Резултати от 1 до 12 от общо 12

Рутиране под Windows

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    18
    #1

    Рутиране под Windows

    Здравейте,
    трябва ми програма със следните (или поне близки възможности):
    router with NAT, traffic shaping (optional bandwidth limitation for user), VPN for multiple networks, powerful user access accounting and restriction, detailed traffic statistics per user, remote administration, activity monitor, activity logs, special user authentication utility.

    програмата ще се използва на Windows 2000 Server.
    пробвах Inetshaper 2.191, но нещо не се разбира с мрежата ми (в началото тръгва добре, но след няколко минути (или след първото логване на администратор) започва да наводнява мрежата със странен трафик). А не намирам по-нова версия.

    Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: Рутиране под Windows

    Traffic Inspector - мисля, че има основните неща, които търсиш...
    Безплатна за 3-ма потребителя!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    18
    #3

    Re: Рутиране под Windows

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Traffic Inspector - мисля, че има основните неща, които търсиш...
    Безплатна за 3-ма потребителя!
    не разбирам много руски и немога да се оправя с конфигурирането и

    предложете някоя друга...

  5. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #4

    Re: Рутиране под Windows

    Насочи се към Win 2003 server ,в него има вграден VPN сървър с всички възможности от които се нуждаеш,шейпър,рутер и т.н.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: Рутиране под Windows

    Цитат Първоначално публикувано от A.L.F.
    Насочи се към Win 2003 server ,в него има вграден VPN сървър с всички възможности от които се нуждаеш,шейпър,рутер и т.н.
    Къде е шейпъра ?
    Не се заяждам, питам щото не знам, а ме интересува.

  7. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #6

    Re: Рутиране под Windows


  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re: Рутиране под Windows

    Ъъъъ ... винаги съм си мислил, че смисъла на това на картинката е за съвсем друго нещо (за multicast-пакети и "multicast-трафик")
    Сега ще трябва бая хелпове да прочета как това на картинката се връзва с моята представа за шейпър.
    Мерси все пак.

    ПП. А тоя интерфейс "internal", който е закрит частично, при теб има ли IP-адрес и статус "operational" ?
    И имаш ли представа какъв точно е смисъла на този интерфейс?
    Питам, защото от известно време не мога да правя VPN-връзки към един сървър и като че ли това съвпадна с момента, когато този интерфейс по неизвестни причини стана "non-operational".

    ПП2. Междувременно, проверих как стоят нещата на друг сървър. И там беше non-operational и без адрес, но в момента в който направих VPN-връзка и се закачих като VPN-клиент, стана operational и получи някакъв адрес от същото адресно пространство. След прекъсване на VPN-връзката, адреса и статуса на този internal interface се запазиха. Явно хипотезата от предишното ми ПП е невярна.
    Така или иначе, доста съм търсил за информация по хелповете за този internal interface и никъде нищо не съм успял да намеря и прочета до момента. Ако знаеш нещо по въпроса (или пък някакъв линк), ще съм много благодарен и ще почерпя при случай.

  10. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #8

    Re: Рутиране под Windows

    Мисля ,че internal е когато даваш достъп до споделените файлова на сървъра
    Ъъъъ ... винаги съм си мислил, че смисъла на това на картинката е за съвсем друго нещо (за multicast-пакети и "multicast-трафик")
    Сега ще трябва бая хелпове да прочета как това на картинката се връзва с моята представа за шейпър.
    Мерси все пак
    Може да си прав,не ми се е налагало да използвам тази функция,така че,може да съм те заблудил.
    Друг варянт е да си поиграеш Kerio WinRoute само където си няма шейпър,и да го комбинираш със NetLimiter,за друго не се сещам под Windows.Прочети тази тема http://forum.setcom.bg/index.php/topic,33407.0.html

    Пробвай това http://www.batchconverter.com/iNetSh...oad-7684.shtml

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #9

    Re: Рутиране под Windows

    това, което А.Л.Ф. е показал става за рутиране, но не и за
    powerful user access accounting and restriction, detailed traffic statistics per user ... activity monitor, activity logs, special user authentication utility.
    просто такава статистика на този network layer няма да стане, трябва MS ISA Server за application layer-а и за повече granularity

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Re: Рутиране под Windows

    Преди да издрънкам още някоя превъзходна глупост, да взема да попитам,
    каква е разликата между понятията "traffic shaping" и " bandwidth limitation (control) for user",
    тъй като явно съм си мислил, че става въпрос за едно и също нещо.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #11

    Re: Рутиране под Windows

    "traffic shaping" би трябвало да включва в себе си "bandwidth throttling" + една камара други неща (приоритетизация, класификация и т.н.)

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    18
    #12

    Re: Рутиране под Windows

    а с MikroTik ще мога ли да постигна част от услугите (ако не и всички)?
    аз отдавна се мъча с него, но нямах напредък и го бях зарязал (така си стои инсталиран и побазикан на една машина)...
    машината с микрото получава нет и се опитвам да го разпределям с PPPoE, но останалите компютри като се свържат могат единственно да ping-ват или trace-ват към интернет. сайтове немогат да се отварят.

    PS: странно, google.com и gmail.com се отварят без проблем
    даже и някои други сайтове се опитват да започнат да зареждат. явно пропускам нещо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Рутиране на интернет
    От kalaf във форум Мрежи
    Отговори: 23
    Последно: 10-01-07, 20:55
  2. Проблем с рутиране
    От McTailer във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 28-11-05, 13:16
  3. Рутиране под Windows Server 2003
    От silverfox във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-03-05, 21:07
  4. Проблем с... (може би рутиране) ?
    От Slero във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 29-08-04, 00:58
  5. Динамично рутиране
    От zizu във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 21-12-03, 17:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе