Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 39 от общо 39

Облъчване от уайърлес рутер....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #31

    Re:Облъчване от уайърлес рутер....

    Мощността на SOHO рутерите е 28-30mW, някой по пипнати модели са 42mW, но има и такива с мощност 68mW (на моделите с линукс мощноста им може да се регулира). Всичко това за 2,4 GHz. Уж засега няма доказателства за вредата на подобно електромагнитно поле. За желаещите да редуцират влиянието му е препоръчително да си вземат насочена антена с която да насочат електромагнитинеите вълни в една посока ( http://www.buffalo-bg.com/pdf/WLE-MYG.pdf ). Стандартните Омни пръскат в почти всички посоки.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    131
    #32

    Re:Облъчване от уайърлес рутер....

    Интересна тема. Много интересен е и факта за енергоспестяващите крушки - ако е достоверен. И въобще за мене въпросът е не какво си включил, а как да измериш излъчванията в дома си например. Както беше отбелязано - можем да вярваме само на някакви цифрички върху етикетите и да се заблуждаваме, че нашият рутер е най-големият ни проблем. Има ли нещо по-достъпно от специализираната апаратура на мобилните оператори? На теория би трябвало една намотка/антена да свърши работа като датчик.
    Относно екранирането на жилището с мрежи, ламарини и т.н. мога само да добавя, че колкото по-екранирано ви е жилището, толкова повече вълните дето се излъчват вътре от вашите уреди си остават за вас, защото се отразяват многократно от екраните. Справка: "Фарадеев кафез" от физиката.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #33

    Re:Облъчване от уайърлес рутер....

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Скалата на този уред трепвала до 1/3 - 1/2 при звънене на GSM, но забила докрай при включването на енергоспестяващите му лампи... Мамка му, в къщи всички са такива...
    В енергоспестяващите крушки има куп електроника, особенно в по скъпите. Тя се използва за запалване на лампата , която си е изкривена луминсцентна тръба. При включване поради особенността за процеса за запалване се генерира мощен EMP (стана като в матрицата ). Относна скалата на уреда трябва още уточнения за какъв прибор точно става дума.
    Преди години по време на ровене в някво захранване използвах мултимер с магнито-електрическа измерителна система (руски Ц4342 М1- доста добър прибор ). На баща ми мобифона звънна и стрелката на прибора заби вдясно, като сондите на прибора си висяха свободно. Обаче мобифона (бенефон Драгон) е на доста по-ниска честота и голяма мощност- май беше 5 вата. GSM- апаратите също излъчват до 2 вата, мощноста им се регулира сама в зависимост от разстоянито до клетката, с която се комуникира.
    Сетете се за онези лепенки която се ляпят на телефоните с разни светодиодчета. Енергията от електромагнитното излъчване на телефона се хваща от една намотка на лепенката и захранава устройството и то започва да свети.

    Обаче телефоните и рутерите са най малкия ни повод за тревога. Има източници на далеч по мощни електромагнитни полета.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #34

    Re:Облъчване от уайърлес рутер....

    Разводних малко темата, но пък е полезно

    http://e-vestnik.bg/430

    и нещото SAR за вашите играчки

    http://www.sarvalues.com/eu-complete.html -моделите са старички

    http://www.phonerated.com/c-top-rate...sar-phones.php -тук пък най безопасните за 2009

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    2
    #35

    Re:Облъчване от уайърлес рутер....

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Щастливец... Просто имаш късмет да си отдолу, а не срещу излъчвателите. Най-сме застрашени живущите между 8-9 и 12-ти етажи.
    Аз съм отдолу, на 8-ми , последен етаж. Но и срещу мен на близките блокове се намират някои излъчватели. Така че...

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #36

    Re:Облъчване от уайърлес рутер....

    Ако някой действително го интересува какви са последствията от високочестотното облъчване (на руски!):
    http://www.gumer.info/bibliotek_Buks/Science/Lom/03.php

    .....И вот радар заработал. Пых-пых-пых – птички попавшие под лучик забавно взрывались, оставляя после себя маленькие облачка перьев и сажи. Вот это настоящая радарная травма!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    1
    #37

    Re:Облъчване от уайърлес рутер....

    Здравейте,

    aз съм момче на 18 години и напоследък почнах да се интересувам от големият брой подобен тип облъчвания на които всички сме подложени....
    И тъй като в стаята си на не повече от метър/два от леглото ми имам плазмен телевизор,компютър,монитор,рутер за безжичен интернет и т.н. ,ми се струва че сиг бая си се пържа.... Интересува ме дали ако тези уреди бъдат изключени от мрежата(контакта) спират да излъчват толкова вредни емисии?Би трябвало....

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #38

    Re:Облъчване от уайърлес рутер....

    Цитат Първоначално публикувано от Method
    Здравейте,

    aз съм момче на 18 години и напоследък почнах да се интересувам от големият брой подобен тип облъчвания на които всички сме подложени....
    И тъй като в стаята си на не повече от метър/два от леглото ми имам плазмен телевизор,компютър,монитор,рутер за безжичен интернет и т.н. ,ми се струва че сиг бая си се пържа.... Интересува ме дали ако тези уреди бъдат изключени от мрежата(контакта) спират да излъчват толкова вредни емисии?Би трябвало....
    Ами положението не е толкова страшно, ако ги гасиш преди лягане.
    Всъщност истинския тест се провежда с мадама. Ако започнеш да имаш проблеми след петия път с нея, трябва да намалиш престоя пред компа и да наблегнеш на спорта....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #39

    Re:Облъчване от уайърлес рутер....

    Еееееех , Вълчо , какво ли знаят младите днес. Те си имат много мацки , само дето ги виждат с IE , Firefox, Opera & тн.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Офроуд любители помагат на село Бисер
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-12, 21:05
  2. Забраняват чалгата във фейсбук до края на
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 20
    Последно: 20-12-11, 15:22
  3. Каква е ролята на мултимедийните плейъри
    От taboo във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 22-08-11, 19:23
  4. Отговори: 9
    Последно: 28-04-10, 07:28
  5. Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)
    От enkov във форум Коментирай новина
    Отговори: 56
    Последно: 21-01-09, 10:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе