Резултати от 1 до 6 от общо 6

Windows - Проблем - Зареждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    76
    #1

    Windows - Проблем - Зареждане

    Здравейте!



    Имам един проблем които ми се появява при зареждане на Windowsa, който освен че много ме дразни ми бави и системата.

    Проблемът се състой в това, че когато пусна компютъра си всичко тръгва нормално, но при появяването на Windows 98

    надписа, има един момент от 10 секунди в които хардиска спира да върти, и Windowsa започва да "мисли" след което

    отново тръгва. При мисленето лентата с цветовете(която показва че компютърът не е забил) си върви, само в началото за

    2-3 секинди спира, след което както казах си върви около 10 секунди, след което харда тръгва и зареждането започва.

    Windowsa както казах е 98SE, и няма 2 седмици от както съм го инсталирал(след full формат на харда). Мисля че и PC-то

    е достатъчно мощно за да не трябва така да се "замисля"(поне на Win98) така че проблема трабва да е някъде другаде...

    Пуснах си и програмка за чистене на регистрито, но проблемът си остана...

    Ако някои е имал подобен проблем или знае на какво се дължи и как да го оправя, ще му бъда много благодарен!!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Windows - Проблем - Зареждане

    Натисни Esc. и виж какво пише "под" графичния интерфейс.

    По време на зареждането имам предвид.

    Кажи точно над кое се "замисля".

  4. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #3

    Windows - Проблем - Зареждане

    Мрежова карта имаш ли? Ако да и ако е от евтините - не се учудвай на това "замисляне" ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Windows - Проблем - Зареждане

    Възможно е да е и от шрифтовете, инсталирани в системният /FONTS.p фолдър...




  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    76
    #5

    Windows - Проблем - Зареждане

    Всъщност има две забавяния, едното е след като свърши преброяването на паметта (до сега не го бях забелязал, защото компютъра ми е

    марков и вместо да се виждат преброяването на паметта се вижда логото на фирмата производител(докато не натиснеш ESC) та там има едно забавяне от около

    5 сек, след което започва зареждането на Уиндоуса. Иначе с с натискане на ESC не вижда точно кое го кара да "мисли"

    точно по това време се вижда маркера, които мига, но не се изписва нищо, явно са някакви Уиндоуски процеси които не се показват...

    Други предложения?!



    Имам мрежова карта, която е на дъното (Intel Wake On Lan) На която не съм сложил драйвери, драиверите за нея се инсталираха от Windows... Та картата си е на дъното.

    За шрифтовете незнам но инсталацията на Уиндовс ми е от около седмица и нещо и не съм добявял никакви допълнително шрифтове...


  7. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #6

    Windows - Проблем - Зареждане

    Най-вероятно е от мрежовата карта. Това забавяне се получава когато си настроил windows-a да назначи IP адрес от DHCP сървър, а такъв няма. Ако е възможно, назначи статичен IP адрес.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем при зареждане на ОС
    От VMVBG във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 02-09-14, 19:05
  2. Проблем при зареждане на windows
    От helios1 във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 23-01-09, 16:22
  3. Лаптопът замръзва при зареждане на windows
    От petkov във форум Мобилни устройства
    Отговори: 8
    Последно: 30-12-08, 14:43
  4. Windows - Зареждане
    От TopBG във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 16-12-04, 08:27
  5. Отговори: 5
    Последно: 07-05-04, 03:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе