Резултати от 1 до 7 от общо 7

проблем с интернет-а в локална мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    54
    #1

    проблем с интернет-а в локална мрежа

    Здравейте, проблема е следния: Имам мрежа с няколко компа, интернет се споделя чрез машина с реално айпи и втора лан карта, всичко си работеше нормално, наложи се да преинсталирам ХР-то и се появи проблем, след няколко часа работа се появявя грешка "generic host process for win 32" и интернета на машините от вътрешната мрежа спира, след рестарта на основната, интернета идва и така до след малко , сканирах за вируси с няколко он лайн скенери, но няма вируси, единствено в самото начало с"ConTest" ми намери "conficker.b/c worm" и го изтрих, при последващо сканиране, вече го няма, та молбата ми е ако някой знае някакъв начин, нека да помогне. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re:проблем с интернет-а в локална мрежа

    Не пишеш какво е точното съобщение за грешката, както и версия на ХР си - Home или Profesional, SP2, SP3, обновления и т.н. ...
    В твоя случай важна е разликата при двете версии в броя на едновременно отворените (конкурентни) сесии. При Home те са 5, при Professional - 10. Но и в двата случая са малко - колкото за скромно браузване.

    Според мен си имал инсталирана програма/хак, която е модифицирала броя на тези сесии. А след преинсталацията не си направил това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    54
    #3

    Re:проблем с интернет-а в локална мрежа


  5. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #4

    Re:проблем с интернет-а в локална мрежа

    Трябва ти SP3. Отдавна го има проблема и се оправяше с ъпдейти. Ако искаш да пробваш SP2 . KB894391

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Re:проблем с интернет-а в локална мрежа

    Аз залагам на над 99% вирус. Лично според мен си с някой нод, уж излекуван или фикснат. Имал съм подобни проблеми и точно с такава грешка. Оправи се след подмяна на определени файлове, ама кои бяха не си спомням. Теб те съветнам да започнеш със sfc /scannow като сложих диска на windows-а. Също намери и темата на BlackAdder - за чистенето на вируси. Уникално полезна е темата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    54
    #6

    Re:проблем с интернет-а в локална мрежа

    Не съм с нод с аваст съм, освен това сканирах и с няколко он лайн скенера, но мисля че го оправих с "windows worms door cleaner" , програмата затвори някакви портове и сървиси и вече 12-13 часа не се появявал проблема, но все пак да не прибързвам, ако е така и след 1-2 дена ще пиша дали е станало със сигурност, благодаря на всички отзовали се.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    54
    #7

    Re:проблем с интернет-а в локална мрежа

    Вече 5-ти ден няма проблем, така че смятам проблема за приключен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с рутера в локална мрежа
    От zla gad във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 05-08-08, 16:30
  2. Отговори: 6
    Последно: 12-02-08, 23:34
  3. Отговори: 3
    Последно: 20-01-07, 21:46
  4. Отговори: 4
    Последно: 23-12-04, 13:56
  5. Отговори: 10
    Последно: 18-10-04, 11:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе