Резултати от 1 до 7 от общо 7

WiFI модем на ADSL(БТК) - поддържа ли някакви WDS-функции ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    WiFI модем на ADSL(БТК) - поддържа ли някакви WDS-функции ...

    Един такъв проблем се появи пред мен:
    Къща с WiFi модем на ADSL(БТК).
    Сигнала е много слаб в една стая. Няма никаква възможност за прекарване на кабели.

    Днес или утре ще пробвам с една по-голяма 5dB антена на модема - прогнозата е, че няма да се получи чувствително повишаване на сигнала в проблемната стая, а и предварително не знам дали въобще модема позволява да му бъде сменена антената.

    Друг вариант е:
    от модема с къс кабел до едно AP+WDS и второ AP+WDS в стаята

    Въпроса ми е такъв - дали самия модем има някакви вградени WDS-функции и ако има, то дали потребителя има възможност да ги конфигурира (през сайта на БТК за конфигуриране). Нямам подръка такъв безжичен "акаунт" за да мога сам да си го проверя това. Целта е да се елиминира първото AP.

  2.  
     
  3. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #2

    Re: WiFI модем на ADSL(БТК) - поддържа ли някакви WDS-функции ...

    от модема с къс кабел до едно AP+WDS и второ AP+WDS в стаята
    Защо по този начин , а не само с един wifi АП, който да го поставиш на границата на сигнала от wifi модема на БТК?

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Re: WiFI модем на ADSL(БТК) - поддържа ли някакви WDS-функции ...

    Цитат Първоначално публикувано от shanto
    Защо по този начин , а не само с един wifi АП, който да го поставиш на границата на сигнала от wifi модема на БТК?
    Защото не мога да пусна дълъг кабел до границата на сигнала. Мога само да добавя с къс (1м) кабел първото допълнително устройство и да се надявам, че двете добавени устройства добре ще комуникират безжично едно с друго макар и със слаб сигнал. Но пък вече бих могъл да добавя и две насочени антени ако се наложи.

  5. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #4

    Re: WiFI модем на ADSL(БТК) - поддържа ли някакви WDS-функции ...

    според мен по-добрия вариант е 1 АП с две насочени антени.Какво е разстоянието между точката и модема?

  6. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #5

    Re:WiFI модем на ADSL(БТК) - поддържа ли някакви WDS-функции ...

    Попитах един приятел от БТК и той отговори, че няма такава опция.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re:WiFI модем на ADSL(БТК) - поддържа ли някакви WDS-функции ...

    Общо взето нещата се изясниха още тогава:
    1. Антената на модема не може да се смени - евентуално би могло, ако модема се отвори. Точно там където антената влиза в модема има разни пластмасови ограничители , които аз смело изрязах с остър нож, но това не помогна. Оказва се, че те не ограничават някакъв винт да се развърти (защото няма такъв винт) - най-вероятно вътре в корпуса на модема от антената излиза кабелче което е запоено за платката - и целта е да се ограничи въртенето на антената с цел да не се скъса кабелчето.
    2. През сайта на БТК могат да се конфигурират само SSID, тип криптиране и ключ
    3. Разгледах и самия модем "отвътре", благодарение на паролата която ми изпратиха двама съфорумци (от Варна са, благодаря им още веднъж). Модема няма никакви WDS-функции.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #7

    Re:WiFI модем на ADSL(БТК) - поддържа ли някакви WDS-функции ...

    Взимаш WRT54GL или WHR-HP-G54,сменяш им фърмуера с DDWRT,настройваш го за WIFI клиент и му добавяш виртоален WIFI интерфейс.Не се изискват никакви настройки от страна на модема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с ADSL модем на Виваком
    От Wish_Master във форум Технологии
    Отговори: 5
    Последно: 15-03-12, 17:57
  2. Static DNS на ADSL модем от БТК
    От lil във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 14-10-09, 21:31
  3. Въпрос за WIFI модем на БТК
    От LZ4 във форум Мрежи
    Отговори: 16
    Последно: 21-07-09, 22:07
  4. модем за 512 безкрай ( ADSL )
    От martineliazz във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 26-06-06, 14:14
  5. Търся ADSL модем
    От toppy във форум Технологии
    Отговори: 9
    Последно: 29-05-05, 00:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе