Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Съвет за избор на рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #1

    Съвет за избор на рутер

    Здравейте,
    искам да сменя рутера си с нов, но не мога да избера модел и марка. Сегашния ми е Netgear, но видях доста мнения за новите им модели, които не са въобще положителни. Като цяло ми трябва за домашната ми мрежа, в която постоянно има включен 1 компютър, 1 телевизор и безжично 1 лаптоп, също така доста често 1 - 2 телефона. Изискванията са ми да е двубандов по възможност, с горе долу лесен интерфейс, USB порт (не е задължително) за да мога да свържа 1 принтер. Ако някой може да предложи нещо в тази категория ще съм благодарен. Мисля да не давам повече от 200лв - 250лв.

    http://plesio.bg/bezzhichni-ruteri-c...-p-289234.html - този дали е добър, защото на първо четене покрива всичките ми изисквания

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re:Съвет за избор на рутер

    От посочения линк продуктовия номер F9J1102AS се намира само в холандския сайт на Belkin. И там наистина е ПОКАЗАНО (сигурно го и пише, но не мисе занимава с превода) на стр. 2 и 17, че това е ADSL рутер, т.е. рутер, чиито WAN порт НЕ е ethernet, a ADSL - т.е. връзката към доставчика е по ADSL стандарта и не може да се включи към Ethernet порт, т.е. към суич или друг рутер? Накратко - ако не можеш да преназначиш някой от 4-те ethernet порта да е като WAN, то този рутер можеш да го използваш като Access point, например...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    52
    #3

    Re:Съвет за избор на рутер

    Колега,за всяка марка рутери има противоречиви мнения.Ако ми посочиш един модел за който няма нито едно лошо мнение ще ти кажа браво.Специално за Netgear WNDR3700 повечето мнения са много положителни,страхотна машинка,много добър хардуер има и алтернативен софтуер с който става железен.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #4

    Re:Съвет за избор на рутер

    Бях се насочил точно към Netgear WNDR3700, но на много места прочетох, че често забивал, а също така имало и проблеми със свързването на външен диск към USB порта.
    Сега като разгледах страницата на NETGEAR видях този модел http://www.netgear.com/home/products.../WNDR4500.aspx
    Само че цената му е 357,41лв

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #5

    Re:Съвет за избор на рутер

    Някой дали има въпросния Netgear N900 http://www.netgear.com/ultimatewifi , и ако да, моля да сподели някакви впечатления. Четох доста противоречиви мнения и за този модел. Важно ми е да работи стабилно ( да не се нуждае от рестарт през 10 дена ) и да има добър обхват ( което предполагам за този двубандов рутер не е проблем ). Най-добрата цена, на която съм го намерил е 352,80лв , ако някой знае по-добра моля да каже

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Re:Съвет за избор на рутер

    За нуждите, които имаш е безсмислено да си купуваш рутер за 250 лева. Това което искаш за свързване го имат и TP-Link TL-WR1043N и струва средно 80-100 лева, според модела. Имам в един от офисите такъв и сега не мога да дам точен модел, но има 3 антени, средната съм сменил с по-голяма и мощна почти безсмислено, но като я имам трябва да е по-добре. Има USB и дори няма смисъл да сменях вътрешния софтуер на рутера, защото неговия е добър. Пропуска 300 Мб скорост, но доколко е истина е друг въпрос. Купих го от Метро, то тям няма голям избот, така че ако влезнеш на сайта им ще се ориентираш лесно за кой модел става дума.
    И накрая, защо си сменяш рутера? Твоя е марков и съм сигурен, че работи добре.
    Имам рутер за 300 лева на Belkin (N1 model), но Linksys 740/1 има повече екстри и струва 30-40 лева. (!)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #7

    Re:Съвет за избор на рутер

    Сегашния Netgear WGR614 забива все по-често, 54те МВта на wirelesa са ми малко. Искам да си разширя мрежата с range extender пак на Netgear за да мога в него да включа още 2 устройства ( не искам да пускам кабел през целия апартамент и искам връзката с новите устройства да е безжично до екстендера и оттам с кабели с малки дължини ), по тази причина искам рутер с добър обхват и скорост - мисля че сегашния ми определено не постига тези изисквания. Също така искам принтера ми да е вързан към рутера, защото компютъра към който е свързан е с Windows 7 а принтера няма драйвери за него ( а най-вероятно няма и да има ).

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Re:Съвет за избор на рутер

    Искаш безжичен медиен сървър и USB порт. TP-Link TL-WR1043N от 80-100 лв.
    Wireless Signal Rates With Automatic Fallback 11n: Up to 300Mbps(dynamic) на wireless-a и множество лесни настройки.
    Новите модели имат и 3G.
    Лесно се флашва с DD-WRT и после върши чудеса!!!
    Това ти препоръчвам.


    Az polzwam TP-Link TL-WR1043N, no toj e bez 3G, koeto ne e osoben problem.










  11. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #9

    Re:Съвет за избор на рутер

    ОК, благодаря за съвета.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    29
    #10

    Re:Съвет за избор на рутер

    Извинявам се че използвам темата, но да не пускам нова тема за подобен проблем.
    Скороста на нета ми постоянно варира, примерно от 5000 кб до 50 кб и така. Но като се задържи по-дълго в долната граница е неприятно. Сменях различните канали на рутера без особен ефект. От доставчика на нет взех друг рутер (Netis) с който е малко по-добре но проблема си е на лице. Иначе лаптопа е на N стандарт и се свързва на 150 mbs. Какъв рутер да взема който да работи нормално. И дали проблема е в рутера или в лаптопа?

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #11

    Re:Съвет за избор на рутер

    Виж сега, то има и тънки настройки и някой трикове при настройката на самия рутер, поиграй си с настройките и се опитай да определиш в рутера ли е проблема или в лоши настройки на самия рутер и уиндоус нет адаптера, взаимно има връзка определяща скоростта. Ако доставчика ти пуска нет, който варира, няма как да го докараш на висока скорост. Освен това не всеки рутер пуска скоростта, която обявява, т.е. често има рутери, които не отговарят 100% на стандартите, а много от стандартите (според мен всички) са само препоръчителни за производителите, а не задължителни. Понякога гарантират скорост само между у-ва от един и същ производител. TP-Link TL-WR1043N

    Общо взето пробвай тези 2 неща, но има и други настройки определящи качеството на връзката и скоростта.

    - махни отметката (и на рутера и на нет адаптера на компютъра) QoS

    - сложи не на Auto, а на статичен канал рутера, като се опитай да сложиш такъв канал, който е по-далеч от други съседни излъчваши в твоето местоположение. Ако са близо има смущения и интерференция.


    Ако това не помогне, ще ти кажа друг по-лесен варянт, който променя поне 10-15 настройки и без да разбираш. Става с една програма.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    29
    #12

    Re:Съвет за избор на рутер

    Аз съм го носил заедно с лаптопа при доставчика на интернет и те са го настроили, предполагам че си разбират от работата. Казват че не може да стане по-добре. Колкото до скороста той достига 6 500 кб при даунлоуд което мисля че е доста добре, но постоянно варира което е неприятно. Уж ми е много бърз нета а пускам клипче в youtube примерно и забива (а понякога върви идеално). Въпроса ми е в рутера ли е проблема и дали да купувам нов рутер или няма смисъл?

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #13

    Re:Съвет за избор на рутер

    Цитат Първоначално публикувано от milen76
    Аз съм го носил заедно с лаптопа при доставчика на интернет и те са го настроили, предполагам че си разбират от работата. Казват че не може да стане по-добре. Колкото до скороста той достига 6 500 кб при даунлоуд което мисля че е доста добре, но постоянно варира което е неприятно. Уж ми е много бърз нета а пускам клипче в youtube примерно и забива (а понякога върви идеално). Въпроса ми е в рутера ли е проблема и дали да купувам нов рутер или няма смисъл?
    Пробвай как ще се държи без секюрито за wifi (само за проба естествено) или с етърнет кабела дали ще го има проблема.

  17. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #14

    Re:Съвет за избор на рутер

    Цитат Първоначално публикувано от milen76
    Аз съм го носил заедно с лаптопа при доставчика на интернет и те са го настроили, предполагам че си разбират от работата. Казват че не може да стане по-добре. Колкото до скороста той достига 6 500 кб при даунлоуд което мисля че е доста добре, но постоянно варира което е неприятно. Уж ми е много бърз нета а пускам клипче в youtube примерно и забива (а понякога върви идеално). Въпроса ми е в рутера ли е проблема и дали да купувам нов рутер или няма смисъл?
    Нета ти не е гарантиран. Когато ползват много абонати спада, когато никой не позва е силен. Проблема е в доставчика ти на Интернет и/или в тарифния план който си избрал. В днешно време с бърз нет е срамота да ти забива youtube.

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #15

    Re:Съвет за избор на рутер

    "Доставчика каза, че по добре не може да стане" - Въпроса е ЗАЩО, и само доставчика знае отговора, тои ти е настройвал устройството...
    Дали е от интернета, устройството, лаптопа...

    Между другото дали проблема е локален, може да се опрадели много лесно, като се пусне един трансвер между лаптопа и настолен компютър....
    Другите варианти пинг-ове, трейсове... Ама това си е по-скоро работа на доставчика...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Рутер
    От inkost във форум Технологии
    Отговори: 5
    Последно: 24-10-13, 12:19
  2. Съвет и предложение за нов рутер
    От elby във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 30-11-11, 19:20
  3. Съвет за UPS и рутер
    От MomoSat във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 11-07-09, 18:57
  4. Отговори: 8
    Последно: 22-04-09, 10:00
  5. Отговори: 1
    Последно: 12-05-04, 15:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе