Резултати от 1 до 6 от общо 6

Странен проблем при връзка между конзола и ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    65
    #1

    Странен проблем при връзка между конзола и ТВ

    Имам супер странен проблем при връзка на пс3 с тв-то ми което е филипс 32'' 8404H с hdmi кабел. След като пусна конзолата и излезе образа на екрана има някакво забавяне между натискането на бутоните на геймпада и действието на екрана, без значение дали е на менюто или при игра. Обаче, щом включа компютъра, който е свързан с dvi-hdmi към тв-то и превключа от hdmi на конзолата към hdmi на компа и после върна обратно на играта и забавянето изчезва. Ако спра компа, забавянето отново се появява. Явно не е от конзолата. Някой има ли идея на какво може да се дължи? Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2

    Re:Странен проблем при връзка между конзола и ТВ

    Малко неща ми идват като идеи за решение на този проблем
    1. Смени телевизионният режим на GAME - така всички подобрители на картината се изключват и лага остава минимален.
    2. Погледни в инструкцията към кой hdmi порт на телевизора да включиш конзолата.
    3. Не свързвай едновременно компа и игровата конзола към телевизора
    4. Ъпдейт на фирмуера на телевизора.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    65
    #3

    Re:Странен проблем при връзка между конзола и ТВ

    1. На съответния hdmi на който съм включил играта от менюто на тв-то може да се зададе какво е включено и аз съм дал да е игрова конзола, на другия hdmi съм дал пс.
    2. Включих играта и на другите портове, същата работа.
    3. Всъщност точно като са едновременно включени, нещата се оправят, като превключа от конзола към комп. и обратно и лага изчезва, иначе си стои, без значение дали компа е включен в hdmi или е изключен само от копчето.
    4. Има и още нещо, когато превключвам от кабелна на комп. понякога формата на картината сам се променя на widescreen, а иначе винаги е на немащабиран. Оправя се по познатия начин, превключвам отново на кабелна и после пак на комп и само се оправя иначе ако опитам от менюто да му задам немщабиран се връща обратно на widescreen и ако продължавам с опитите забива. Страх ме е да сменя върмуера да не се прецака съвсем.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Re:Странен проблем при връзка между конзола и ТВ

    Има някакъв проблем с HDMI портовете,това не е нормално -може да си окъсил нещо при вкл. /изкл. Като начало може да пробваш с други /по-добри/ кабели. Щом си вадил кабелите е нормално да си смени режима на 16:9 .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    65
    #5

    Re:Странен проблем при връзка между конзола и ТВ

    Оправи се. По съвет на lazarus зададох на конзолата ПС режим и се оправи. А при ПС-то този режим е неактивен. Елементарно, ама някой да ти го каже.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #6

    Re:Странен проблем при връзка между конзола и ТВ

    Много странно решение от страна на Филипс -щом се е оправило все пак добре ,ще имам едно наум за тия модели

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с HDMI връзка между ТВ Panasonic и домашно кино Samsung... ?
    От startus във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 06-07-11, 17:46
  2. Проблем с HDMI връзка между настолен компютър и телевизор !
    От Compare във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 18
    Последно: 05-04-11, 14:16
  3. Проблем с връзка между Lcd i Home cinema Philips
    От kiko26 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 07-02-10, 09:54
  4. Отговори: 0
    Последно: 21-03-09, 22:59
  5. Отговори: 6
    Последно: 30-01-08, 00:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе