Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

XP Pro SP2, проблем с DHCP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    9
    #1

    XP Pro SP2, проблем с DHCP

    Здравейте, имам странен проблем с настройките на мрежата на компютъра си. Когато задам на мрежовата карта да получи IP автоматично, опитва, но не успява и нямам достъп до интернет и до ресурсите на локалната мрежа. Ако ги задам ръчно имам достъп до интернет и до споделени ресурси от други компютри в мрежата, но те до мен достъп и пинг нямат. Проблемът не съществува на друг компютър и принципно настройките на мрежата са такива, че се раздават автоматично, следователно проблемът би трябвало да е с моята машина само. Имам два мрежови адаптора, вторият е виртуален vpn адаптор и при него се наблюдава същата аномалия. Когато съм под safe mod проблем няма. Помогнете да намеря проблема, моля.

    Проверил съм DHCP service-a и всички други, от които зависи и са стартирани. В event log-a няма записи за каквито и да е проблеми.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: XP Pro SP2, проблем с DHCP

    Антривирус, Фиревал, някоя програмка дето да вреди на мрежата?
    Опитай и с winsockfix.exe

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    9
    #3

    Re: XP Pro SP2, проблем с DHCP

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Антривирус, Фиревал, някоя програмка дето да вреди на мрежата?
    Опитай и с winsockfix.exe
    Фиревал нямам инсталиран, вграденият е изключен.
    Антивирусната е нод32, тя няма също вграден фиревал, пробвах временно да я изключа, нищо не се променя.
    Изчетох тази тема в интернет, понеже ми се струва, че проблемът е като моя и след като много хора си го решават с winsockfix, пробвах и аз, но напразно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: XP Pro SP2, проблем с DHCP

    Пробвай програмата която ти посочих по-горе.
    Но не е лошо да кажеш все пак от къде очакваш да вземеш адрес, обикновено IP адресите биват ограничени до 20-30 броя на сървъра, и при това положение, 21-вия не получава IP автоматично.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    9
    #5

    Re: XP Pro SP2, проблем с DHCP

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Пробвай програмата която ти посочих по-горе.
    Но не е лошо да кажеш все пак от къде очакваш да вземеш адрес, обикновено IP адресите биват ограничени до 20-30 броя на сървъра, и при това положение, 21-вия не получава IP автоматично.
    Пробвах я, няма разлика. Очаквам да си взема адреса от съществуващия сървър, който ги раздава, и както писах по-горе, когато буутна под safe mode успявам, при нормалн озареждане на ос-а обаче не става, така че проблемът явно е при мен и е софтуерен, греша ли?

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #6

    Re: XP Pro SP2, проблем с DHCP

    С преинсталация на драйверите или с по-нови драйвери на лан картата ?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    9
    #7

    Re: XP Pro SP2, проблем с DHCP

    Цитат Първоначално публикувано от oddi
    С преинсталация на драйверите или с по-нови драйвери на лан картата ?
    Това бе първото нещо, което опитах

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re: XP Pro SP2, проблем с DHCP

    Щом в SafeMode взима, определено проблема е софтуерен. Прегледай какво си качвал последно, дори да няма връзка с Интернета. Примерно PhotoShop CS3 качва един бая съмнителен Bonjour

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re: XP Pro SP2, проблем с DHCP

    Пробвай и тая команда в Command Prompt
    ...>netsh interface ip reset /all
    Нееднократно е оправяла проблеми аналогични на твоя - и обикновено се е оказвало че някаква гадинка е проникнала, но е засечена доста по-късно след проникването и поразийките.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    9
    #10

    Re: XP Pro SP2, проблем с DHCP

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Пробвай и тая команда в Command Prompt
    ...>netsh interface ip reset /all
    Нееднократно е оправяла проблеми аналогични на твоя - и обикновено се е оказвало че някаква гадинка е проникнала, но е засечена доста по-късно след проникването и поразийките.
    Благодаря, пробвах я, но в моя случай не промени нищо. Гадинка съм сигурен, че нямам - прилично добра е хигиената на ползване на компютъра, проверих все пак с последни версии на SpyBot и AdAware, но освен да ми изчистят бисквитките с друго не можаха да се похвалят.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #11

    Re: XP Pro SP2, проблем с DHCP

    Провери дали нямаш дублиран MAC адрес в мрежата. Най-добре си пусни един снифър напр. Wireshark и виж какъв е трафика, иначе само гадаем.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    9
    #12

    Re: XP Pro SP2, проблем с DHCP

    Цитат Първоначално публикувано от naskop
    Провери дали нямаш дублиран MAC адрес в мрежата. Най-добре си пусни един снифър напр. Wireshark и виж какъв е трафика, иначе само гадаем.
    Ще проверя за МАС адрес, да. Wireshark мода го пусна и да слушам трафика, но не мога да го интерпетирам за да разбера какъв ми е проблема, за това се оръщам за помощ. Ако дадеш някакви указания, готови филтри или не-знам-кво може и да се пробвам пак. Благодаря.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #13

    Re: XP Pro SP2, проблем с DHCP

    Ами гледай трафика между теб и DHCP сървъра. Във filter полето можеш да напишеш bootp за да се филтрира само този тип комуникация. Най-добре качи файла със снифнатия трафик някъде да го погледнем. За по-сигурно докато записваш дай Ipconfig /release и Ipconfig /renew
    Има цели книги за протоколен анализ, не е възможно да ти дам с 2-3 изречения указания, как се интерпретира мрежов трафик.

    Ето ти пример за DHCP трафик:
    IP-то на DHCP сървъра е 192.168.0.250 и на втория пакет на снимката (DHCP Offer) ми дава адрес: 192.168.0.172

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    9
    #14

    Re: XP Pro SP2, проблем с DHCP

    Цитат Първоначално публикувано от naskop
    Ами гледай трафика между теб и DHCP сървъра. Във filter полето можеш да напишеш bootp за да се филтрира само този тип комуникация. Най-добре качи файла със снифнатия трафик някъде да го погледнем. За по-сигурно докато записваш дай Ipconfig /release и Ipconfig /renew
    Има цели книги за протоколен анализ, не е възможно да ти дам с 2-3 изречения указания, как се интерпретира мрежов трафик.
    Ето качен Wireshark dump за ipconfig /renew и филтър с команда "bootp". Благодаря!

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #15

    Re: XP Pro SP2, проблем с DHCP

    От това което си сложил се виждат 2 DHCP сървъра: 10.10.0.236 и 10.10.0.237, които ти връщат 2 различни IP-та, едно след друго. Явно ПЦ-то ти се шашка и продължава да пуска заявки за IP адрес.
    Защо са ти 2 DHCP сървъра на един и същи мрежов сегмент? Спри единия DHCP сървър и нещата ще тръгнат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Slackware dhcp проблем
    От spoofer във форум Linux
    Отговори: 21
    Последно: 13-07-07, 20:16
  2. Проблем с DHCP
    От quattro във форум Linux
    Отговори: 4
    Последно: 04-12-06, 08:29
  3. DHCP под windows 2003
    От stefankos във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 24-03-05, 13:15
  4. DHCP въпрос.
    От Penta във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 22-10-03, 02:11
  5. DHCP and Gateway
    От DHCP във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 02-11-02, 10:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе