Резултати от 1 до 8 от общо 8

конфигурация на безжичен рутер TP-Link

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #1

    конфигурация на безжичен рутер TP-Link

    Рутерът си има мрежа, към която опитвах да се свържа с един лаптоп, но не успях. Знам паролата, но при опит за свързване ми дава съобщение "Aquiring your IP address" и нищо не става в продължение на доста време. Сега намерих потребителското име и паролата на рутера и когато се опитах да влезна в 192.168.1.1 не можах да се свържа. Дайте съвет моля какво се предполага да направя? Всичко друго си е изрядно.

  2.  
     
  3. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #2

    Re:конфигурация на безжичен рутер TP-Link

    Свържи се жично( с кабел) с рутера и тогава въведи user&pass.Не получаваш IP адрес.Сигурно мрежовите настройки са ти на автоматично.
    Първо опитай да зададеш статичен адрес на лаптопа.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #3

    Re:конфигурация на безжичен рутер TP-Link

    Свързах се и жично още преди да споменеш, но не става. Видях, че действително настройките са зададени автоматичнол
    "Първо опитай да зададеш статичен адрес на лаптопа." - не знам какъв да е?


  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:конфигурация на безжичен рутер TP-Link

    а за какъв вид свръзка става въпрос?
    Към wi fi, или просто искаш да влезеш в интерфейса на рутера?

    Ако става въпрос, за wi fi, ти трябва ключът, който е написан от долу на рутера

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #5

    Re:конфигурация на безжичен рутер TP-Link

    За wi fi връзка. Мрежата я виждам, въвеждам си потр.име и парола, но не мога да се свържа. Виждам, че уж се свързва, но така и не успява и си пише "Aquiring your IP".

  7. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #6

    Re:конфигурация на безжичен рутер TP-Link

    Задай на лаптопа:
    IP 192.168.1.4 - това е примерно,променя се само последната група цифри (в случая е 4, може да бъде от 2 до 255)
    Subnet Mask 255.255.255.0
    Default Gateway 192.168.1.1
    DNS 192.168.1.1
    или си избери някакъв друг DNS,както искаш

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #7

    Re:конфигурация на безжичен рутер TP-Link

    Цитат Първоначално публикувано от katy85
    Рутерът си има мрежа, към която опитвах да се свържа с един лаптоп, но не успях. Знам паролата, но при опит за свързване ми дава съобщение "Aquiring your IP address" и нищо не става в продължение на доста време. Сега намерих потребителското име и паролата на рутера и когато се опитах да влезна в 192.168.1.1 не можах да се свържа. Дайте съвет моля какво се предполага да направя? Всичко друго си е изрядно.
    Аз имам TP-link и от опита си с него знам, че IP адреса по подразбиране може да се сменя от опциите за LAN.
    Много е възможно някой "начинаещ хакер" да е дал друго разблично от 192.168.1.1.
    Решението е или да рестартираш рутера до фарични настройки и да настройваш отново всичко или да помолиш хакера да се сети каква е.
    Хардуерното рестартиране става като задържиш натиснат бутона Ресет на рутера за 10 секунди.

    ПП. След последното ти уточнение мисля, че ти трябва ето това:
    http://www.tp-link.com/support/showfaq.asp?id=80

  10. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #8

    Re:конфигурация на безжичен рутер TP-Link

    Ако знаеш кой е конфигурирал рутера може да го попиташ. Ако не, предполагам ще се наложи да го ресетнеш, но така ще загубиш настройките в момента. Ако ги нямаш да ги въведеш после, няма да има нет. Предполагам рутера има и включен филтър по MAC адрес. Също, който го е конфигурирал, му е сменил името, паролата и адреса за достъп.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Рутер TP-LINK WR740N или D-LINK GO-RT-N150
    От rodrigo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 09-12-13, 12:25
  2. Отговори: 12
    Последно: 09-04-13, 16:23
  3. Отговори: 2
    Последно: 11-11-10, 13:36
  4. Отговори: 8
    Последно: 10-08-08, 22:50
  5. Отговори: 0
    Последно: 12-06-08, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе