Резултати от 1 до 10 от общо 10

Споделен интернет между две PC-та

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #1

    Споделен интернет между две PC-та

    Здравейте,

    имам следният проблем.Имам малка мрежа състояща се от едно PC с инсталиран NT4_Server-SP6a и едно клиентско PC с инсталиран Win XP-SP1.IP-то на външния интерфейз го получавам по DHCP на машината с Win XP през кабелен модем.Единият мрежов интерфейз е за към доставчика, а другия е за вътрешният мрежов сегмент.Двете машини са вързани с кръстосан кабел.Вътрешният мрежов сегмент е със статични IP адреси от вида (192.168.0.1-за вътрешната лан карта на Win XP и 192.168.0.2-за лан картата на машината с Win NT4-Server, като съответно маските са 255.255.255.0)

    При тази постановка с мрежата нямам проблем, проблема идва когато искам да пусна ICS на машината с Win XP.

    Някой би ли ми обяснил от тук нататък какво трябва да направя.

    С използване на допълнителен софтуер (като WinGate) интернета мога да поделя на машината с Win NT4 без проблем, но не това е целта.



    п.п

    Само да споделя че сървъра е инсталиран като праймъри домейн контролер, а някъде по документациите на майкрософт бях чел че не е желателно пускане на ICS когато в мрежата има такава инсталирана машина?



    Това е очевидно банално елементарен проблем , но някъде бъркам и не знам къде.



    Благодаря на всички които ще ми помогнат!



    <font color="red">Mod. edit orpamarosa:</font id="red"> Не е нужно да пускаш две последователни мнения, при наличието на функцията EDIT.



    \\fiorino's next reply, merged by orpamarosa:



    Да кажа какво още съм направил по въпроса:



    1.Започвам само с вътрешният сегмент.Дифолт гейтуей на машината с Win NT слагам IP адреса на вътрешния интерфейз на машината с Win XP а именно192.168.0.1)

    2.За DNS на вътрешният интерфейз на машините с Win XP и Win NT4 слагам DNS-а на доставчика ми, а именноDNS 212.72.xxx.xx и 212.72.xxx.xx).

    3.На външния интерфейз на машината с Win XP (Properties--Advanced--Internet Connection Sharing)--чеквам го.



    При така направената постановка би трябвало да има Интернет на машината с Win NT4.

    За съжаление няма , а и нямам и идея какво да правя още.


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Споделен интернет между две PC-та

    Проблема ти е пределно прост - няма да стане с ICS защото Cable ISP ти е порязал опцията - не си първият случай, така че си вземи един рутер и си сподели връзката през него - Cable ISP те контролират по MAC address na network card.



    Eto ti primer:



    Cable modem=>Router=>up to 4 network connections



    All DNS, Gateway must point to the router inside IP address

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #3

    Споделен интернет между две PC-та

    Благодаря!

    Точно така е както казваш.Ще премина към твоя вариант.

    Благодаря още веднъж.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #4

    Споделен интернет между две PC-та

    Моите извинения към модератора.Това е първият ми пост и тази досадна грешка от моя страна повече няма да бъде допускана.

    Благодаря за забележката!

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Споделен интернет между две PC-та

    Сложи си едно прокси от многобройните такива в интернет и не се занимавай със ICS, защото понякога е в състояние да ти скъса нервите. Виж в по-старите теми за проксита и елементарните им настройки.



    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...F0%EE%EA%F1%E8

    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...F0%EE%EA%F1%E8

    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...F0%EE%EA%F1%E8

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Споделен интернет между две PC-та

    Сложи на NT машината следния статичен адрес

    IP 192.168.0.2

    GateWay 192.168.0.1

    DNS 192.168.0.1



    Няма никакви причини да не стане с ICS на Win XP



    Евентуално ако имаш DNS-server, на NT-servera, ще трябва да посочиш 192.168.0.1 като DNS forwarder (или както там се казва в NT), а ако тоя DNS-сървър не ти трябва, за нещо друго, най-добре е да го спреш. Още един път, считам, че няма пречки да стане с ICS, по начина по-който си го описал най-вначалото.



    По-скоро може да имаш проблем с връзката от Windows XP към логването към домейна, когато си пуснал ICS, но това ще го провериш експериментално.

    Дали ще е хардуерен рутер или WInXP+ICS е абсолютно едно и също погледнато откъм NT сървъра.

    Също така можеш да провериш дали ти вървят ping-ове от NT-сървъра към външни адреси (адреси а не имена)- тогава със сигурност трябва да наблегнеш на DNS настройките



    Аз съмият съм върл противник на прокситата


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #7

    Споделен интернет между две PC-та

    Проблема го реших с едно CCPOXY."Dash" е прав , че провайдера ме контролира по мак на външния интерфейз.Въпроса е принципен.

    Пътища и начини за решаването му много.Ще пробвам и така както ме съветваш ти.Просто от научен интерес.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8

    Споделен интернет между две PC-та

    Няма как доставчика да те контролира по MAC адрес.

    Windows XP + ICS е NAT рутер, при който пакетите навън излизат с MAC адреса на компютъра с WinXP, независимо от това, че тръгват от компютъра с NT. Това е дълбоко залегнало в идеологията на NAT рутирането.

    Самото ISC напоследък търпи еволюция. В по-последните версии съм виждал, че можеш да правиш доста хубави неща с връзки отвън-навътре, което няма никакъв начин до го постигнеш с прокси-сървъри.

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Споделен интернет между две PC-та

    Винаги съм имал проблем с ICS, особенно, ако трябва да се пуска интернет на машини с различни ОС. За сметка на това никога не съм имал проблем с proxy в частност CCPROXY, да не говорим, че има и много полезни функции, като филтриране по МАС и много други. Не са нужни почти никакви настройки, лесно, просто, ефективно.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #10

    Споделен интернет между две PC-та

    Благодаря ви на всички за мненията!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Споделяне на интернет между PC и GSM
    От getzov във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 24-01-11, 08:11
  2. Отговори: 23
    Последно: 02-11-08, 10:14
  3. Отговори: 5
    Последно: 09-03-07, 16:51
  4. Отговори: 10
    Последно: 09-12-06, 08:50
  5. Отговори: 10
    Последно: 18-10-04, 11:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе