Резултати от 1 до 12 от общо 12

Help губи ми се мрежата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #1

    Help губи ми се мрежата?

    Help губи ми се мрежата, не мога да разбера защо понякога я има за 2 мин понякога за 3-4 дена с WinXP съм другият е с WinMe (но мисля че не е от него), значи когато му задам IP адрес то си го въприема и понякога работи, ако му пусна уизарда да го намери в повечето случай го намира и тръгва, но понякога не го намира и задава някакъв си невалиден. Интересното е че просто както си работи и изчезва примерно пуснал съм си Winamp слушам си МР3 от другия комп или си сърфирам в интернет и просто ме отрязва и това е!?! Някой да е имал или да знае как се оправя подобен проблем? Мрежовата карта е IBM 100, дъното е Gigabyte 7VTX. Предварително благодаря []

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #2

    Help губи ми се мрежата?

    Използвам Microsoft Internet Connection Sharing за да споделям връзката към Интернет[]

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Help губи ми се мрежата?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Help губи ми се мрежата, не мога да разбера защо понякога я има за 2 мин понякога за 3-4 дена с WinXP съм другият е с WinMe (но мисля че не е от него), значи когато му задам IP адрес то си го въприема и понякога работи, ако му пусна уизарда да го намери в повечето случай го намира и тръгва, но понякога не го намира и задава някакъв си невалиден. Интересното е че просто както си работи и изчезва примерно пуснал съм си Winamp слушам си МР3 от другия комп или си сърфирам в интернет и просто ме отрязва и това е!?! Някой да е имал или да знае как се оправя подобен проблем? Мрежовата карта е IBM 100, дъното е Gigabyte 7VTX. Предварително благодаря []



    <div align="right">Originally posted by AVATARAT*-*18/05/2004*:* 22:01:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Така както си го написал трябва да гадая, къде ти е проблема. Обърни внимание на следното:



    - твърдо IP

    - качеството на RJ45 с UTP кабела

    - мрежовата карта дали е изправна (понаместия в слота)

    - NetBios over TCP (за всеки случай, въпреки, че може и само с TCP/IP)

    - прегледай какви протоколи си инсталирал и на двете РС-та и дали са конфигурирани правилно

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #4

    Help губи ми се мрежата?

    Ами IP-то на мрежата ми е статично 192.168.0.1 и 192.168.0.2 .

    Кабела досега ми е вършил работа пък то понякога се губи само интернета, а мрежа има.

    Мрежовата карта е сложена добре (проверих я а другата си е вградена.

    NetBios over TCP си е включен по дефолт, пробвах да го махам слагам все тая и затова го оставих.

    А протоколите са си стандарни и за двата ХР-то Client for Ms Networks, File and Print Sharing for MS Networks, QoS Packet Scheduler, TCP/IP, за Ме-то Client for Ms Networks, File and Print Sharing for MS Networks, Internet Connection Sharing, мрежовата карта, картата на модема и съответните им TCP/IP-та.



    Ако трябва още нещо да напиша казвайте

    Обикновенно след като махна и сложа настройките нещата си тръгват най-много някой рестарт да поиска. Ама в момента и това не помага просто не се виждат комповете, като обикновенно правя едни и същи действия и по принцип е трудно да сбъркам някъде щото все пак са няколко настройки накръст?

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #5

    Help губи ми се мрежата?

    А понякога след като съм ги сложил настройките минава някакъв период от време (5-15 мин) и си тръгва само. Чудя се дали някъде някое прекъсване да не ми прави проблем? и просто затова да зацикля от време на време?

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #6

    Help губи ми се мрежата?

    В WinMe в system information/components/problem devices ми дава на:

    IRQ Holder for PCI Steering - PCI\IRQHOLDER\61 - error code 22

    IRQ Holder for PCI Steering - PCI\IRQHOLDER\61 - error code 22

    TCP/IP - NETWORK\MSTCP\0001 - error code 22



    Сигурно имат връзка ама незнам как да ги оправя

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    168
    #7

    Help губи ми се мрежата?

    Имал съм подобни проблеми с вградените LAN карти, ако имаш възможност сложи друга LAN карта на компютъра с WIN ME и изключи вградената карта...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #8

    Help губи ми се мрежата?

    1. Провери се за вируси. Това ми звучи като дънещ се winsock.

    2. Махни всякакви firewall-и ако ги имаш.

    3. Има една много удобна опция нафорума наричаща се edit - няма нужда да пишеш 5 мнения вместо 2.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #9

    Help губи ми се мрежата?

    имал съм същия проблем - получава се при дублиране на IP адресите.

    Бях написал възможното решение нощеска, но някой тук ми е "делнал" мнението.

    Сега нека този, който ми изтри поста той да те оправя.



    п.п. ако ме потърсиш на майла - ще ти помогна, но втори път няма да давам това решение тук[B)]




  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #10

    Help губи ми се мрежата?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Имал съм подобни проблеми с вградените LAN карти, ако имаш възможност сложи друга LAN карта на компютъра с WIN ME и изключи вградената карта...



    <div align="right">Originally posted by Zviara*-*20/05/2004*:* 14:25:32</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Имам друга мрежова но тя използва IRQ 9 и ми стават прекалено много неща на това IRQ и почват други проблеми затова карам с вградената, а все пак компа е DELL което ми дава надеждата, че е добра и не би трябвало да дава проблеми. Но все пак си прав, че никога не се знае[]

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #11

    Help губи ми се мрежата?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">имал съм същия проблем - получава се при дублиране на IP адресите.

    Бях написал възможното решение нощеска, но някой тук ми е "делнал" мнението.

    Сега нека този, който ми изтри поста той да те оправя.



    п.п. ако ме потърсиш на майла - ще ти помогна, но втори път няма да давам това решение тук[B)]







    <div align="right">Originally posted by smarty*-*20/05/2004*:* 18:25:22</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Smarty пробвах на пощата ти ама ми върна че не можело да ти го прати мейла ми е: madavatarat@yahoo.com Ще се радвам ако ми помогнеш след като знаеш какъв е проблема[^]

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #12

    Help губи ми се мрежата?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">имал съм същия проблем - получава се при дублиране на IP адресите.

    Бях написал възможното решение нощеска, но някой тук ми е "делнал" мнението.

    Сега нека този, който ми изтри поста той да те оправя.



    п.п. ако ме потърсиш на майла - ще ти помогна, но втори път няма да давам това решение тук[B)]







    <div align="right">Originally posted by smarty*-*20/05/2004*:* 18:25:22</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Smarty пробвах на пощата ти ама ми върна че не можело да ти го прати мейла ми е: madavatarat@yahoo.com Ще се радвам ако ми помогнеш след като знаеш какъв е проблема[^]



    <div align="right">Originally posted by AVATARAT*-*21/05/2004*:* 01:38:37</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    пратих ти майл.



    ако има проблем:



    smartman2@abv.bg





    <font color="red">mod. ru-boy Постове, като този на РМ.</font id="red">

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 19-08-11, 17:33
  2. Губи се връзката с рутера Netgear WGR614v7
    От dragomir7708 във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 20-07-08, 22:38
  3. Firefox губи популярност !
    От angel4o във форум Общ - софтуер
    Отговори: 34
    Последно: 17-08-05, 20:46
  4. Губи ми се място на дяла с вин
    От spoofer във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 10-06-05, 13:12
  5. Губи ми се интернета....
    От get във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 17-02-05, 09:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе