ком), а пък кабела ни е кроснат.

    Преди да въведат broadband си бяхме настроили интернета чрез CCProxy. Сега обаче не става. Настройките са ми точно както са описани по-горе. Не знам на коя карта искаш да ти ги пратя.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Re: Локална мрежа без нет

    @anivel ,
    я сега първо обясни как първия ти пост се накрива на почти 100% с този, който е постнат преди около 3г? От тази тема: http://forum.setcom.bg/index.php/topic,17630.0.html

    Цитат Първоначално публикувано от kompa
    Имам LAN Internet който работи идеално с 1 компютър. Обаче сега се появи 2-ри компютър и проблема е, че искам да си направя мрежа от 2 компютъра като и двата да имат Internet връзка (2-я да ползва Internet през 1-я)



    Подробности:

    На двата компютъра съм с Windows XP. На основния компютър (Internet server-a) имам 2 LAN карти. Едната (LAN 1) е вързана към Internet доставчика чрез PPPoE (PPP over Ethernet). Конекцията излиза в 'Control Panel->Network and Dial-up connections' като Broadband type. Чрез другата LAN карта (LAN 2) си правя вътрешната мрежа с 2-я компютър. На Internet server-a на PPPoE конекцията и сетнах ICS (Internet connection sharing). След това пуснах Net Wizard-a, създадох една дискета с която сет-нах мрежата на втория компютър.



    Резултата е, че имам идеална мрежа между двата компютъра, имам Internet на Internet server-a, но нямам Internet на втория компютър.



    Какво още трябва да се направи. Предпочитам въпроса да се рещи само със средатвата на Windows-а (без WinGate; WinRoute; хъбове, рутери...).



    Ако искате допълнителна информация - казвайте.


  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    9
    #11

    Re: Локална мрежа без нет

    много просто. просто го копнах от там. Проблемът ми е същия, но за сега няма разрешение и все още нямам нет на втория РС.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re: Локална мрежа без нет


  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    11
    #13

    Re: Локална мрежа без нет

    anivel, аз също съм на този "доставчик". Пиши ми на лични или в icq за да ти обясня и помогна за мрежата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 05-05-09, 23:16
  2. Въпрос за локална мрежа
    От gdimitrov във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 16-07-07, 14:47
  3. CS Server в Локална Мрежа...,
    От BBBmAN във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-04, 23:30
  4. Статистика за CS в локална мрежа?
    От geof във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 19-12-03, 09:36
  5. Програма за чат в локална мрежа.
    От Bri във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 11-12-03, 23:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе