Резултати от 1 до 13 от общо 13

Относно торент клиент

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Nic
    Nic е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    20
    #1

    Относно торент клиент

    Кажете кой е на-добрия торент клиент и ако може да ми кажете какви настройки трябва да се направят след неговата инсталация или да се остави по подразбиране. Благодаря предварително на Вашите отговори!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Относно торент клиент

    лично ползвам utorrent - http://www.utorrent.com/downloads

    преди си играх да правя настройки , но сега не и го оставям на default.

  4. Nic
    Nic е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    20
    #3

    Re:Относно торент клиент

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    лично ползвам utorrent - http://www.utorrent.com/downloads

    преди си играх да правя настройки , но сега не и го оставям на default.
    Но като направя проверка за порта който ползва ми казва, че е затворен.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:Относно торент клиент

    генерирай друг

  6. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #5

    Re:Относно торент клиент

    И аз използвам същият торент клиент,само променям Protocol Encryption Outgoing -> Forced и порта на който работи клиента.
    Ако искаш да направиш пренасочване на порт през рутера съм писал тук
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...topicseen.html
    Ако имаш още въпроси,питай.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #6

    Re:Относно торент клиент

    Mr. Techno ти отовори "генерирай друг". Може би няма да успееш да го направиш с Прозорци. Ако си с XP,2003, пробвай това EvID4226Patch. Намира се по разни торенти и free-servers все още. Задай му 8196 конекции и би трябвало да работи. На VIsta и Windows7 със сигурност НЕ работи. И тогава си го напиши сам "генерирай друг", не е толова сложно. Все пак сме Хора и можем да мислим и да се подкрепяме.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #7

    Re:Относно торент клиент

    И забравих да отговоря. По принцип uTorrent-BitTorrent, са най-добрите торент-клиенти. Използват минимални системни ресурси(около 0,05кБ на торент) и конекции колкото им зададеш в Properties (в рамките на въжможното - 300). Останалите неща като FlashGet,GetRight,OfflineExplorer,Opera10 и т.н. харчат ресурси без полза. И трябва да обърна специално внимание на BitComet. Това е заплаха за торентите. Добре е, че все още не работи на корпоративни компове. Трябва да се забрани, защото има достъп до личните компове. Не е необходимо да забраняват целият торент протокол, заради някакви издънки. Не мога да ти кажа, коя е най-добрата програма. Ползвай тази която намериш. И питай за проблемите.

  10. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #8

    Re:Относно торент клиент

    Както ти писаха и другите ползвай микро торента. При мен също даваше затворен порт, но програмата си работеше добре. В последствие отворих порта на рутера, който ползва. Не си писал дали имаш рутер!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re:Относно торент клиент

    Цитат Първоначално публикувано от Zombie_3
    Mr. Techno ти отовори "генерирай друг". Може би няма да успееш да го направиш с Прозорци. Ако си с XP,2003, пробвай това EvID4226Patch. Намира се по разни торенти и free-servers все още. Задай му 8196 конекции и би трябвало да работи. На VIsta и Windows7 със сигурност НЕ работи. И тогава си го напиши сам "генерирай друг", не е толова сложно. Все пак сме Хора и можем да мислим и да се подкрепяме.
    Нещо не те разбрах - при мен като си покаже порта има си бутон да си генерираш друг порт.
    какво толкова обидно и лошо казах че ми скачаш с рогата ?
    има си бутон - "use random port" - при мен с XP & 7 си работи .
    Писах по-горе- не съм пипал нищо по настройки, нито по портове.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #10

    Re:Относно торент клиент

    Аз съм за uTorrent. Внимателно подбрани default настройки и похвално малко ресурси - при 5 активни торента с 200 сесии ми харчи 34МВ RAM и 29МВ swap памет. И това за смешните към 300кВ файл!...

    @ Zombie_3
    Имам малко време, затова си позволявам да изкоментирам писанките ти.
    Ако не беше толкова тъжно, щях да се смея на постовете ти... Ето така: или ето така:
    Ти нясно ли си какво прави този EvID4226Patch?!? Въпросът е риторичен, разбира се, защото по това "Намира се по разни торенти и free-servers все още" си личи, че не си и потърсил home сайта му. Та там си го има, с описание от автора и защо НЕ работи за Vista и Windows7.
    Интересно ми е на каква машина си правил тест с 8196 конеции?!? И защо толкова на брой? Какво магическо има в 2^13+2^2?!? И защо смяташ, че човек, много по-умен от мен и от теб, взети заедно ( LvlLord ), е преценил, че от 5 (за XPHome) или 10 (за XPProfessional) е добре да се вдигат на не повече от 50?!?
    И няма как да не цитирам Мичмана: "Това беше един добър пас, но малко слаб и неточен" - твоето е същото де... Та: какво общо има броят на half-open сесиите с portforwarding-a на рутера (или настройката на двупосочния firewall), зад който е Nic?!?!? Защото това са двата варианта, поради която му пише, че портът му не е отворен. Умишлено премълчавам прокси, защото не ми се вярва все още да има доставчик с такава технология...
    "...и конекции колкото им зададеш в Properties (в рамките на въжможното - 300)" - изобщо пробвал ли си нещо, преди да го пишеш?!? И с 2000 сесии си работи!
    "...Това е заплаха за торентите..." - какво имаш в предвид под "торентите": торент тракерите, торент файловете, файловете по юзърските машини, споделени като торент-съдържание в накой тракер? Явно визираш торент протокола, но кой коментира забраната му? Изобщо знаеш ли защо е измислен този протокол? Дааа, отговорът е по-долу в поста ти - заради обмен на голямо количество информация между международните офиси на големи корпорации. Което ме и подсеща да коментирам и наблюденията ти върху "корпоративни компове" - ако сбирщина от РС-та с мрежов принтер му казваш "корпоративна мрежа" - да, тогава сигурно може да се инсталира BitComet. Но в истинските корпоративни мрежи няма начин Рс-то да не е администрирано и инсталирането на каквато и да е програма е невъзможно.... Дори и стартирането на portable torent би се обезсмислило поради наличието на корпоративно прокси...
    И вече не ми се коментира "... има достъп до личните компове"....
    Опс, само за последно: това "Прозорци" какво ще рече? В контекста на тематиката на форума Windows на кирилица се пише Уиндоус - имената не се превеждат - азбучна истина. Никой не превежда Джон Смит (John Smith) като Иван Ковачев или Майкъл Шумахер (Michael Schumacher) като Михаил Обущаров

    Нищо лично, приеми го като градивна критика за попълване на необходимите знания при писането в подобен форум

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #11

    Re:Относно торент клиент

    emos Благодаря ти за градивната критика. Ще се наложи да преосмисля някои неща . Трябва да ти отговоря, на някои от коментарите, ако кажа нещо тъпо не се обиждай, това е от незнание. Почвам по ред "Това за смешните към 300кВ файл!...", предполагам, че е вярно и е средна стойност. Има торенти с хиляди файлове и голям размер, като повечето игри. Самият *.торент от над 1Мб, за да се зареди трябва да се провери наличието и размера на всеки файл, а при лош рестарт и SHA1(1024) чек-сумата. Това отнема много време и памет. В момента сийдвам над XXX торента, и е без значение на каква машина. Хаби всичката свободна RAM и процесора е на 20% средно с пикове до 90% само за тази програма, а има и SETI и Photoshop(понякога, и не му достига pagefile от 1Г). За да гледам филм и/или да да си проверя пощата, трябва да спра торент-клиента. И така минавам на следващия въпрос: Не съм наясно какво точно прави EvID4226Patch, освен че краква tcpip.dll, и не му знам официалния сайт. Но благодарение на него мога да си проверявам пощата(разбирай Internet) с работещ торент-клиент на XP. 8196 беше само предложение като точно (8к) число(степен на 2), може и 1024, или най-близкото цяло до броя на торентите x2. Не препоръчвам на никой да си краква tcpip.dll, защото това е предпоставка за достъп през DoS(Denial-of-service) атака. Така че 5-10 конекции за home-users са напълно достатъчни. Това за "(в рамките на въжможното - 300)" е тъпо и субективно - без коментар. За BitComet: отново е субективно. Плаши ме, че не се вижда какво точно прави. Сваля когато си реши и после сийдва ако иска и в повечето случаи не в рамките на Windows сесията. Освен това харчи повече от 300к на торент. За да напиша това спрях торент-клиента под Windows-7. Иначе не мога да влезна дори и в abv и Google. Не мога да изпратя файл по Skype и т.н. Това е. Извиних се предварително. Нищо не разбирам от Windows-и. Просто отговарям в стила на човека, задал въпроса. Ако това ви дразни трябва да спра да пиша тук. Или приемете моето писане като шега и трагедия и просто не го четете .

    mod.edit FearMe
    с добри помисли смених числото на сийдваните от теб торенти. понякога е добре чичко ти я.колев да не знае какво се случва на компа ти

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #12

    Re:Относно торент клиент

    Mr.TECHNO и на теб трябва да се извиня. Използвах твоите думи "генерирай друг" извън контекста(порт), като "напиши си сам програма". Малко по-късно осъзнах, че пиша глупости. И това е офтопик за тази тема. Изобщо не трябва да отговарям на такиви въпроси, защото не мога да си докажа мнението професионално, а само от личен опит, който явно не работи на други компютри и в случая интернет-доставчици. .

  16. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #13

    Re:Относно торент клиент

    Zombie
    Само не разбрах, защо нямате интернет когато Ви работи торент клиента ?
    Аз също съм дал да имам 850 максимален брой връзки, дал съм и 125 пиъра на торен и активните торенти съм ги наредил да бъдат 100 броя. Това обаче не ми пречи да ползвам интернет, разбира се имам леко забавяне.
    Също така никога си не съм спирал торент клиента \azureus само ми товареше навремето машината, но това беше преди 4-5 години\ докато гледам филм на него

    ПП. Също така аз нищо не разбирам от отопление и за това е нормално да не ме виждате в този форум да коментирам "компетентно" проблемите на други потребители. Просто постъпвайте като мен ........

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем при Виста и торент-клиент
    От studio54 във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 07-05-09, 12:26
  2. Виста ултимейт и торент клиент
    От fiorino във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-07, 12:52
  3. Торент клиент с административен панел
    От loafer във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 07-03-07, 19:23
  4. въпрос за торент клиент
    От nely във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-12-06, 10:54
  5. описване на IP та в торент клиент
    От mikk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-05, 18:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе