Резултати от 1 до 12 от общо 12

WRT54GL - кой фърмуер от многото

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #1

    WRT54GL - кой фърмуер от многото

    Притежавам отскоро заветния модел v.1.1 - все още го ползвам със заводския му фърмуер но ъпдеитнат до 4,30,11 - рутерчето работи изключително стабилно въпреки че е натоварено денонощно с торенти /какво друго ? - хахаха /
    Чета по форуми напред - назад - други хора му сменили фърмуера - та щото динамичния шеипинг /QoS/ му е отврат на оригиналния фърмуер решавам и аз да го сменям. Та да питам за да не стигна до debricking how to - някои с голям опит с тия рутерчета да сподели предимства и недостатъци на dd-wrt openwrt hyperwrt Tomato и др и съвет ако може
    Знаех си аз че треаше да си зема рутерборд-че с Микротик левъл4 - ама де щото Микротика го познавам и знам че изключително надежден

    Така че приятели - ако някои има боен опит с тия линксисчета и алтернативни фърмуери да го сподели - ???

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #2

    Re: WRT54GL - кой фърмуер от многото

    Имам изградена без жична мрежа тип AP със WPA2 Personal (PSK) + AES криптиране и антенка 4 dbi с обхват около 300 метра със WHR-G54S който е хардуерно идентичен със WRT54GL 1.1.Доставчика е БТК,скорост 4 Mbps download,скороста е разделена чрез скрипт на 4 равни части и ограничение от 50 конекции на юзър,рутера е със Tomato 1.13.При мен имам като клиент WRT54GL 1.1 със DD-WRT v24 RC-3 std ,след него имам два суича 3 компа и един лаптоп който се конектва безжично,рутера е настроен като повторител на първата мрежа.При така изградена мрежа резултата е 5 месеца перфектна и безпроблемна работа,единствено забива на 10-ина дена модема на БТК-о макар че съм го настроил в режим екстендет ИП ,тоест не рутира и имам към рутера реален Ип,но за модем с 6 Мб памет толко

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #3

    Re: WRT54GL - кой фърмуер от многото

    пишат че HYPERWRT бил най - стабилния
    аве и аз съм на бтк на бизнес абонамент ма недават на екстендет ип - как нави симпатягите от бтк на тая врътка - аз безуспешно се морих да ги накарам модемчето да ми го пуснат в режим бридж на службата - ама не дават

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    Re: WRT54GL - кой фърмуер от многото


    Цитат Първоначално публикувано от A.L.F.
    ... модема на БТК-о макар че съм го настроил в режим екстендет ИП ,тоест не рутира...
    Както някои "велики" линуксчии са ме коментирали, та и аз сега: "Мухахахахаха"... Въпросният (и не само той) модем не рутира само и единствено, когато е в bridge режим - логично е, нали? Нали и затова е bridge този режим!... Hint about IP extension: IP spoofing

    @ Chaser
    Какво освен "хардуерен" VPN , поставен зад модема не можеш да подкараш, че драпаш да ти се цвъкне публичното IP на твоя ти интерфейс?

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #5

    Re: WRT54GL - кой фърмуер от многото



    имам Микротик след модема и мангъла на рртр и съответно QoS на същия рртр не работи както трябва - та затова

  7. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #6

    Re: WRT54GL - кой фърмуер от многото

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Както някои "велики" линуксчии са ме коментирали, та и аз сега: "Мухахахахаха"... Въпросният (и не само той) модем не рутира само и единствено, когато е в bridge режим -
    По-скоро е извстно като Half Bridge Mode ,ако може така да се каже.

    http://www.unixathome.org/adsl/archi...03_09/0163.php


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Re: WRT54GL - кой фърмуер от многото

    Така е! Ни риба, ни рак - хем си получаваш публичното IP, хем някои 3Com рутерчета прихващат spoofing-a и се сърдят...

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2
    #8

    Re: WRT54GL - кой фърмуер от многото

    openWrt
    е фърмуера
    просто ако можеш да работиш с юникс конзола
    може да си правиш всичко..

  11. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #9

    Re: WRT54GL - кой фърмуер от многото

    Ето и малко тестове




  12. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #10

    Re: WRT54GL - кой фърмуер от многото

    ако не ми хареса томато - мога ли лесно да сложа пак оригиналния фърмуер без да стигам до debrickig how to

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #11

    Re: WRT54GL - кой фърмуер от многото

    Цитат Първоначално публикувано от A.L.F.
    Ето и малко тестове
    Колега сега ще се фукаме ли

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #12

    Re: WRT54GL - кой фърмуер от многото

    То аз направо се "улях"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Фърмуер за LG 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 22-08-10, 10:13
  2. Фърмуер за DVD и Blu-ray
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 15-06-10, 19:30
  3. Отговори: 9
    Последно: 30-11-08, 21:40
  4. По(с)редна задачица (от многото напоследък)
    От kamenf във форум Логически задачи
    Отговори: 33
    Последно: 01-05-06, 20:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе