Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39

Облъчване от уайърлес рутер....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #16

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    че електрическата крушка е примерно 75W
    Па ако толкоз те е страх от облъчване, сложи си бронирана жилетка, катка и тенекиени гащи.
    В днешния, пълен с електроника живот, най-малкото от което трябва да се притеснява човек е излъчването на Wireless рутера.
    Щото като почнеш - Микровълнови печки, GSM-и, Телевизори, Компютри, Алармени инсталации и т.н.т, то в гората да идеш, пак няма спасение.
    Мисля,че темата е сериозна и такива идиотски изказвания нямат място.Има по-важни неща от това дали ще ти се родят момичета или момчета като туморите на мозъка например.Доколкото знам не е минало достатъчно време за да се направят клинични проучвания с статистически достоверни резултати.Именно затова проблема стои открит.Устройства се продават,пишат се на тях някакви стойности,но никой незнае как ще ви се отрази облъчването след 10 години или още по-лошо какво ще стане с поколението на децата ни.Явно автора на цитата е над тези неща.Съжалявам ако съм засегнал някой,но овчедушието ме вади от обувките.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #17

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    А как стои въпросът с ренгеновите лъчи дето са навсякъде в болниците ?
    отдлено от това телевизорите с кинескоп не облъчват ли ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #18

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    Цитат Първоначално публикувано от Caesar
    Мисля,че темата е сериозна и такива идиотски изказвания нямат място
    И къде видя ИДИОТЩИНА в моето мнение? Би ли се обосновал ако обичаш? Както виждаш, аз съм изказал мнение и съм го подкрепил с ФАКТИ!!!
    Чакам ти да приложиш факти, доказващи че съм идиот, пишеш идиотщини. Щото си първия в тоя форум осмелил се да твърди подобни неща.
    Верно, на някои може да не му допадат фактите, но това не променя тяхната същност.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #19

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    Caesar , ако още не си разбрал, опитваме се да ти обясним, че облъчването от безжичен рутер е възможно най-незначителното въздействие в сравнение с gsm, микровълнови, crt-телевизори и монитори, слънчевите лъчи през лятото, стреса, лошото хранене, холестерола и т.н. Надявам се схвана мисълта.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #20

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    Добре, че човек не може да вижда всички електромагнитни полета около себе си, иначе би ослепял.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #21

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Добре, че човек не може да вижда всички електромагнитни полета около себе си, иначе би ослепял.
    Много прав е Lupus, наистина е така!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #22

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    А как стои въпросът с ренгеновите лъчи дето са навсякъде в болниците ?
    отдлено от това телевизорите с кинескоп не облъчват ли ?
    Taм е друга бира. Вече слагат оловна ламарина под гипскартона /имах случай през февруари със "Св.Ана" Купиха 360 кила ламарина 0,6 мм

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Taм е друга бира. Вече слагат оловна ламарина под гипскартона /имах случай през февруари със "Св.Ана" Купиха 360 кила ламарина 0,6 мм
    Дано следващата ви поръчка да са оловни прашки за рентгеновите сестри. И ти да им вземаш мерките!

  11. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #24

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    Трябва да Ви кажа , че за мое нещастие ми се налагаше доста често да ходя в онкологичния институт , поради заболявания на мои много близки хора и едно от най-кошмарните помещения е това за лъчетерапията. Отдолу в мазето през което се минава ,за да се отиде до там има два брояча (Гайгер-Мюлер) които постоянно издават оня звук от Халф Лайфа , направо ти настръхва козината.
    Та не знам тези хора там как издържат постоянно да работят с такава техника и дали не има се отразява зле на здравето.
    Иначе по темата мога да кажа , че аз започнах такава и не знам докъде стигнахме , но някой беше написал , че в някои университети забраняват рутерите тъкмо поради факта , че няма достатъчно данни за влиянието им в/у студентите.
    Ще се опитам да я намеря.
    Добавено: ето я - http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg270317

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    24
    #25

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    Май това ще се случи на следващия етап от еволюцията начовека (давиждаш полетата), или като злоупотребиш с ракията

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #26

    Re: Облъчване от уайърлес рутер....

    Забравяте и друго. Дори у вас да нямате безжичен рутер, то със сигурност има безжичен сигнал от поне 3-4 мрежи около вас, с мощност по-силна от soho-рутерите.

    Далеч по притеснително е факта , че се продават усилватели на по няколко вата. Преди 3-4 години във Варна, от КРС конфискуваха 10-ватов !! усилвател.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    76
    #27

    Re: Облъчване от уайърлес рутер....

    И си представи че комшията който пък е 'нигримотен' и нищо не отбира от WAP, облъчвания и прочие си е сложил такъв точно до твоята глава. Тогава?
    А какво да кажем за клетките на МТЕЛ и другите разположени на покривите на някои блокове? Горките хора около тях биват направо 'изпържени' в собствения си сос.
    След като искаш безжична връзка си плащаш цената и толкова.
    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Като толкова се притесняваш и евентуалната покупка постоянно да не ти дава мира - вземаш устройство на 5.8 GHz. Цените са поносими, пък и повечето лаптопи вече ги правят с a/b/g стандарт wireless карти. Така поне няма да имаш постоянното чувство на съмнение и притеснение.
    Отделен е въпроса , че GSM-ите на семейството ти постоянно излъчват мощност над 100 mW, а в режим на разговор може да достигне и до 2 W !!.
    А дали на 5.7 или 2.4 не зависи от теб,
    а от поддържаните стандарти. А съвремениите WAP поддържат и 11g и 11b и 11а, a най новите и 11n.
    Та честотата се определя от стандарта, не от твоето желание. И WAP превключва на съответния стандарт в зависимост от
    безжичните NIC в обхвата му, казано на по достъпен език.

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    2
    #28

    Re:Облъчване от уайърлес рутер....

    Цитат Първоначално публикувано от Minava6t

    А какво да кажем за клетките на МТЕЛ и другите разположени на покривите на някои блокове? Горките хора около тях биват направо 'изпържени' в собствения си сос.
    Понеже аз съм една от тези в соса ( моят е по рецепта на Вивател и съм точно под антената) , може ли малко разяснение или линк към съответна тема, каквато вероятно има?
    Благодаря

  17. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #29

    Re:Облъчване от уайърлес рутер....

    Цитат Първоначално публикувано от white s
    ... и съм точно под антената...
    Щастливец... Просто имаш късмет да си отдолу, а не срещу излъчвателите. Най-сме застрашени живущите между 8-9 и 12-ти етажи. Ако все пак имаш притеснения - може да си сложиш окачен таван, със заземена ситна рабица или пък ламарина (както писаха по-горе).
    По въпроса за клетките вече има някакви решения да не се слагат върху болници, училища и детски градини - в Пловдив. Но всички мобилни са ревнали, че това щяло да намалее обслужваемостта на населението. И веднага са се сетили за болната напоследък тема - 112 - нямало да има такава ефективност използването му, ако нямало покритие...

    За рутерите - убедил съм се, че каквото човек сам си направи,никой друг не може да му го направи. От клетките ще се защитиш с рабица по стените и т.н., но от постоянното облъчване на рутера няма кой да те спаси - нали сам си си го включил...
    И не е само това. Разказаха ми за служител в мобилен оператор, след късно закрита повреда качил куфара с измервателната апаратура у тях, да не стои в колата. Скалата на този уред трепвала до 1/3 - 1/2 при звънене на GSM, но забила докрай при включването на енергоспестяващите му лампи... Мамка му, в къщи всички са такива...

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #30

    Re:Облъчване от уайърлес рутер....

    Аз у нас имам рутер обаче стои в кухнята. Освен това съм му махнал антената и като ми трябва си работя в кухнята. Като ми трябва по-голям обхват завивам антената и готово. Без антена имам обхват на около 2 метра радиус.
    Сега ми хрумна че може антената да си стои на рутера и да я покрия със нещо - например алуминиева кутия от бира. Въпросът е каква да е бирата.
    А пък за ГСМ-ма, замислям се дали да не си купя метална каска, желателно е от тия старите германски каски. И като ми звъни телефона нахлузвам каската и така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Офроуд любители помагат на село Бисер
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-12, 21:05
  2. Забраняват чалгата във фейсбук до края на
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 20
    Последно: 20-12-11, 15:22
  3. Каква е ролята на мултимедийните плейъри
    От taboo във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 22-08-11, 19:23
  4. Отговори: 9
    Последно: 28-04-10, 07:28
  5. Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)
    От enkov във форум Коментирай новина
    Отговори: 56
    Последно: 21-01-09, 10:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе