Резултати от 1 до 7 от общо 7

Странен проблем с PPPoE връзка в WinXP, логва се след няколо опита, защо?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    47
    #1

    Странен проблем с PPPoE връзка в WinXP, логва се след няколо опита, защо?

    Здравейте, имам много странен проблем със една PPPoE връзка и незнам как да го разреша. Ту ми тръгва ту не (Имам проблеми с логването става чак след няколоко опита)

    Значи конфигурацията е Atlon64 3000 с Gigabyte дъно GA-K8NF-9 (NForce 4 чипсет ползвам вградения лан) с WindowsXP Pro. Преди нямах проблеми с PPPoE връзката към доставчика, но се наложи преинсталация на Windowsa, след което сичко почна с бъгове. Просто не иска да се логне от първия път, ами чак след няколко опита, дори трябва да рестартирам, че да стане. Интересното е че ако пусна компа и изчакам 10 минути и пробвам да се логна към доставчика там от тази връзка става от първия път. Незнам какво не съм инсталирал като хората, махнах шибания Firewall на NVidia и на Windows, но пак не ще да се махне тоя проблем. То може и така да се кара, но дразни определено, а имам чуството че има и някакъв проблем с нета и след това, защото програми като ICQ редовно ми гърмят. Ползвам драйвери за дъното и лана свалени от интернет саита на гигабайт, незнам може и от тях да е, но мисля че предишната инсталация на XP то е била със същите но не съм сигурен. Някаква идея от какво е и как може да се оправи?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Странен проблем с PPPoE връзка в WinXP, логва се след няколо опита, защо?

    Сложи си raspppoe

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    47
    #3

    Re: Странен проблем с PPPoE връзка в WinXP, логва се след няколо опита, защо?

    Опитах, направих сичко като във FAQ-то от сайта на RASPPPoE - стъпка по стъпка следвах инструкциите по инсталация и пак неще. (Паролата, нещо и юзера отхвърля като се опитвам да се конектна сега от новосъздадената икона). Някакви идеи?

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re: Странен проблем с PPPoE връзка в WinXP, логва се след няколо опита, защо?

    Четейки описанието на проблема се сещам за две неща (това не значи, че не може да е нещо съвсем друго)
    1. Загуби на пакети (логването става чак след няколоко опита)
    2. Зомбиран компютър бълващ спам и пак се стига до нещо като закъснения и загуби на пакети. (Преди нямах проблеми с PPPoE връзката към доставчика, но се наложи преинсталация на Windowsa, след което сичко почна с бъгове)

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #5

    Re: Странен проблем с PPPoE връзка в WinXP, логва се след няколо опита, защо?

    изтегли това програмче :
    http://www.xp-smoker.com/freeware.html
    резет на системата с двата бутона на програмчето, рестарт и пак пробваш. После ни уведомяваш докъде си я докарал.
    Успех

  7. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #6

    Re: Странен проблем с PPPoE връзка в WinXP, логва се след няколо опита, защо?

    Като стартираш програмата raspppoe.exe и дадеш да сканира, колко и какви сървъри ти излизат?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    47
    #7

    Re: Странен проблем с PPPoE връзка в WinXP, логва се след няколо опита, защо?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Четейки описанието на проблема се сещам за две неща (това не значи, че не може да е нещо съвсем друго)
    1. Загуби на пакети (логването става чак след няколоко опита)
    2. Зомбиран компютър бълващ спам и пак се стига до нещо като закъснения и загуби на пакети. (Преди нямах проблеми с PPPoE връзката към доставчика, но се наложи преинсталация на Windowsa, след което сичко почна с бъгове)
    Да ти кажа да и аз си мисля, че е някаква загуба на пакети, защото и след това разни програми дето ползват интернета гърмят без видима причина (визирам Skype и ICQ) . Но как може да се види и оправи това не знам. Нещо друго съмнявам е да е зомбирано ПЦ-то просто е чисто новичък Джама. Просто при преинсталация може да не съм незнам някоя настроика видял ама пък доставчика нищо не казва само ип и маска за друго ни грам инфо не дава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 05-04-14, 11:45
  2. LG 32LX2R проблем след връзка през HDMI
    От kro1 във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-12-11, 13:25
  3. Отговори: 8
    Последно: 04-09-11, 20:36
  4. Странен проблем при връзка между конзола и ТВ
    От miromiv във форум Конзоли за игра
    Отговори: 5
    Последно: 18-07-11, 15:37
  5. Netgear WGR614 v7 връзка към WAP Miniport PPPoE
    От Muko във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 26-07-08, 02:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе