Резултати от 1 до 13 от общо 13

Проблем с връзка, странeн отговор при ping.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    Проблем с връзка, странeн отговор при ping.

    Reply from x.y.z.t: bytes=32 time=29ms TTL=122
    Reply from x.y.z.t: bytes=32 time=5346382ms TTL=122
    Reply from x.y.z.t: bytes=32 time=5683290ms TTL=122
    Reply from x.y.z.t: bytes=32 time=29ms TTL=122
    Reply from x.y.z.t: bytes=32 time=30ms TTL=122
    Reply from x.y.z.t: bytes=32 time=29ms TTL=122

    За какво е симптом това в червеното ? Наблюдавах го снощи при една проблемна връзка. Около 90% от отговорите бяха такива. А самите видими загуби (Request timed out) на пакети бяха под 3%, но на практика не можеше да се направи един най-обикновен Remote Desktop - постоянно прекъсваше и замръзваше. А Remote Desktop би трябвало без проблем да се справи с 3%.



  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re:Проблем с връзка, странeн отговор при ping.

    Какво точно проверяваш с този ping - IP адрес на мрежовата карта, Gateway на доставчика, DNS сървър, "крайно" устройство?
    Принципно при 90% закъснения от този род трудно ще "върви" каквото и да е, камо ли Remote Desktop... а причините могат да са най-различни - от претоварено устройство някъде по трасето до вируси в системата, например.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Re:Проблем с връзка, странeн отговор при ping.

    Забравил съм да спомена, че "голямата" цифра е някакво менте, в смисъл, че 5346382милисекунди означава повече от 1 час, пък аз виждах по 10-20 нови реда за секунда.
    Показваха се четири-пет реда от по 30ms с нормално темпо на показване (по един на секунда) и после изведнъж за 1 секунда се изсипват 20-30 реда от по 5346382милисекунди, после пак два-три нормални реда, после пак набързо се изсипват многото редове от тия фалшивите с голямото време ... и чат-пат по някой "Request timed out".

    Този ефект, но не в толкова силно изразена форма, съм го виждал и на други места (в смисъл не от мен до друго място, а на трето място до четвърто място). Преди време бях попаднал случайно на някаква информация в Интернет точно за такива "големи фалшиви времена". Спомням си, че ми се стори интересно и прочетох цялата страница тогава, но явно не ме е вълнувало особено защото всичко съм забравил. А пък в момента наистина ме вълнува и търся информация.

    А иначе за самия ping и конкретната ситуация:
    Този ping е от моя компютър, а отсрещната страна е вън от моя гейтуей.
    Имам основание да мисля, че при мен и при моя гейтуей не е имало проблем, тъй като в същото време пингвах и други направления при които не забелязах никакъв проблем.
    "Стъпките" от мен до отсрещната страна са пет, като подозренията са че четвъртата е проблемна. Тая четвъртата е някакъв голям Интернетски рутер, на който не му знам собственика.
    Днес нямам проблеми с Remote Desktop. А също така няма отговори с "голямото време". Всичките отговори до един са около 30ms. А иначе процента на "Request timed out" е същия като снощи - 2-4%.

    ПП. Изключвам възможността за вирус от моята страна.
    Миналата неделя смених диска и направих нова инсталация Win7 (с редовен лиценз).
    Поради липса на време, единственото което допълнително съм инсталирал
    са Adobe Flash Player и Microsoft Security Essentials.

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Re:Проблем с връзка, странeн отговор при ping.

    В такъв случай се сещам за две възможности:
    1. Връзката между твоя и отсрещния компютър преминава през рутер, който е настроен да задава приоритет на трафика (и кешира, евентуално). Много доставчици осигуряват висок приоритет на VoIP, например (за да вървят гладко разговорите по Skype) за сметка на останалите протоколи.
    2. Претоварен switch, който е бил рестартиран, след като са установили, че създава проблеми.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re:Проблем с връзка, странeн отговор при ping.

    Добре де, ако беше приоритизация или пък претоварване, то нямаше ли просто да има "Request timed out" ?
    И другото което всъщност явно не ми е ясно и допълнително ме смущава - не е ли моя компютър този който трябва да засече и изчисли времето и съответно кое го кара да изписва такива големи времена ?
    Да не би да съм жертва на ARP-poisoning (вътре в местната ми мрежа) ?

  7. SAGE
    Guest
    #6

    Re:Проблем с връзка, странeн отговор при ping.

    Да не би да е било полунощ, когато си правил ping-а , защото тогава вероятно може да се получи приблем с изчисляване на интервала, ако софтуера има бъг и не отчита, че началото е преди 0:00 , а края е на "другия ден"

  8.  
     
  9. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #7

    Re:Проблем с връзка, странeн отговор при ping.

    Добре де, ако беше приоритизация или пък претоварване, то нямаше ли просто да има "Request timed out" ?
    Не и ако рутера отсреща кешира заявките - когато се освободи мрежов ресурс ги "изплюва" наведнъж.
    И другото което всъщност явно не ми е ясно и допълнително ме смущава - не е ли моя компютър този който трябва да засече и изчисли времето и съответно кое го кара да изписва такива големи времена ?
    Компютъра ти не изчислява и не засича нищо, той получава наготово информация за това, след колко време съответния изпратен пакет е пристигнал до местоназначението си.
    Да не би да съм жертва на ARP-poisoning (вътре в местната ми мрежа) ?
    Възможно е, затова първо питах какво точно тестваш с този ping. Ако до сървъра на доставчика ти всичко е наред, а има проблеми с "външни" за вашата мрежа адреси - очевидно проблемът не е локален.

  10. DLT
    DLT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    32
    #8

    Re:Проблем с връзка, странeн отговор при ping.

    Не виждам по какъв начин ARP Poisoning ще направи подобно нежелано и от двете страни нещо. Не, че не може, но не само, че не е необходимо, а даже е абсолютно нежелателно. Аз по скоро си мислех за разновидност на друг вид атака, но така като чета май проблема не е във вашият телевизор.

  11. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #9

    Re:Проблем с връзка, странeн отговор при ping.

    Според мен е физически проблемно трасе (в смисъл кабел - леко окъсен, наводнен, посплескан и т.н., зашумена радиовръзка), но не е етернет.

  12. DLT
    DLT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    32
    #10

    Re:Проблем с връзка, странeн отговор при ping.

    Странно е, от една страна не вярвам да е атака. От друга ако е проблем с връзката би трябвало да има по-голяма загуба. Най вероятно е прецакано устройство по трасето, но как и защо - аз не се наемам да гадая.

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #11

    Re:Проблем с връзка, странeн отговор при ping.

    На мен много ми допадна обяснението на panevdd за приоритизация и побъркано кеширане.
    На другото място където съм наблюдавал същите симптоми има разположен голям FTP-сървър, който едновременно е и тамошен гейтуей за тамошната локална мрежа. И понякога там е проблем да се качат файлове на FTP-сървъра (качващите са някъде далеч извън България), но пък не е проблем същите файлове да се прекарат от същите хора през Скайп директно към потребители от локалната мрежа.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #12

    Re:Проблем с връзка, странeн отговор при ping.

    Направи един packet capture с Wireshark или windump и го сложи някъде за да видим за какво става въпрос.

  16. SAGE
    Guest
    #13

    Re:Проблем с връзка, странeн отговор при ping.

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    ...................
    Компютъра ти не изчислява и не засича нищо, той получава наготово информация за това, след колко време съответния изпратен пакет е пристигнал до местоназначението си.
    .......................
    Много ми е интересно как става този "номер", все пак нали от някъде трябва да се вземе началното време, или изчисляването на интервала става по някакъв друг начин без да се използва таймер?
    Доколкото знам като пристигне пакета се връща обратна информация и не се ли изчислява точно този интервал?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с ping-а
    От jiro във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 16-04-13, 13:34
  2. Странна работа PING проблем
    От Turbosol във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 30-07-09, 15:55
  3. Интересен проблем с ping
    От mitkosan във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 07-11-08, 18:50
  4. Ping Проблем
    От D_MItko във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 13-06-04, 20:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе