Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Как да накарам Windows да копира по-бързо?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #1

    Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    Имам вързани през рутер ПЦ и лаптоп. Когато копирам нещо от ПЦ на лаптопа използвайки стандартното копиране на вина, вдига до 160к/с!!! В същото време ако пусна да се точи торент, скороста е 2Мб/с. Какво да направя за да увелича скороста? Външен софтуер ли хардуер ли, що ли?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Как да накарам Windows да записва по-бързо?

    на windows-a недей вярва. копирай с TotalCommander и виж реалната скорост колко е, после ще мислим...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #3

    Re: Как да накарам Windows да записва по-бързо?

    Не му вярвам, но 1Гб го копирах 30ина минути...

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #4

    Re: Как да накарам Windows да записва по-бързо?

    с копирането под виста е малко или много така ... сложи SP1 и/или обнови драйверите на мрежовата си карта с най-новите за съответната виста

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #5

    Re: Как да накарам Windows да записва по-бързо?

    Благодаря, това съм го направил. Ама така е под Виста ми е малко странно, не може просто така да се примиря с някакъв трансфер като от стара флашка

    Добавено:
    Опитах и обратното, от лаптопа копирах на пцто, така се вдига до към 250к/с, което показва, че има значение и хардуера, но защо по дяволите не е Мб/с ?!?. Също от дял на дял копирането е с пъти по-бързо, и пак е с копи на Вистата

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Как да накарам Windows да записва по-бързо?

    vista-та няма нищо общо с проблема. да не ти е ограничена мрежовата карта на 10 мегабита, half-duplex?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #7

    Re: Как да накарам Windows да записва по-бързо?

    Настройката и е по подразбиране, 100 фул дуплекс. Пак да кажа, че без каквато и да е промяна на каквото и да е, пускам да точа торент и скороста е 2Мб/с.
    Сега се замислям, да не би торент клиента да ме подвежда и да показва мегабит/с, но и така пак е с по-голяма скорост от копирането във вътрешната мрежа.

    Мрежовата карта на лаптопа е 3490 Intel Pro, PCto e c Nvidia някаква на дъното 10/100/1000, а рутера е Micronet. ПЦ-рутер е с кабел, лаптоп-рутер вифи.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #8

    Re: Как да накарам Windows да записва по-бързо?

    Upgrade to Gb router/network

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #9

    Re: Как да накарам Windows да записва по-бързо?

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    Upgrade to Gb router/network
    Тоест това е скороста която трябва да очаквам? Баси КПДто, от теоретичните 54мб работят само 1.3. А защо все пак торент клиента ги надхвърля?

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #10

    Re: Как да накарам Windows да записва по-бързо?

    както казах - пробвай да сложиш по-хубави виста драйвери ако има ...

    иначе нищо чудно и пластмаската (рутерът) ти да се "сдухва" като мине трафика изцяло през вътрешната му мрежа и двете медии (пробвай с директен кабел м/у лаптоп и пц как е, ако е добре - виж дали може да се смени фърмуеъра на рутера с по-нова версия, ако има такава)

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #11

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    Цитат Първоначално публикувано от recycled_bin
    както казах - пробвай да сложиш по-хубави виста драйвери ако има ...

    иначе нищо чудно и пластмаската (рутерът) ти да се "сдухва" като мине трафика изцяло през вътрешната му мрежа и двете медии (пробвай с директен кабел м/у лаптоп и пц как е, ако е добре - виж дали може да се смени фърмуеъра на рутера с по-нова версия, ако има такава)
    С последните драйвери от интел съм, вистата е сп1, рутера няма по-нов фърмуер, но ще пробвам с кабел как се държи. Тия дни ще пробвам с кабел през рутера, и без него и ще пиша какви са резултатите.

    Преди бях с Линксис и пак копираше изключително бавно, но не помня стойности.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #12

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    Цитат Първоначално публикувано от .ostrich.
    Тоест това е скороста която трябва да очаквам? Баси КПДто, от теоретичните 54мб работят само 1.3. А защо все пак торент клиента ги надхвърля?
    Доколкото знам стандарта 802.11 реално е до 20 Мб/с а то че лан-а ти се връзва ако ще и на 300 си е малко маркетинг трик

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #13

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    Положението е още по-странно след проведения тест.
    За да са еднакви условията всички проби управлявах от ПЦ и записвах от него на лаптопа. И при трите варианта (вифи, кабел 100мб през рутера и кабел 1000мб директно пц-лаптоп) скороста на копиране е ЕДНАКВА - 160-190к/с! Ако може някой да разтълкува тази глупост нека помогне. Можете ли само за съпоставка да пуснете няколко резултата между две машини (само по вифи ми е достатъчно)

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #14

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?


  18. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #15

    Re: Как да накарам Windows да копира по-бързо?

    @Ivo_Wolfen хубави линкове, хубав гугъл, само че проблемът се отнася за pre-SP1 виста машини, както бе споменато по-горе, а човекът има добре обновена виста ...

    @.ostrich. аз поне правя без проблем 2.5МБ/сек (лаптоп на wifi тегли от pc на lan)
    единственото, за което се сещам, е LAN карта и/или драйвери ... както и виж нещо антивирусна/firewall дали не ти прави проблем ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Принтер SAGEM MF 5401 не сканира и не копира... Идеи ?
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 05-07-09, 23:19
  2. Отговори: 3
    Последно: 08-12-08, 12:29
  3. DTS файл-как да го накарам да тръгне
    От vdimbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 18
    Последно: 07-09-06, 15:58
  4. Как да накарам ДВД-то да чете бг субтитри?
    От nayco във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 09-03-06, 11:34
  5. как да накарам IE да си отваря сам pdf-и
    От glarus във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 07-03-05, 16:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе