Резултати от 1 до 9 от общо 9

Губи ми се интернета....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    Губи ми се интернета....

    Много често когато си стартирам компютъра се получава следното.

    Мрежа си имам. Пингвам без проблем и Gw, DNS, компютрите до мен, всичко наред. Когато отворя да разгледам някоя страница (ИЕ,Firefox) да слушам някое радио, мирката, icq и т.н. няма нет и няма. Поне 2 мин. така.

    Първоначално пробвам с nat.bg. Някъде прочетох да спря DNS Клиента.

    Като че ли имаше ефект, но ето че пак е така.

    Чаках две минути докато влезна във форума [^]

    Дайте някакви идеи.

    Windows XP PRo Sp2 - Update до дупка


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    204
    #2

    Губи ми се интернета....

    Искам ми се да ти помогна но незнам далие е това което предполагам

    при мен се случи в една зала загубисе нета за 2 дни щяха да ми махнат главата

    възможно е компютъра ти да бута изходяш трафик.Рестартирам и след 2 минути 2-3 компутера стават бавни и точно след 2 минути цялата зала нямаше нет ;( от открих един от системните процеси да товари компютъра , изгасих всички компютри и оставих този в който се съмнявам погледнах си рутера и RX почти не мигаше а TX се побъркваще прекъснах системния процес който товареше КоМпА и се оправи но преди са предприемеш нещо се обади на доставчика ти да ти замерят трафика мисля че по добре ще те ориентират

    ако проблема ти е такъв по добре да преинсталираш но можеш да оправиш системние процес от Administrator Tools


  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Губи ми се интернета....

    get провери се за вируси!

    Подобен поведение имаше и на моята машина, avast антивирус хвана гадинката (някакъв троянец)...горещо те съветвам да тестваш, а антивируса и без това е безплатен. Успех!

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    204
    #4

    Губи ми се интернета....

    ами аз какво да кажа след като до открих проблема някакъв вирус промени сорса на lsass.exe системния процес след като за малко нямахме firewall слежих касперски и му зададох да изтрива направо откритите вируси и повярваи ми това беше най голямата ми грешка касперски изтри lsass.exe и NTLOTR is not found

  6. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #5

    Губи ми се интернета....

    Според мене вируси или спамове няма. Ф-прот и НОД-а казват че няма нищо (като изключим два крака). СпайБот СД и Ад-Аваре също нищо. Ад-аварето намира винаги едни трейсинг кукита, но не в тях е проблема. Понякога го има това, понякога не... Рестартирах сиуча и сега е добре

    Но на колегата пак му се появи онзи ден същото. Включва и... 2-3мин чакаме просто )

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #6

    Губи ми се интернета....

    Недостатъчен входящ/изходящ bandwidth провери си колко ти е Downstream/Upstream (Download/Upload) ot ISP i si go vdigni

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    Губи ми се интернета....

    Проблема според мен е зле конфигуриран стек TCP/IP. Ако има други протоколи просто ги махни и остави само това, което ти е нужно.



    <off topic>

    dash прописал на кирилица, трябва да зарежем някъде :-)))

    </off topic>

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #8

    Губи ми се интернета....

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Проблема според мен е зле конфигуриран стек TCP/IP. Ако има други протоколи просто ги махни и остави само това, което ти е нужно.



    <off topic>

    dash прописал на кирилица, трябва да зарежем някъде :-)))

    </off topic>



    <div align="right">Originally posted by ru-boy*-*08/02/2005*:* 11:22:11</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Нали виждаш че ги бъркам още [] - А по проблема или му ограничават сесиите от ИСП или му е тесен входящият/изходящият трафик

  11. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #9

    Губи ми се интернета....

    Намерих къде е бил проблема

    Дано помогне на някой за в бъдеще.

    След като се поразрових в чичко гугъл, най-просто спрях DNS клиента и всичко е наред сега


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung UE32D6530 губи връзка по DLNA
    От johnygill във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 17
    Последно: 13-04-12, 21:57
  2. Отговори: 23
    Последно: 19-08-11, 17:33
  3. Firefox губи популярност !
    От angel4o във форум Общ - софтуер
    Отговори: 34
    Последно: 17-08-05, 20:46
  4. Губи ми се място на дяла с вин
    От spoofer във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 10-06-05, 13:12
  5. Help губи ми се мрежата?
    От AVATARAT във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-04, 02:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе