Резултати от 1 до 5 от общо 5

Въпрос за интернет доставчик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #1

    Въпрос за интернет доставчик

    Здравейте,
    Първо не знам дали тук е мястото на темата. Преди 2 дни си пуснах интернет на БТК 12 Mbps за 25 лв. като максималната скорост с която свалям е около 1Mb/s = 8 Mbps което го знам че е така. Днес обаче гледам оферти на Булсатком 32 Mbps за 24 лв. което е 4 Mb/s и остахах много учуден дали е възможно или реалната скорост на даунлоуд е надолу както на БТК.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Въпрос за интернет доставчик

    реалната скорост никой не може да ти каже колко ще е, защото никой не ти продава гарантирана, а максимална скорост. колко ти доставя бтк-то зависи от много фактори (стари жици, устройство, разстояние до централа и т.н.).

    аз отдавна имам пусната тема-запитване за реални впечатления от нета на булсат-а, но досега никой нищо не е споделил, така че надали някой ще ти каже нещо повече тук...

  4. SAGE
    Guest
    #3

    Re:Въпрос за интернет доставчик

    Цитат Първоначално публикувано от cipollini
    Здравейте,
    Първо не знам дали тук е мястото на темата. Преди 2 дни си пуснах интернет на БТК 12 Mbps за 25 лв. като максималната скорост с която свалям е около 1Mb/s = 8 Mbps което го знам че е така. Днес обаче гледам оферти на Булсатком 32 Mbps за 24 лв. което е 4 Mb/s и остахах много учуден дали е възможно или реалната скорост на даунлоуд е надолу както на БТК.
    Понеже на казваш за кой град става въпрос , то ако е за гр.София, тогава Буслатком=SofiaOnline, т.е. те скоро купиха SofiaOnline.
    Информация за скоростите на SofiaOnline има тук: https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg423406

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #4

    Re:Въпрос за интернет доставчик

    По принцип питам за Сливен. От БТК обаче нещо не съм доволен сваля с около 1M/s. но при отваряне на страници е много бавен. Имам два телефона които нещо правят проблем при свързване в розетките поне така си мисля. Като вдигна слушалката и на двата телефона се чува силно шумени което спира след 20-30 с. понякога и по дълго време. Дали проблема е от тях и затова нета е така.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    283
    #5

    Re:Въпрос за интернет доставчик

    темата е стара, колегата сигурно вече си е решил въпроса, но все пак ако евентуално погледне:

    1. Шумът в слушалката на телефона идва от това, че не си свързал правилно мрежата. Кабелите към двата телефона трябва да излизат задължително след сплитера. При теб предполагам е така, че единия телефон е вързан преди сплитера, а втория телефон заедно с модема (рутера) са след сплитера. Това ти е грешката, от там идва шума и може да имаш дори и прекъсване и нестабилност на нета.

    2. При БТК скорост на сваляне 1МБ/с е нормално. Така си е по договор. Няма отклонения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. търси се нов интернет доставчик
    От panteroid във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-15, 16:25
  2. Интернет доставчик
    От vanio_93 във форум Технологии
    Отговори: 15
    Последно: 29-09-12, 18:20
  3. Относно интернет доставчик
    От sssaaa във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 14-09-10, 17:59
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-09-05, 10:41
  5. интернет доставчик
    От ilhanbg във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 30-08-05, 17:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе