Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Автоматичен режим на работа или точно определен?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    2
    #1

    Автоматичен режим на работа или точно определен?

    Става въпрос за инверторен климатик.Как е по-икономично да работи през зимата-когато съм му задала автоматичен режим или когато аз му настроя градусите,при които искам да работи?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #2

    Re: Кой режим да избера?

    Задаваш му желаната температура чрез настройка на градусите и го пускаш на автоматичен режим.Това е най-икономично,но не винаги най-комфортно. Според мен за да се постигне освен икономия, максимален комфорт ,трябва да се експементира доста с посоката и силата на въздушната струя .С по-силен въздушен поток се получава по-икономична работа на климатика ,но това не е най-комфортния вариант при положение, че постоянно има хора в помещението.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #3

    Re: Кой режим да избера?

    Ми , задаваш му режим HEAT (демек отопление) и си нагласяш желаната температура , след това режим AUTO (демек автоматично) на вентилатора . Ако вентилатора ти е шумен на AUTO , му намаляш скоростта .

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #4

    Re: Кой режим да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от lada2107
    Ми , задаваш му режим HEAT (демек отопление) и си нагласяш желаната температура , след това режим AUTO (демек автоматично) на вентилатора . Ако вентилатора ти е шумен на AUTO , му намаляш скоростта .
    Има инвертори на които режим AUTO ,е смостоятелна функция отделно от HEAT и с нея се регулира температурата ,а не смо скороста на вентилатора.Предполагам ,че за такъв инвертор става въпрос.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #5

    Re: Кой режим да избера?

    Не само инверторите имат AUTO като отделна функциа.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #6

    Re: Кой режим да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от pgv70
    Не само инверторите имат AUTO като отделна функциа.
    А в какво се изразява това AUTO при обикновените клими,освен да променя скороста на вентилатора?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #7

    Re: Кой режим да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от Bell
    Става въпрос за инверторен климатик.Как е по-икономично да работи през зимата-когато съм му задала автоматичен режим или когато аз му настроя градусите,при които искам да работи?
    До колкото аз разбрах Bell пита за РЕЖИМ , не за скорост на вентилатора. ИЛИ ?

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #8

    Re: Кой режим да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от lada2107
    До колкото аз разбрах Bell пита за РЕЖИМ , не за скорост на вентилатора. ИЛИ ?
    Да ,но ти говориш за скорост на вентилатора.Става въпрос за икономичен РЕЖИМ при инвертор,който се постига ,чрез скороста на КОМПРЕСОРА ,а не само чрез ВЕНТИЛАТОРА и климатика реагира по различен начин ,въпреки че е зададена една и съща температура и една и съща степен на вентилатора .При мен AUTO е съвсем различна програма от HEAT.Има отделни бутони на дистанционното за двете функции.Отделно скороста на вентилатора е с 5 степени ,плюс АУТО , плюс комфортен сън и се регулира с друг бутон.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    2
    #9

    Re: Кой режим да избера?

    За автоматичен режим имам отделно копче.Ще му настроя градусите и после ще му дам автоматичен режим,разбрах.Много благодаря,че ми отговорихте.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #10

    Re: Кой режим да избера?

    Точно това имах в предвид .
    Примерно на моя климатик има режими : AUTO , COOL , DRY, FAN, HEAT.
    Скорости на вентилатора : AUTO , HIGH , MED , LOW, QUIET.
    До колкото знам най-икономично за отопление е да се даде режим HEAT , а за скорост на вентилатора AUTO.
    Но ако му брамчи на човек да си промени скоростта HIGH , MED , LOW, QUIET.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #11

    Re: Кой режим да избера?

    Доскоро се твърдеше, че в режим "HIGH" климатика работи с максимално топлоотдаване и икономия на ток. Може би "AUTO" важи само за инверторни модели. Някой да разясни къде е "далаверата" с икономията?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #12

    Re: Кой режим да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от lada2107
    Ми , задаваш му режим HEAT (демек отопление) и си нагласяш желаната температура , след това режим AUTO (демек автоматично) на вентилатора . Ако вентилатора ти е шумен на AUTO , му намаляш скоростта .
    Според мене е по-правилно на AUTO (демек ОТОПЛЕНИЕ) и си нагласяш желаната температура , след това режим AUTO на вентилатора ,не е от голямо значение,стига да не е на най-ниските степени. В режим HEAT , само когато искаш да ти стане ПО-БЪРЗО жега.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #13

    Re: Кой режим да избера?

    режима АУТО повечето пъти не е само ОТОПЛЕНИЕ, лятото на АУТО да не би да топли
    а просто в зависимост от температурата се включва на отпление или охлаждане. Зимата според мен е най-добре както ти предложиха, режим отопление + автоматичен вентилатор.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #14

    Re: Кой режим да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от jsivkov
    режима АУТО повечето пъти не е само ОТОПЛЕНИЕ, лятото на АУТО да не би да топли
    а просто в зависимост от температурата се включва на отпление или охлаждане. Зимата според мен е най-добре както ти предложиха, режим отопление + автоматичен вентилатор.
    Ами ,по-горе само съм посочил ,че с AUTO може да се отопляваме колега, не само с HEAT.И , цял ден обяснявам, че вентилатора няма нищо общо с тая функция. Благодаря на колегата ..siliev ...,че ме измъкна от трудната ситуация с това обстойно обяснение. Така ,че твърдо AUTO и никакъв HEAT, ако гониш максимално икономии на ел.енергия .Ако искаш икономии с HEAT, тогава вентилатора на МAX, а не на AUTO.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #15

    Re: Кой режим да избера?

    И каква е разликата между Auto и Heat като топли?От какъв зор ще е по-икономично на Ауто?Все си топли.Все върти компресор.По какъв начин на Ауто ще е по-икономично ,ако на вън е -5 и му е зададено 22 ,от колкото ако е на Heat и на вън - 5 ,а са му зададени 22 ???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой режим на работа е по- добър ?
    От rumen59 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 31-07-20, 19:34
  2. режим на работа
    От branko във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 25-01-12, 20:43
  3. Тих режим на работа
    От Tzetzy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 30
    Последно: 19-11-11, 15:17
  4. CS RE 12 HKE Проблем с автоматичен режим на жалюзите
    От iwoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 14-10-11, 23:21
  5. Osaka CH-14-LBP - автоматичен режим
    От felipe във форум Климатици Osaka
    Отговори: 8
    Последно: 21-06-07, 23:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе