Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

"Майсторите" Интербилд - Варна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    "Майсторите" Интербилд - Варна

    не знам темата за тук ли е, за "вицове" или за "черен списък", но днес щях да се смея от сърце, ако не бях индиректно засегнат и аз от техния "професионализъм"

    за какво става въпрос:

    сглобен от мен актуален компютър с windows от едната страна (gigabyte am2, 4000+ X2, 2gb ram, nvidia 7900), от другата нужда от въвеждане на ip/subnet/dns/gateway

    за да бъдат въведени първо се иска компа да бъде занесен в офиса им (а става въпрос за стар техен абонат), където за начaло 40 минути някакъв "специалист" се мъчил, а накрая поискал компа да бъде оставен.

    след 3 дена (и едно носене на диска за дъното!?) бил върнат с коментара:
    "проблемът се оказа, че нямаше драйвери за вградената мрежова карта"

    P.S. същата тази мрежова карта, през която на домашната ми мрежа нета си хвърчеше....

    вашите коментари?

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: "Майсторите" Интербилд - Варна

    За Интербилд и техният "support" има легенди.
    Много пъти клиенти са идвали с диагноза "неработеща мрежова карта" която е тръгвала в сервиза без проблеми. Просто нямам думи.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #3

    Re: "Майсторите" Интербилд - Варна

    @fanta orange, поне си маркирай мнението с (както го пише в правилата)

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: "Майсторите" Интербилд - Варна

    ръчно въвеждане на "ip/subnet/dns/gateway", това е отговора на риторично зададения ти въпрос.
    Аз все си мислех, че от 5-6 години насам и най-тъпите парчета са открили DHCP

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #5

    Re: "Майсторите" Интербилд - Варна

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    ръчно въвеждане на "ip/subnet/dns/gateway", това е отговора на риторично зададения ти въпрос.
    Аз все си мислех, че от 5-6 години насам и най-тъпите парчета са открили DHCP
    Интербилд дават ИП според адреса на клиента. Обикновено е включен номера на блока и апартамента.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: "Майсторите" Интербилд - Варна

    Само дето някои познати които са на интербилд са на DHCP
    Скоро гледах инсталация и човека си сложи кабела, даде "repair " и хоп нета дойде

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #7

    Re: "Майсторите" Интербилд - Варна

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Само дето някои познати които са на интербилд са на DHCP
    Скоро гледах инсталация и човека си сложи кабела, даде "repair " и хоп нета дойде
    Явно има разлика в зависимост от квартала. Макар че нямам наблюдения върху тях, след като въведоха безумната си ценова политика през лятото и всичките ми познати, които им бяха клиенти се отказаха.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re: "Майсторите" Интербилд - Варна

    Цитат Първоначално публикувано от Cvetanov
    Интербилд дават ИП според адреса на клиента. Обикновено е включен номера на блока и апартамента.
    Не знам доколко си запознат с DHCP, но само по МАС адреса на картата може да ти дадат IP адрес, дето да е като ЕГН-то ти
    Отделен е въпроса когато някой го мързи да го направи.

  11. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #9

    Re: "Майсторите" Интербилд - Варна

    Цитат Първоначално публикувано от Cvetanov
    Интербилд дават ИП според адреса на клиента. Обикновено е включен номера на блока и апартамента.
    Това с номера на блока и апартамента е супер идиотско. Ама явно някои ги мързи да си направят една екселска таблица

    EDIT: Сега им видях цените на тези и ми стана лошо .. как може ако не сключа договор да искат по 60лв за 2 мегабита .. е бтк го дават за толкова

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #10

    Re: "Майсторите" Интербилд - Варна

    Камене, тук проблема ми изглежда да е в твоя човек, който имайки сглобен от теб компютър го дава на ИБ ..

    .. другия проблем е пак в него ... как може да е на ИБ ..

    П.П. защо в заглавието пише "Варна" .. тези да не са плъзнали и другаде

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: "Майсторите" Интербилд - Варна

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    EDIT: Сега им видях цените на тези и ми стана лошо .. как може ако не сключа договор да искат по 60лв за 2 мегабита .. е бтк го дават за толкова
    отовора е реално много лесен - защото има фрее сървър с многооого филми и игрти и тн, които даже не се налага да ги теглш.Гледат се директно от сървъра.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    3
    #12

    Re: "Майсторите" Интербилд - Варна

    FearMe това нещо дето го приказваш май са приказки от хиляда и една нощ , стоял бил компютър 3 дни в офиса на интербилд хаха той клинта сам щеше да ти го върне да видиш кво си му зглобил.


    stenly а що се отнася до нерабощите LAN карти - ти в офиса си с колко метра кабел ги тестваш 5-10-15 някаде там , ама по стандарт май трябва да си работят и със сто

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #13

    Re: "Майсторите" Интербилд - Варна

    Мдаа, както се казва - не само сте некадърни, но сте и неграмотни, за другите качества няма да говоря, да не прозвучи като реклама на Нескафе - 3 в 1, неочаквано добра комбинация
    И един съвет от мен - когато си прост - мълчи си. Може и да не те разберат, обаче като си отвориш устата - всички ще са сигурни.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    3
    #14

    Re: "Майсторите" Интербилд - Варна

    Кой е прост не знам. Ама щом даваш пододни квалификации без да познаваш хората, то идва логичното обяснение кой е простак

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #15

    Re: "Майсторите" Интербилд - Варна

    Цитат Първоначално публикувано от kacuru
    Кой е прост не знам. Ама щом даваш пододни квалификации без да познаваш хората, то идва логичното обяснение кой е простак
    Поне влез от друг IP де... Или като влизаш през служебното се представи. А за неграмотното... то не е необходимо някой да те познава, погледни си мненията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-01-07, 20:07
  3. Отговори: 1
    Последно: 09-09-06, 13:26
  4. Варна: Специализиран курс "Core .NET Developer"
    От Raeva във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 08-09-06, 20:19
  5. Варна: Специализиран курс "Core Java Developer"
    От Raeva във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 08-09-06, 16:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе