Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Как да накарам Windows да копира по-бързо?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #16

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    @Recycle_Bin хубава ирония, ама СП1 и пачове изключват ли "Remote Differential Compression" опцията и файъруола, както пише във втория линк?
    Както и да е щом смяташ, че не помагам и пиша глупости си посипвам главата с пепел, нека модераторите затрият постовете ми и повече няма да отегчавам никого с присъствието си...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #17

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    Иво, много си ... "touchy" ^_^

    първият ти линк конкретно се отнася за поправката, която е включена в СП1
    вторият ти линк изброява 4 варианта:
    1. настройки на лан картата (вече бе предложено от FearMe)
    2. рутерът (човекът е пробвал с директен кабел)
    3. "Remote Differential Compression" - ок, съгласен съм, нека пробва, но е малко вероятно като проблем ... (бтв това е опция по подразбиране, което би трябвало да я изключва като заподозрян)
    4. примирение с факта (щом пита тук, значи не се е примирил ...)

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #18

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    ... и точка "5.""The Fix for Windows Vista Slow Network Transfer
    Then it dawned on me. Maybe some firewall setting was causing the network slow down! I went directly to disable Windows Firewall and found that it was already disabled. I then attempted to disable the 30-day free McAfee trial security suite thingamajig that was bundled with the new Dell. For some reason, I was unable to locate an option to temporarily disable the firewall. Regardless, I just uninstalled it.

    Sure enough. After removing McAfee, LAN transfer speeds went from 225KB/s to over 5 MB/s. ...."

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #19

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    аз т.5 не видях ^_^ ... антивирусна/firewall също е предложено

    словоблудствам в момента, не е в мой стил ... идеята ми е, че човек е прехвърлил няколко такива статии преди да опре дотук ...
    не знам, може и в мене да е проблема, но аз не бих хвърлил 2 линка с идеята "четете и търсете изречението, което ще свърши работа, лесно е" (сам се убеди, че първият линк е нерелевантен)
    вместо да се упражняваме в риторика, можеше просто да му напишеш/копираш нещата, които не са предложени. след време този линк може и да не работи, а този thread може да е полезен и за други.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #20

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    За сега всичко изглежда като играта на крави и бикове...
    Опитвал съм с изключена антивирусна, на ПЦ-то по принцип е изключен и firewall-a. Сега го изключих и на лаптопа, и деактивирах ремут.....
    Скороста в момента през рутера е 3499кбпс - 20173кбпс при 165кбпс преди това (започна с многото и пада непрекъснато поне до момента, дано не падне на 165 ). Не знам на кое от действията се дължи, утре ще ги опитам едно по едно. Оставям да се копират 50ГБ, като пише, че ще се копира 82 часа... довечера ще пиша докъде е стигнало. Видимо работи бавно, до момента лаптопа е получил 310мб и изпратил 23мб за 30 минути.

    Пробвах три различни софтуера за копиране, killcopy, teracopy, fast copy. и при трите скороста е еднаква и е колкото и без тях, независимо от настройките и хвалбите на производителите им. Най-добра откъм екстри ми се струва килкопи и мога да я препоръчам. Имат резюм при грешка, наместват се в менюто за копиране и работят под 32/64 Виста.

    Благодаря на помогналите, мъките продължават.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    така кажи бе, душата (че първоначално скоростта е висока, но спада)

    проблемът е в харда на лаптопа. аз имам един абсолютно същия капризник. "лечение"-то е ограничаване на скоростта на копиране. моят работи стабилно на 10МБ/сек. засилва се от 50, но след 10-20 секунди слиза на 1 и после едва ли не спира. ограничи копирането с totalcopy или total commander на 10мб/сек и да видим какво ще стане.

    причината ми е непонятна. подозирам кеша на харда, но това са само предположения. копирането от въпросния хард е 100% нормално, но ВЪРХУ него е проблематично

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #22

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    странна история ... пас съм вече
    бтв принципно write cache на лаптопите по подразбиране е изключен (от device manager може да се включи), ама и моя е изключен и нямам такъв проблем (тошиба е hdd-то на hp-то ми) ....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #23

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    А какъв е HDD на Laptopa?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #24

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    Seagate 160GB SATA e диска, write cache е включен, но и без него е същото. Ще опитам да намаля скороста
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ... но след 10-20 секунди слиза на 1 и после едва ли не спира. ограничи копирането с totalcopy или total commander на 10мб/сек и да видим какво ще стане...
    , но не съм използвал totalcopy или total commander. Довечера ще продължа. Скороста започва с много и намалява, чак след последната описана процедура, досега започваше и държеше стабилна скорост от 165к

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #25

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    1. Я виж дали мрежовите карти (на лаптопа и PC-то) имат вместо 100 full/duplex настройка AUTO. И я пусни на нея.
    2. Изключи от настройките на мрежата IPv6 и 2та link-to-link discovery
    3. После отиди с лаптопа в някой приятел и тествай там как ще е трансфера.
    Искам да локализираме дали проблема е в лаптопа или в десктоп компа
    търа. (според мен торентите са с много голямо натоварване ако има проблем в диска там най-ясно би трябвало да си проличи).

    Аз такъв проблем със имал от скапан кабел! Но и от скапан куплунг на мрежова карта може да го прави ...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #26

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    Live CD с някаква линух дистрибиция би дало еднозначен отговор за главният виновник на проблема. Още повече, ако има проблеми с кабела аутпута на ифконфиг дава и информация за колизиите.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #27

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    Няма промяна, скороста се мени между 90 и 165к/с, просто стартира с по-голяма скорост, която вероятно е измамна. Махнах ип6 и двата други протокола, рестартирах, но няма разлика. Килкопи има някакво ограничаване на скороста в %, при 10% от очакваните 70ч се увеличиха на 200 и продължават да се нарастват. Сега не мога да пробвам лайв, както и да променя скороста на картата на ПЦ-то (в момента е на ауто, ще я пробвам на 100 фул)

    Добавено
    При пробата с директна връзка ползвах друг кабел така, че този проблем отпада. Компютъра е нов, не вярвам да има проблем с куплунга, на него също торент се точи с 2.2мб/с. Ot папка в папка на лаптопа копира с 22000кбпс

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #28

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    предполагам, че нямаш външна USB кутия за малък хард или IDE-преходник да го закачиш към компютър, за да се убедиш, че проблемът е в лаптопския хард, а не в мрежата, кабела или OS-а

    ето ми писанията по темата преди около година:

    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg269422

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #29

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    FearMe, не бих твърдял толково уверено!
    Преди около месец бях взел пробно един безжичен рутер 108-ца и една безжична карта - USB - пак 108-ца. Идеята ми беше да си вдигна скороста на трансвфер между 2-та компютъра в къщи (в това число и скоростта на интернета на втория). В момента са вързани с коаксиален кобел с BNC-ta - 10Мб/с стабилно държи 900КБ/с. ....Та на въпроса - какви ли настройки не правих в какви ли режими не ги пусках и картата и рутера - така и не можах да достигна даже съчествуващата вече скорост от 900К - трансфера тръгва на някакви високи стойности и бързо пада на 200-300К. Един-едниствен път се задържа за около минута - две на 2,5МБ/с и това беше....

    Тестовете ги правех с големи файлове - филм от по 700МБ.
    Разстоянието по права линия - 10-12 метра с една железобетонна стена от 18см.
    Първия комп, този който дава нета беше вързан с кабел с рутера.

    А аз имам външнa USB кутия с хард - вързана на същия порт където включвам безшичната карта прави трансфер от 22-27МБ/с.

    Освен това човека си го е казал ясно още в първия пост:
    Имам вързани през рутер ПЦ и лаптоп. Когато копирам нещо от ПЦ на лаптопа използвайки стандартното копиране на вина, вдига до 160к/с!!! В същото време ако пусна да се точи торент, скороста е 2Мб/с.
    Което автоматично игнорира за проблем с харда, защото в най-лошия случай скороста ще падне на 2Мб/с.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #30

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    прочети ми стария линк и ще видиш, че и аз съм се сблъскал с подобен абсурд - ако ползвам winace/winrar като file manager - всичко е наред, ползвам ли обаче windows explorer/total commander - ядец

    отново да кажа - проблемът при мен (който според мен е аналогичен с този на .ostrich. ) е появява и когато харда е в лаптоп, и когато е в usb външна кутия, и когато е на ide-преходник директно към дъното

    наистина чакам да пусне един тест с ограничаване на скоростта в абсолютни стойности, както и да пробва да ползва winrar като file manager...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Принтер SAGEM MF 5401 не сканира и не копира... Идеи ?
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 05-07-09, 23:19
  2. Отговори: 3
    Последно: 08-12-08, 12:29
  3. DTS файл-как да го накарам да тръгне
    От vdimbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 18
    Последно: 07-09-06, 15:58
  4. Как да накарам ДВД-то да чете бг субтитри?
    От nayco във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 09-03-06, 11:34
  5. как да накарам IE да си отваря сам pdf-и
    От glarus във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 07-03-05, 16:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе