Резултати от 1 до 11 от общо 11

Съвет и предложение за нов рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    54
    #1

    Съвет и предложение за нов рутер

    Идват празници и мисля да си подаря по нов рутер.Колебая се меджу марките :Belkin,TpLink,Linksys.
    Искам да е N стандарт,за да може да има HD streaming.
    Моля да ми препоръчате качествен такъв до 100 лв.,но все пак бюджета зависи и варира...търся качество за тази цена!

    Имам и въпрос имам един Tp link и ако си взема нов такъв дали ще мога да ползвам функцията да шервам нета и в другата стая да сложа другият рутер и да го хващам там?Мисля че WDS се казваше функцията но може и да греша!

    Благодаря на всички отзовали се!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Съвет и предложение за нов рутер

    Изцяло препоръчвам TP-Link TL-WR841ND
    http://jarcomputers.com/p_WIFITPLINKTLWR841ND

  4. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #3

    Re:Съвет и предложение за нов рутер

    два тп-линак купих от ниския клас - бачкат бързо, в 150кв. панел от край до край хвърля на 100%
    всичко му е 6, само където малко греят отдолу, този WR841ND не знам дали ще пече, но това не трябва да те притеснява

    п.с. какво разбирате точно под HD streaming ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    54
    #4

    Re:Съвет и предложение за нов рутер

    Ами да си стриимвам от стационарното ПЦ, концерти и филми с HD качество(720p,1080p).
    Как мога да си настроя WDS-a,и да прехвърля от единият рутер на другият?Или къде да прочета как става поне,че малко сложно ми се вижда снощи като си играх

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Съвет и предложение за нов рутер

    @get - Иска да може да си пуска HD дискове примерно blu-ray 37GB и да може да ги прехвърля БЕЗЖИЧНО между компютрите.
    Относно WDS с хубав рутер няма да ти трябва. Дори и да живееш в къща на 3 етажа.
    Reapeat-ването на сигнала го забавя, и то сериозно...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    54
    #6

    Re:Съвет и предложение за нов рутер

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    @get - Иска да може да си пуска HD дискове примерно blu-ray 37GB и да може да ги прехвърля БЕЗЖИЧНО между компютрите.
    Относно WDS с хубав рутер няма да ти трябва. Дори и да живееш в къща на 3 етажа.
    Reapeat-ването на сигнала го забавя, и то сериозно...

    Благодаря.Значи стигаме до избор на качествен рутер!Въпросът е ккъм коя от марките да се обърна или ако някой ползва модел да сподели как се държи или просто да препоръча

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Съвет и предложение за нов рутер

    Безжичен рутер TP-LINK TL-WR1043ND N 300Mbps

    За това което искаш да правиш, те съветвам да се насочиш към 300N рутер. В този ценови диапазон маи е само ТП-Линка.
    Има един Edimax които обаче струва 136 лв и един ZyXel за около 120 лв.
    В общи то тп-линка по-евтин едва ли ще намериш с тези параметри.... Поне при нас няма...

  10. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #8

    Re:Съвет и предложение за нов рутер

    добре де.. малкиа тп линк, където е 150mbps аз се вързах към него на 54 и на 136
    не знам защо така
    хд видеото е далеч под 100мбпс, не съм сигурне, но ще пусна някой филма на пуканката да видя колко е

    т.е. под hd stream се разбира примерно пуканката е с wifi -и да може по wifi плейва 720/1080p от друго устройство,
    което също е на wifi така ли ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    141
    #9

    Re:Съвет и предложение за нов рутер

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Безжичен рутер TP-LINK TL-WR1043ND N 300Mbps

    За това което искаш да правиш, те съветвам да се насочиш към 300N рутер. В този ценови диапазон маи е само ТП-Линка.
    Има един Edimax които обаче струва 136 лв и един ZyXel за около 120 лв.
    В общи то тп-линка по-евтин едва ли ще намериш с тези параметри.... Поне при нас няма...
    Каква е разликата от TP-LINK WR940N 300Mbps и посоченият от теб TP-LINK TL-WR1043ND N ?
    Сравнявам ги и по всички показатели са едно към едно, а разликата в цената им е около 25-30 лв !

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re:Съвет и предложение за нов рутер

    Цитат Първоначално публикувано от joni81
    Каква е разликата от TP-LINK WR940N 300Mbps и посоченият от теб TP-LINK TL-WR1043ND N ?
    Сравнявам ги и по всички показатели са едно към едно, а разликата в цената им е около 25-30 лв !
    Разликата е, че този които ти пропоръчах е с гигабитови портове. Та може да се използва и като гигабитов суич.
    А и антените на втория се свалят, но това тебе сигурно не те интересува...

    @get пусни на пуканката обаче Blue-Ray - около 35 ГБ трябва да е филма... И сподели данните

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #11

    Re:Съвет и предложение за нов рутер

    Ще сече! Имаш и едно НО! Важен е уайърлеса на другия дивайс, от който ще стриймваш...зависи на колко се закача, с какви антени е и тн.! Аз съм пред същата дилема със стриймването, само че аз рутер имам (D-Lin DIR 815 300 mbs N, dual band...единствено няма гигабитов порт), а пък търся HD плеър.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за избор на рутер
    От kiroslavov във форум Мрежи
    Отговори: 15
    Последно: 11-02-12, 18:50
  2. Отговори: 3
    Последно: 01-06-10, 23:38
  3. Съвет за UPS и рутер
    От MomoSat във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 11-07-09, 18:57
  4. Отговори: 8
    Последно: 22-04-09, 10:00
  5. Отговори: 1
    Последно: 12-05-04, 15:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе