Резултати от 1 до 10 от общо 10

Губи се връзката с рутера Netgear WGR614v7

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #1

    Губи се връзката с рутера Netgear WGR614v7

    Здравейте , намерих доста теми с проблеми като моя рутер но не като моя разбира се , всичко съм направил както трябва нета си тръгна но отвреме на време се губи връзката и няма нет /не отваря страници/ иначе връзката не е дропната според иконката долу.
    Скайп си има което е интересно , при пингване от лаптопа към рутера вътрешна мрежа 192.168.0.1 няма връщане на пакети , изведнъж се опрравя и тръгва и нета и пинга от само себе си.
    Ползвам WPA2 криптиране на връзката , защитната стена на рутера е включена , фирмуера е последния , какво му е според вас.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Губи се връзката с рутера Netgear WGR614v7

    Аз ползвам v6 модела и нямам грижи, имам приятел който с рутер като моя има същите проблеми. В даден момент спира нета за няколко секунди и после пак тръгва. Така и не можа да намери решение на проблема.


  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #3

    Re: Губи се връзката с рутера Netgear WGR614v7

    Без да съм ползвал Netgear, ще споделя опит с Videomax WR04.

    При настройки по default (променил съм единствено реалния IP-адрес и съм позволил MAC cloning заради доставчика), се случваше доста често интернет връзката да "зависва". Намерих в административния панел -> System -> Management опцията "Disable Fast NAT" и я маркирах... ... нещата се оправиха!

    В този ред на мисли, потърси нещо подобно при теб.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re: Губи се връзката с рутера Netgear WGR614v7

    Има Скайп, а другото го тяма --> прилича на проблеми с DNS. Може да са в рутера, може и да са при доставчика.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re: Губи се връзката с рутера Netgear WGR614v7

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Има Скайп, а другото го тяма --> прилича на проблеми с DNS. Може да са в рутера, може и да са при доставчика.
    Скайпа често "стои" включен след като спре нета.

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #6

    Re: Губи се връзката с рутера Netgear WGR614v7

    Последните няколко дни изче,тох много относно този проблемс рутера и май тези проблеми не са рядкост а ежедневие според форума на Нетгиър както и някои ревюта относно този продуктто
    Споменава се от може би 80% от потребителите на този продукт че постояно дропи конекцията /същия проблем при мен/ и най лошото е че никой не знае от къде е проблема , догадки разбира се много от резет на рутера за да се оправи ужким до проблеми с интерференция от други мрежи и най лошото за мен е че май съм се набутал с тоя рутер , а мислех че нетгиър ги бива.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #7

    Re: Губи се връзката с рутера Netgear WGR614v7

    Пробва ли да си смениш каналите за безжи4ната мрежа? (Available 11 - Default 6)

    Разкарай си WPA 2 и пробвай с WEP or WPA-PSK

    Try without security - allow by MAC address




  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Губи се връзката с рутера Netgear WGR614v7

    от скоро време насам имам проблеми с жични рутери на netgear.
    казвам го просто да споделя опит. Онзи ден върнах 3 защото постоянно забиваха и след макс 1 час ставаха като в дискотека - постоянно премигваха всички лампи. Смених го с Repotek или Edimaks и забравих за проблемите.

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #9

    Re: Губи се връзката с рутера Netgear WGR614v7

    Като цяло почти всички рутери имат сходните проблеми , поне по прочетените ревюта и отзиви на собственици , имам огромен успех с рутера за в момента като направих следното:
    Смених криптирането от WPA2 на WPA и сложих статични адреси за модема на бТК в менюто на рутера , поне за в момента сякаш проблемите изчезнаха.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: Губи се връзката с рутера Netgear WGR614v7

    рутера ако трябва да му казваш кои адреси да рутира и да се принуждаваш да си понижаваш сигурността - да го .......... в рутера .................. !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-01-15, 22:51
  2. Отговори: 12
    Последно: 09-04-13, 15:23
  3. Отговори: 7
    Последно: 29-12-12, 11:19
  4. Губи ми се интернета....
    От get във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 17-02-05, 09:54
  5. Help губи ми се мрежата?
    От AVATARAT във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-04, 02:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе