Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Проблем със зареждане от Setcom.bg

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #1

    Проблем със зареждане от Setcom.bg

    Появи ми се странен проблем с форума на Setcom.bg и Internet Explorer: при опит за зареждане на която и да е страница, всичко си върви нормално до около средата и после някой компонент от страницата яко забива Internet Explorer и го качва да ползва 100% от процесора?! Това се случва само със страниците от този форум или поне засега не съм открил подобни магарии с някой друг сайт. Компютърът е нов WinXP Home с Internet Explorer 6.0.2900.2180.xpsp_sp2_gdr.050301-1519. При забиването имам няколко варианта - затваряне на браузъра или просто Stop на зареждането (обработката) на уеб страницата и всичко се оправя, но ако я спра не винаги мога да отворя друга?! Проблемът е абсолютно аналогичен и с Avant Browser. Странни работи!



    Мисля си, че е нещо свързано с Java Console и защитната стена (ползвам Norton-ската, тъй като си беше инсталирана с новия компютър).



    На друг компютър с Win98 проблемът го няма.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #2

    Проблем със зареждане от Setcom.bg

    При мен много се бави при зареждането на SpyLog, не знам дали и при теб не е нещо подобно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #3

    Проблем със зареждане от Setcom.bg

    В Avant Browser виждам, че засича яко някъде на около 20% от зареждането, когато зарежда от http://wk.kredor.com/k.php?|=bg... , а вProcess Viewer консумацията на процесора скача до небето (то се усеща и без да отварям Process Viewer). От друга страна, зареждайки директно от сайта на Кредор (понякога ползвам конвертора им латиница-кирилица) нямам проблеми.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #4

    Проблем със зареждане от Setcom.bg

    Аз съм с Opera 8.0

    Имам подобни проблеми, като описаните от Breiii.

    И от време на време просто "увисва" зареждането, т.е. стига до някъде зареждането и си застива до там...


  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #5

    Проблем със зареждане от Setcom.bg

    А пък аз съм с Mozilla Firefox 1.0.4 и нямам абсолютно никакви проблеми.Направете си изводите сами...[]

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Проблем със зареждане от Setcom.bg

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">А пък аз съм с Mozilla Firefox 1.0.4 и нямам абсолютно никакви проблеми.Направете си изводите сами...[]



    <div align="right">Originally posted by pland*-*18/05/2005*:* 21:45:45</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Аз съм с <font color="blue">Internet Explorer 6.0</font id="blue"> и също нямам никакви проблеми. Направи си извода сам. [:P]




  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #7

    Проблем със зареждане от Setcom.bg

    и аз съм със IE 6.0, и имам подобни проблеми.



    докато зареди картинките, понякога минава към минута...[B)]



    още преди 2 години се жалвах, но май никой не ми обърна внимание тогава.



    но за да бъда честен - не се бави всеки път - понякога зарежда за част от секундата.




  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #8

    Проблем със зареждане от Setcom.bg

    Всъщност моя проблем е доста по-различен - не че се бави и зарежда страницата за около минута, а че след около 20-ия процент просто забива целия компютър като узурпира ресурсите на процесора (P4 3.0GHz). От там нататък мога да натисна Стоп или да затворя браузъра.



    Обикновено след отваряне на браузъра, първите 2-3 страници се отварят сравнително нормално (така пускам тези съобщения) и после става много зле.



    Та моя проблем е някъде по настройките, ама не ми увира главата конкретно къде да го бутна...

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Проблем със зареждане от Setcom.bg

    Без да се впускам в излишни подробности, бих посъветвал тези които имат такива "странни" проблеми, първо да проверят за загуба на пакети до съответното направление.



    Например

    >ping setcom.bg /t



    Ако всичко е нормално с ping-a в продължение на 10-тина минути, то вече може да се търси проблем на собствения компютър.




  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #10

    Проблем със зареждане от Setcom.bg

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Без да се впускам в излишни подробности, бих посъветвал тези които имат такива "странни" проблеми, първо да проверят за загуба на пакети до съответното направление.



    Например

    >ping setcom.bg /t



    Ако всичко е нормално с ping-a в продължение на 10-тина минути, то вече може да се търси проблем на собствения компютър.







    <div align="right">Originally posted by MitkoS*-*19/05/2005*:* 12:16:10</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Отвреме нвреме имам тописаните по-горе проблеми.В къщи и офиса съм на различни доставчици.Явно се губят пакети.Като проверявам скороста по сайта който даде Ru boy при ниска скорост се полчава проблемите

    При пингване когато time ми е над 32 мс се получват зависванията с IE ra

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #11

    Проблем със зареждане от Setcom.bg

    Преди малко (около 00:05 20-Май) ми изчeзна връзката със Setcom.bg. Разни други сайтове си работеха. Internet Explorer си работеше. Но нямаше връзка със Setcom.bg. Така и така си имаме подобна тема, реших да разследвам каквото мога и после да го опиша в темата.

    >tracert setcom.bg

    Tracing route to setcom.bg [195.230.2.165]

    over a maximum of 30 hops:

    1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.2.1

    2 2 ms 1 ms 1 ms 192.168.1.1

    3 21 ms 20 ms .............

    ...............................................

    8 31 ms 28 ms 28 ms mail.tea.bg [195.230.0.29]

    9 * * * *



    т.е. ако 195.230.0.29 не лъже, то между него и 195.230.2.165(Setcom.bg) няма връзка в момента. Казвам "не лъже", защото все пак е възможно да има връзка, но 195.230.0.29 да не пуска (или пренасочва нанякъде другаде) пакетите на tracert (ако не бъркам нещо, при tracert пакетите са ICMP или нещо такова) или това което е след 195.230.0.29, то да не пуска тези пакети.



    След като се появи страницата на setcom.bg в Internet explorer, пак направих

    >tracert setcom.bg

    ..............

    8 31 ms 28 ms 28 ms mail.tea.bg [195.230.0.29]

    9 25 ms 26 ms 27 ms www.setcom.bg [195.230.2.165]

    т.е.

    от гледна точка на моя компютър, веднага след

    mail.tea.bg [195.230.0.29]

    "се намира"

    www.setcom.bg [195.230.2.165]

    и си направих извода, че между тези два адреса не е имало връзка, тогава когато не ми се зареждаше страницата на setcom.bg

    т.е. това е нещо което не зависи от мен и моя компютър


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #12

    Проблем със зареждане от Setcom.bg

    Благодаря на всички за отговорите!



    За съжаление май не е там ключа за палатката. Пингнах и Setcom.com и Kredor.com и нямаше особени проблеми. Е, загубиха се 2-3 пакета от около 400 общо, но очевадно нямаше връзка със зареждането на страниците.



    Освен това, няма и логика - губенето на IP пакети е случаен процес, докато моят е много точно детерминиран. Браузърът ми забива (CPU = 98%) на около 10-20% от зареждането на страницата и то само като стартирам нов браузър и започна "на чисто". После (след забиването) ако се опитам да презаредя страницата нищо не се получава, сякаш нямам Интернет връзка, въпреки че процесорът си работи нормално. Ако затворя браузъра и го стартирам наново, мога да заредя първата страница, най-много втората и после всичко отначало... Ако спра зареждането на първата и втората страници някъде около 10-15% мога да продължда и с още една-две други страници, тъй като критичния компонент явно не е достигнат...



    Ха, и чак сега се сетих, че Сонито си дойде с инсталиран Netscape и познайте - проблемът не съществува в Netscape Navigator. Чак в този браузът виждам, че накрая страницата зарежда от и от free.hit.bg, който май по принцип не е изцяло видим от чужбина, макар че спокойно се отваря заглавната страница. Както и да е, Netscape въпреки че не ме кефи особено, явно дава доста по-подробна информация от Internet Explorer и Avant Browser (и двата забиват). Нещо полезно, което видях е че Netscape прати не една, а около двайсетина заявки към Setcom.bg, редуващи се с приемане на данни от Setcom.bg. Защо са толкова много, а не само една заявка от рода "дай ми тази страница"? Абе въобще този проблем ми става все по-интересен за разучаване... Как мога да проследя какво точно се зарежда в момента и тогава да засека кога точно забива тъпия Explorer?

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #13

    Проблем със зареждане от Setcom.bg

    Не мога да кажа, че знам всичко за IE, но това което знам ме кара да не го използвам въобще[8D].

    1. Твърде много е интегриран с ОС, което едни приемат за предимство, но за мен е недостатък, трети пък въобще спорят че това не е вярно(интеграцията с Уин-а)

    2. За него съществуват твърде много експлойти, едни в резултат на т.1, други чисто негови. Като резултат - ниска сигурност, много Adware, Spyware и друг -ware.

    Моя съвет е не го използвай, както и клонингите му (Avant и други, въпреки че те са по сигурни).

    Конкретно за твоя случай, странно е ако го прави само с този сайт, но е възможно да има някой "паразитен" (BHO, dll и или-незнам-какво-си) файл, закачен за него генериращ трафик/натоварване-на-процесора в друга посока.

    Ако се съмняваш във firewall-а , просто го изключи за 5 мин. и пробвай. Няма да се изненадам и там да има проблем

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #14

    Проблем със зареждане от Setcom.bg

    А защо просто не си преинсталираш Windows-a?

    [:D]

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #15

    Проблем със зареждане от Setcom.bg

    Днес бачка изключително бързо .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем при зареждане на ОС
    От VMVBG във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 02-09-14, 19:05
  2. Проблем със зареждане на текстурите
    От GOGETIT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-05-09, 14:32
  3. Проблем при зареждане на windows
    От helios1 във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 23-01-09, 16:22
  4. Проблем при зареждане на компа
    От pland във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 19-01-09, 19:13
  5. Windows - Проблем - Зареждане
    От TopBG във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 15-11-04, 11:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе