Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

Облъчване от уайърлес рутер....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #1

    Облъчване от уайърлес рутер....

    Съжалявам ако въпроса прозвучи глупаво или някъде това вече е обсъждано,но съм длъжен да попитам.Искам да си взема уайрлес рутер за вкъщи с който да свържа два компютъра и да имам безжичен Интернет.Притеснява ме факта,че няма опция да се изключва безжичния Интернет.Мисля да монтирам рутера в спалнята,където е и моя компютър,което значи,че на 3 метра от мен ще има излъчвател на 2.4GHz нонстоп.Не беше ли това честотата и на микровълновите печки? Въпроса ми е,доколко е вредно това и дали може да ползвам някакво друго решение?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    обсъждано е, но не сме си стиснали ръцете нито над твърдението, че е напълно безопасно, нито че ще ти окапе косата след 3 дена

    моите лични и косвени наблюдения подкрепят по-скоро теорията за вредност, понеже не от едно място са ми споделяли за главоболие и необяснима умора още към средата на работния ден, ако wireless-а е на около метър-два от работното място

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    Хмм... едно време в казармата на радиометристите - тоест тези, които бяха на локаторните станции им викахме "меките пиш.." с извинение. Защото се говореше, че силното облъчване действително влияело на потентността.

    Е, вярно е че едно е голямата въртяща се антена на РЛС-то с обхват 60 морски мили, друго е 10-сантиметровата антенка на рутера с обхват 2 стаи, ама пак си е излъчване... И като за всяко ново нещо - още няма доказателства дали вреди.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #4

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    Казаха ми,че имало някакъв модел на Linksys при който било предвидено да се гаси радиомодула(предполагам през уеб интерфейса) и да се настройва изходната мощност 28 - 250 mW.Някой виждал ли е такова чудо?

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    @Caesar
    Излъчването е минимално - около 100mW и не е в състояние да ти навреди. Само за сравнение - GSMите ни излъчват до 2W и си ги държим залепени до главата с часове на ден.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Хмм... едно време в казармата на радиометристите - тоест тези, които бяха на локаторните станции им викахме "меките пиш.." с извинение. Защото се говореше, че силното облъчване действително влияело на потентността.

    Е, вярно е че едно е голямата въртяща се антена на РЛС-то с обхват 60 морски мили, друго е 10-сантиметровата антенка на рутера с обхват 2 стаи, ама пак си е излъчване... И като за всяко ново нещо - още няма доказателства дали вреди.
    Румене има 2 неточности
    1. "меките пиш.." са били всички тези които са били извън кабината. Операторите в кабината са защитени от ламаринената обшивка на кабината
    2.Като гледам 60 те м. мили това е бил НЧ радар , а не в обхвата около 9,4 ГНц. Излъчва много голяма мощност - над 50 квт поне.
    Антената все пак има по-остро насочен лъч / ъгъла е някъде над 1, 5 градуса във вертикална посока. Като се има в предвид и височината на антената най- безопастно е около кабината стига вълновода да е читав .
    48м.мили е макс обват на радар на 9,4ГХц

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #7

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    Kris11, наистина не знам подробности за честотата, мощността, само си спомням че при нас станцията беше полска Unitra. И "меките пиш.." се оплакваха, че лятно време в ламаринената кабина ставало сауна като се пусне станцията. Значи е била доста мощна. Като правило вишките със станциите бяха на по няколко км отдалечени от поделенията. Не знам дали е било заради облъчването или по други съображения. От друга страна - нашата вишка, макар и далеч от поделението си беше в двора на почивна станция - на "Българска коприна". Сигурно с идеята, че в такова предприятие работят най-вече жени и тях няма да ги бърка облъчването като идват на почивка

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #8

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    Адаш, малко си в грешка Масовите SOHO рутърчета които се продават напоследък са 40 mW. Само за пример мога да кажа че руска микровълнова печка ЗИЛ заглушава всички уайърлеси в радиус от поне 150 м.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #9

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    40mW...обаче това си е постоянно облъчване...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #10

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    че електрическата крушка е примерно 75W
    Па ако толкоз те е страх от облъчване, сложи си бронирана жилетка, катка и тенекиени гащи.
    В днешния, пълен с електроника живот, най-малкото от което трябва да се притеснява човек е излъчването на Wireless рутера.
    Щото като почнеш - Микровълнови печки, GSM-и, Телевизори, Компютри, Алармени инсталации и т.н.т, то в гората да идеш, пак няма спасение.

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    Аз 2 години съм бил облъчван от доста по сериозни радиолокационни станции, ДОСТА ПО СЕРИОЗНИ ... и пишката ми ... не знам ... все още се чувствам добре. След един месец, да съм жив и здрав, ще ударя четиридесет "лазарника".
    Имаше някакви легенди, може би и с известна доза истина, че които сме под облъчването ще имаме само момичета.
    Абсолютно не се наемам да коментирам дали е истина или не, нямам познания в тази област, но да кажем от 20 човека, с които съм служил и същевременно имам информация, има само три мъжки наследника.
    Аз, освен дъщеря ми имам и един син и един друг "колега" има близнаци, мъжки.
    Всичко друго е момичета.
    Не че не отчитам възможността, да имаме и "ортаци" с колегата, но ... това е друга тема.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #12

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    Както обичат загадъчно да казват из американските филми Two years later.... На мен поне ми беше интересно да си припомня... как сме писали пак същите неща. Верно, повода на дискусията е друг, но предмета е (почти) същия.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #13

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    Цитат Първоначално публикувано от Caesar
    Притеснява ме факта,че няма опция да се изключва безжичния Интернет.Мисля да монтирам рутера в спалнята,където е и моя компютър,което значи,че на 3 метра от мен ще има излъчвател на 2.4GHz нонстоп.Не беше ли това честотата и на микровълновите печки? Въпроса ми е,доколко е вредно това и дали може да ползвам някакво друго решение?
    Като толкова се притесняваш и евентуалната покупка постоянно да не ти дава мира - вземаш устройство на 5.8 GHz. Цените са поносими, пък и повечето лаптопи вече ги правят с a/b/g стандарт wireless карти. Така поне няма да имаш постоянното чувство на съмнение и притеснение.
    Отделен е въпроса , че GSM-ите на семейството ти постоянно излъчват мощност над 100 mW, а в режим на разговор може да достигне и до 2 W !!.

  17. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #14

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    И каква е идеята, излъчванията на 5GHz са по-малко вредни ли?

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #15

    Re: Облъчване от уайрлес рутер....

    Е разбира се, защо мислиш микровълновите са на 2.4. Имаше едно филмче, в една микровълнова сложиха жива материя (няма да уточнявам), беше ужасна гледка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Офроуд любители помагат на село Бисер
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-12, 21:05
  2. Забраняват чалгата във фейсбук до края на
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 20
    Последно: 20-12-11, 15:22
  3. Каква е ролята на мултимедийните плейъри
    От taboo във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 22-08-11, 19:23
  4. Отговори: 9
    Последно: 28-04-10, 07:28
  5. Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)
    От enkov във форум Коментирай новина
    Отговори: 56
    Последно: 21-01-09, 10:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе