Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Въпрос за разделяне на БТК интернет между двама човека?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #16

    Re: Въпрос за разделяне на БТК интернет между двама човека?

    значи на първо време можеш да провериш следното нещо: дали се връзваш, давайки на друг компютър горните данни, т.е. ако имаш ограничение по MAC, дори и с тях връзка няма да се осъществи. ако нямаш проверка по MAC можеш да имаш интернет на произволен брой компютри, стига само един от тях да е вързан към мрежата - чрез даване на горните данни на всеки компютър, но връзвайки само по един, защото иначе ще се получи конфликт между тези с еднакво IP.

    написаното е тромаво и ограничаващо, изисква постоянно писане, но пък няма да инвестираш и стотинка... но скоро ще ти омръзне и ще се запиташ "защо, по дяволите, не дадох 60-ина лева?!"

    P.S. м/у другото, махни си данните - нали не искаш да те разберат кой си

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #17

    Re: Въпрос за разделяне на БТК интернет между двама човека?

    Защо не си купиш един рутер такъв какъвто ти каза Mr.TECHNO или ако ти се дават повече пари WRT54GL, и да не ти пука вече какво иска доставчика ти, ако единият комп ти харчи толкова малко нет, няма смисъл да плащаш такса.

  4. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #18

    Re: Въпрос за разделяне на БТК интернет межд&#

    Махнах даннине. Наистина осъзнавам , че могат да ме разберат кой съм , но пък за сметка на това не ми пука много. Както и да е де. Днес ще ги пробвам "хорицата" , ако се раберем - добре , ако не - пак добре , само че с некой лев отгоре , еднократно за рутер.
    Добавено: рабира се , че ме "радват" по МАС адрес , чи как иначе. Иначе казано , май отивам на рутер.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #19

    Re: Въпрос за разделяне на БТК интернет между двама човека?

    Аз избрах варианта със суич след адсл модема и пускане на ощено едно IP от настройките на рутера на модема. С шейпинг няма да се занимавам. Мисля че при тази постановка отделен рутер няма да ми трябва.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #20

    Re: Въпрос за разделяне на БТК интернет между двама човека?

    напълно адекватно решение с един минус - налага се да правиш наново настройките след всяко префлашване на модема (което се случва доволно често )

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #21

    Re: Въпрос за разделяне на БТК интернет между двама човека?

    Fear me, това префлашване често ли го правят БТК-то? И при какви случаи? Понеже аз мога да им резна и отдалечения достъп, или пък да сменя паролата за достъп до него?

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #22

    Re: Въпрос за разделяне на БТК интернет между двама човека?

    Цитат Първоначално публикувано от g_velev
    Fear me, това префлашване често ли го правят БТК-то? И при какви случаи? Понеже аз мога да им резна и отдалечения достъп, или пък да сменя паролата за достъп до него?
    няма зависимост. имаше един период, през който мен ме флашваха почти всеки ден, а един приятел на 500м от мен - нито веднъж. тук, във варна, имаха преди 2-3 месеца една акция по "оптимизиране на мрежата" ( :memnon ), като никой не успя да ми даде смислено обяснение в какво се състои, но накрая всичко се оправи и подобни аксцесии не са се случвали. аз бих приел за нормално веднъж на 1-2-3 месеца, но ако започне да се случва по-често - отивай в най-близкия им "изкупен пункт" и вдигай пара

  10. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #23

    Re: Въпрос за разделяне на БТК интернет между двама човека?

    Минавам на вариант рутер. Тези "моите" ми искат още 10 лв. за трети компютър или еднократно 140 лв. за техен рутер , който те щели да управляват и при втория вариант съм щял да остана на 32 лв. за 3 компа. Та реших да си взема един рутер за 43 лв.(не безжичен , защото така или иначе кабелите са "прекарани") , да си го управлявам сам и да си спестя около 100 лв.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #24

    Re: Въпрос за разделяне на БТК интернет между двама човека?

    Цитат Първоначално публикувано от g_velev
    Fear me, това префлашване често ли го правят БТК-то? И при какви случаи? Понеже аз мога да им резна и отдалечения достъп, или пък да сменя паролата за достъп до него?
    Колкото и да сменяш паролата - админската не можеш да я смениш.
    Пак ще влезеш с нея !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-01-15, 22:51
  2. Споделяне на интернет между PC и GSM
    От getzov във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 24-01-11, 08:11
  3. Отговори: 5
    Последно: 09-03-07, 16:51
  4. Отговори: 10
    Последно: 09-12-06, 08:50
  5. Споделен интернет между две PC-та
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 21-03-05, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе