Резултати от 1 до 9 от общо 9

Wake on Lan и има ли почва у нас/у вас?!?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #1

    Wake on Lan и има ли почва у нас/у вас?!?!

    От известно време не ми дава покой идеята да си пускам домашният компютър през нета. Изчетох различните начини за активиране (с магически пакет или с неколкократно изпращане на МАК адреса на мрежовата карта) но така и не постигнах никакъв успех. Нета ми е на бТК с активиран DMZ към мрежовата карта на компютъра. За динамичният но реален IP адрес се грижи no-ip.biz. Мрежовата карта на компютъра ми е Intel Pro 100V и за цвят и мириз пробвах вградената RTL 10/100/1000. В настройките всичко съм го направил както трябва обаче ......nada,nicht,ничево.

    Почвам да се предавам вече, някой да е постигал успех ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #2

    Re: Wake on Lan и има ли почва у нас/у вас?!?!

    Динамичния адрес се дава в момента в който има заявка от твоята машина към сървъра за такъв. А ти трябва да стигнеш до машината си преди това - т.е. сървъра не е създал маршрут към теб. Мисля, че там се крие проблема.

    П.С. Като прочетох поста ти още веднъж, останах с впечатлението, че си много наясно с тази и още доста подробности. Съжалявам ако съм се изказал неподготвен (защото друго по темата на първо мисъл не се сещам)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114
    #3

    Re: Wake on Lan и има ли почва у нас/у вас?!?!

    Аз също не съм се интересувал много, но до колкото си спомням "Wake on Lan" работи само в локална мрежа.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #4

    Re: Wake on Lan и има ли почва у нас/у вас?!?!

    каква ОС?

    бтв виж дали ти трябва кабелче - предполагам за интела със сигурност трябва, но за вградената може и да не е задължително ... кажи и точния модел на картата, с която ще пробваш (предполагам направо модела на дъното)

    Едит: за интел излезна следното http://support.intel.com/support/net.../cs-008459.htm

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    130
    #5

    Re: Wake on Lan и има ли почва у нас/у вас?!?!

    Ако не се лъжа нямаше ли някаква опция в BIOS - Enable LAN Boot ROM. Нещо такова трябва да е. Несъм много сигурен, но мисля че става само на вградени LAN карти (несъм пробвал с други), но логиката ми е следната = доколкото знам при изключен компютър PCI слотовете не се захранват и по този начин какъвто и да е сигнал получен на PCI LAN карта няма как да бъде изпратен до чипсета. След включване на LAN Boot ROM влизаш в биосчето на лан картата и там имаше разни настройки Enable/Disable. Аз съм го правил в лан мрежа с вградена Intel карта, но не би трябвало да има проблем и с интернет.

    Цитат Първоначално публикувано от recycled_bin
    Едит: за интел излезна следното http://support.intel.com/support/net.../cs-008459.htm
    Предполагам това кабелче е за точно това което пиша по-горе = сигнала да мине по него и да иде в чипсета

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Wake on Lan и има ли почва у нас/у вас?!?!

    При PCI 2.0 каквито са на всички нови дъна , кабелчето не е необходимо , ще се разровя много сериозно из тая тема , че идеята много ми харесва , при успех ще напиша на дълго и широко стъпките по които става , предполагам на доста хора ще им е интересно.

    Enable Lan Boot RОМ е за друго. Навремето ползвахме Boot ROM-а да зарежда автоматично от сървър новелският клиент и компа си работеше като терминал без да има нужда от твърд диск.


    Друго ми е интересно, дали DMZ хоста който съм направил от модела към мрежовият интерфейс е достатъчен , трябва да се разровя из модема за екстрата да си направя пълен forward към мрежовата карта, тоест да ми назначава IPто на модема направо на мрежовият интерфейс.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: Wake on Lan и има ли почва у нас/у вас?!?!

    Да, но при положение че не си знаеш текущото IP, а посленото преди загасяне на компютъра, как ще знаеш къде да пратиш заявката за събуждане?

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: Wake on Lan и има ли почва у нас/у вас?!?!

    Модемите на bTK си присвояват IP адрес от мрежата на бТК и си го държат до изключване(рестартиране,ресетване) на модема. Когато компютърът е включен ползвам една малка програмка която на всеки 30 минути праща IPто на динамичен ДНС. След което е лесно Шанса модема да си смени IP адреса докато ми е изключен компа е доста малък , пък и на мен не ми трябва чак толкова много. Идеята ми е ако през деня ми остане време и се разходя из някой торент тракер и ми хареса нещо за сваляне , да мога да си събудя компа и да пусна торент клиента да сваля

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #9

    Re: Wake on Lan и има ли почва у нас/у вас?!?!

    здравейте, и аз искам да настроя компютъра да се включва през интернет
    изчетох доста по български и чужди форуми, но остават въпроси на които не съм намерил отговор

    конфигурацията ми е тази от подписа
    ето малко снимки за настройките които съм направил






    кажете правилно ли е настроен биоса, и какво трябва да настроя на мрежовата карта през уиндоус ХР

    също се интересувам има ли значение как се изключва компютъра - чрез Shut Down или Standby

    намерих сайтове през интернет, въвежда IP-то и MAC-адреса на мрежовата карта за дистанционно събуждане на компа
    ето и тях
    http://www.dslreports.com/wakeup
    http://stephan.mestrona.net/wol/
    http://www.depicus.com/wake-on-lan/woli.aspx


    към мрежовата карта /D-LINK DFE-538TX/ върви и едно кабелче


    то трябва ли да се включи някъде, защото към дъното не виждам такъв конектор
    трябва ли още нещо да се направи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. "CONSTANTINE" - Neo... wake up... ;-)
    От IvO™ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 9
    Последно: 18-04-05, 08:59
  2. "WAKE OF DEATH" - Поредното безумие...
    От IvO™ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 29-01-05, 06:41
  3. MSI има ли той почва у нас?
    От AIPBG във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-12-04, 20:23
  4. Изключване на Power, Sleep и Wake Up
    От varbancho във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-04, 00:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе