Резултати от 1 до 8 от общо 8

Конфигуриране на мрежа от WI-FI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #1

    Конфигуриране на мрежа от WI-FI

    Здравейте!
    Получавам от съседен офис стабилен WI-FI "сигнал" за който имам разрешение да ползвам.
    Въпроса ми е какво обурудване ми е меобходимо за да "прихвана" WiFi - то и да го препратя към два компа по LAN ?

    Благодаря Ви предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #2

    Re:Конфигуриране на мрежа от WI-FI

    Щом не искаш с usb,май само бриджа ти е другата алтернатива
    http://www.amazon.com/NETGEAR-WNCE20...p_ob_e_title_0

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Re:Конфигуриране на мрежа от WI-FI

    Аз лично го правя със съвсем обикновен аксес пойнт на Крипто. По Wi-Fi прихващам нет-а и го пращам през двата му лан-а към компютрите вкъщи.
    Не знам какво е това скъпо устройство от поста на kristian_nk, на теб ти трябва елементарен аксес пойнт с 2 лан-а.
    Огледах набързо някакви евтинки на ТП Линк, но на първо четене всички са с един ЛАН порт. Огледай, не може да няма.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #4

    Re:Конфигуриране на мрежа от WI-FI

    Ами то е същото ,аксес пойнт=бридж в случая и 85лв. не мисля,че е толкова скъпо
    Просто съм дал пример с нещо уж марково.Взимам си бележка и давам линк към БГ сайт където има и уж маркови и китайски бриджове:
    http://www.speedcomputers.biz/catego...&direction=ASC

  6. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #5

    Re:Конфигуриране на мрежа от WI-FI


  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Re:Конфигуриране на мрежа от WI-FI

    Цитат Първоначално публикувано от veni
    Здравейте!
    Получавам от съседен офис стабилен WI-FI "сигнал" за който имам разрешение да ползвам.
    Въпроса ми е какво обурудване ми е меобходимо за да "прихвана" WiFi - то и да го препратя към два компа по LAN ?

    Благодаря Ви предварително!
    Рутер (по възможност флашнат с DD-WRT, ако ти говори нещо) какъвто и да е, настроен като АП или Рутер, второто може и да е за предпочитане, но зависи. Принципно е без особенно значение в твоя случай. Като го прихванеш можеш да правиш каквото поискаш. Ако ти се харчат пари, което си струва и инвестицията се избива. Рутер + Nanostation2 примерно. Може и само с 1 то, но перфектната комбинация е с 2 те. Неограничени възможности и ползи.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #7

    Re:Конфигуриране на мрежа от WI-FI

    Предложението на ru-boy,е по-добро от моето,и видях че има евтин вариант да се изпълни:
    http://www.speedcomputers.biz/produc...outer24ghzngb/
    един флаш с DD-WRT и си маш 3в1

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Re:Конфигуриране на мрежа от WI-FI

    TP-LINK 150m,WirelessLite N Router,2.4GHz,n/g/b този се флашва лесно има няколко версии на DD-WRT за него, работи перфектно, съвсем не е лош. Има и платени версии, на софтуера, които не е трудно да се намерят и имат незначителни екстри. Може да прави почти всичко и е с много настройки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Конфигуриране на Firewall на iPad ???
    От MitkoS във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 06-02-14, 23:38
  2. Отговори: 20
    Последно: 12-12-09, 17:30
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-07, 17:41
  4. Отговори: 4
    Последно: 01-05-04, 15:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 27-11-03, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе