Резултати от 1 до 5 от общо 5

Мрежа с няколко машини...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #1

    Мрежа с няколко машини...

    Заглавието не е точно, но незнам как да го кажа с няколко думи Съжалявам! Та въпроса ми е: Зад рутер са няколко машини. Един домашен комп, два лаптопа и няколко телефона. От днес имам по-мощен комп и стария ми се ще да го ползвам като сървър, ако така може да се нарече. Ще е без монитор, клавиатура и мишка и ще стои на забутано място. Искам чрез него да тегля торенти и от там да се сийдват. Да му се задават задачи от другия комп и лаптопите. Всички машини са с ХР. Каква програма да ползвам? Вградената в ХР ще върши ли работа? Наистина съм много бос и ще съм ви благодарен за оказаната помощ.

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Мрежа с няколко машини...

    Remote Desktop си върши чудесна работа. Само трябва да разрешиш приемането на заявки от Control PAnel -> System -> Remote... слагаш чафки и на двете, трябва да имаш парола на юзъра на сървърчето, за да можеш да се свързваш. Това е всичко.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #3

    Re: Мрежа с няколко машини...

    Благодаря! Ще пробвам и ще пиша. Дано стане!

  5. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #4

    Re: Мрежа с няколко машини...

    RealVNC (Virtual Network Computing) е най-популярният VNC клиент. Безплатна, малка и много полезна програма за отдалечен контрол над мишката и клавиатурата на друг компютър. Съдържа две части: - сървър, който се инсталира на компютъра, на който е необходимо да се работи отдалечено и клиент, който се пуска от който и да е компютър в същата TCP/IP мрежа. Всички права се задават от сървъра и спокойно можете да вършите каквато и да е работа на отдалечения компютър без даже и да го знаете къде е. RealVNC осигурява пълен достъп и контрол до отдалечената машина - нейния екран, клавиатура, мишка, файлове, настройки и т.н.

  6. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #5

    Re: Мрежа с няколко машини...

    Аз бих предложил Remote Administrator.Работи доста по стабилно от системната на win-a.
    ето ти връзка : https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=138992&hit=1

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 16-10-12, 19:58
  2. тв мрежа от няколко телевизора
    От bqp във форум Телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-09, 16:01
  3. Отговори: 9
    Последно: 28-05-08, 22:30
  4. Отговори: 0
    Последно: 11-02-08, 16:36
  5. за двупроцесорните машини
    От makis във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 04-12-03, 18:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе