Резултати от 1 до 7 от общо 7

Забрана на определен IP адрес

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #1

    Забрана на определен IP адрес

    Става въпрос за рутер WGR 614v7.Има ли начин в настройките на рутера да изключвам определени IP-та на компютри с цел недопускане на самите компютри в мрежата.Рових в настройките на рутера , но не можах да открия такава опция.
    Мога да ги забраня по MAC адрес,т.е. като не им въведа адреса, но мрежата е free и трябва да въвеждам MAC адресите на компютрите, които да имат достъп, а те не са едни и същи ( повечето са лични лаптопи на приходящи хора , които не познавам), затова не е защитена по MAC адрес.Трябва ми вариант в определен момент, сканирайки мрежата и засичайки определени копмпютри в нея да мога да ги изключвам от рутера директно.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Забрана на определен IP адрес

    да разбираме ли, че принципно въпросните няколко компютъра трябва да имат мрежа, а ти да можеш да ги махаш в произволно избран от теб момент?

  4. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #3

    Re: Забрана на определен IP адрес

    Не съм сигурен че ще ти помогна но е само като идея. Програмката KillWatcher ми върши добра работа за банване на нежелани IP-та до шернати ресурси в лан мрежата. Също така води и статистика от кое IP кои и кога от тези ресурси са разглеждани.

  5. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #4

    Re: Забрана на определен IP адрес

    @FearMe
    да те принадлежат към една мрежа и аз по всяко време мога да ги махна.Мрежата е комбинирана - Lan и wireless.В LAN-а стационарните компютри са фиксирани,т.е. ако бяха само те лесно мога да ги огранича по MAC адреса, но освен тях от време на време се връзват и приходящи хора с лаптопи, които не ги познавам,не ги знам къде се намират в сградата и те трябва да имат безплатен достъп до интернет.Заради тях не мога да сложа ограничение по MAC адрес.Но понякога някой от тях се опитва да създава проблем на останалите потребители от мрежата,в този случай аз му виждам IP-то,MAC адреса и т.н., само че не го знам къде се намира в сградата.За мен е по-лесно да го блокирам от рутера, отколкото да го търся из сградата, при положенение , че не го познавам.Затова търся начин да блокирам IP- то му от рутера.
    @periel
    По отношение на KillWatcher - тя следи кой е влязъл в компютъра ти а не в самата мрежа и не видях начин да го банна от мрежата.
    Ако ти знаеш как

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: Забрана на определен IP адрес

    аз му виждам IP-то,MAC адреса и т.н., само че не го знам къде се намира в сградата.За мен е по-лесно да го блокирам от рутера, отколкото да го търся из сградата, при положенение , че не го познавам.Затова търся начин да блокирам IP- то му от рутера.
    След като виждаш MAC-а му блокирай го по него (повечето рутери имат такава опция)

  7. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #6

    Re: Забрана на определен IP адрес

    @Pat
    точно това казах по горе- че не мога.
    Блокирането става не чрез блокиране на определен MAC адрес, а чрез разрешаване на определенеи MAC адреси,което не мога да направя без да блокирам и други потребители.
    Мрежата е комбинирана - Lan и wireless.В LAN-а стационарните компютри са фиксирани,т.е. ако бяха само те лесно мога да ги огранича по MAC адреса, но освен тях от време на време се връзват и приходящи хора с лаптопи, които не ги познавам,не ги знам къде се намират в сградата и те трябва да имат безплатен достъп до интернет.Заради тях не мога да сложа ограничение по MAC адрес.
    Иначе с най-голямо удоволствие бих го блокирал по този начин.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #7

    Re: Забрана на определен IP адрес

    И служебното Buffalo е същата тъпня, няма опция за блокиране на дадени МАС адреси, а само разрешаване на определени адреси...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Автоматичен режим на работа или точно определен?
    От Bell във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 16-06-10, 11:35
  2. Отговори: 6
    Последно: 18-06-09, 22:01
  3. От къде се влиза (географски) в определен e-mail ?
    От LudZaVrazvane във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 11-09-08, 11:56
  4. Отговори: 9
    Последно: 26-10-06, 00:51
  5. Линк към определен ред на една страница
    От Cko във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 11
    Последно: 31-03-04, 13:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе