Резултати от 1 до 7 от общо 7

проблем с рутер на виваком

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #1

    проблем с рутер на виваком

    Рутера е Комтренд, а проблема се състои в непрекъснати забивания, и нужда от рестарт, за да заработи отново. Този ми е втори такъв,(на първия му се прецака он-офф-бутона от рестарти) и вече се чудя, дали аз съм голям "късметлия" или въпросното животно, си работи така? Ако модела е проблемен, има ли някой от по старите, който е по читав. Ще се пробвам да намеря, някоя останала бройка.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:проблем с рутер на виваком

    ако е над година-две, значи съвсем логично е стигнал до края на жизнения си път и решението е да тичаш да взимаш нов от виваком
    сменят, без да задават въпроси, така че отнема половин час цялата галимация

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:проблем с рутер на виваком

    И искаи друга марка, след като не си доволен от тази...
    По лесен вариант за рестарт е да издърпаш кабела от контакта, отколкото да щракаш с този бутон
    Даже бих се замислил заедно с модема да сменя и интернета, то егати растартите дето са били, за да се скапа бутона

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re:проблем с рутер на виваком

    А проблема може въобще да не е в модема... поискай да ти замерят чифта (кабела) .

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #5

    Re:проблем с рутер на виваком

    Благодаря, и на трима ви за включването! Рутера е на по малко от година, и не ми се струва, това да е края на жизнения му път. Предишния беше същия модел, със същия проблем. Това ме води на мисълта,(В случай, че не съм супер карък) че или модела е с фабричен бъг, или има някакъв проблем в домашната ми мрежа. Като цяло, може да се каже, че съм доволен от интернета. (ако изключим въпросният проблем) Не е супер бърз, но поне е надежден, и за сега не смятам да се отказвам от тях. Мога да се обадя на 123, и веднага ще ми го заменят с нов , но най вероятно, ще е от същата реколта. По скоро, се интересувам дали има и други, със същите оплаквания от Комтренда, и ако е така, с кой от по старите модели, да искам да ми го сменят. Готов съм да си закупя и собствен, ако това ще реши проблема. Другото за което се сещам, е че в рутера, освен компа, са включени и два сат. приемника. Възможно ли е те да го ошашкват нещо, и от това да забива?
    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    А проблема може въобще да не е в модема... поискай да ти замерят чифта (кабела) .
    Какво имаш предвид?

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:проблем с рутер на виваком

    Има в предвид да доидат техници и да ти замерят линията. Да няма затихване, смущения...
    Не съм чувал за сателитни приемници включени в ADSL. За някакви SetTopBox-ове ли става въпрос?
    Най-лесния вариант да разбереш, дали проблема не е от тях е да ги изключиш и да работиш известно време без тях...

    Казваш надежден интернет, ама го рестартираш по няколко пъти на ден

    Преди годиниииии имаше доставчици, които си пускаха ADSL и го продаваха на клиентите си Най-обикновен ADSL с модемче отпреде, та тогава имаше едни устройства ping-ери които пращат заявки постоянно към модема, и ако тои не отговори му дърпат тока Имаше варианти и с реле, не всеки 2-3 часа, рестарт...

    Та основното нещо което кара тези модеми да забиват, са прекалено многото едновременни връзки. Това значи, че и с няколко торента, които направят няколко стотин едновременни връзки, му разказват играта... От там идва и решението, един рутер пред него, които да има лимит на конекциите към модема...


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #7

    Re:проблем с рутер на виваком

    Ще извикам техници, да замерят линията, но се съмнявам проблема да е там. И двата рутера работеха нормално в началото. Проблема започва да се появява, след 4-5 месеца работа, което ме води на мисълта, че с тях нещо не е наред. Почти всеки, съвременен не операторски сат.приемник, има интернет вход. Приложението е най различно, но най често се ползва, за шерване на картата. т.е. ти да гледаш от картата на друг, и евентуално, той да гледа от твоята.
    Интернета, наистина е надежден. Никога не е спирал. Просто рутера, от време на време забива, и след като го рестартирам, всичко е наред. Явно проблема е в него. Нямам друго обяснение. Понякога, както да речем в момента,( втори ден, без проблем) си работи с дни ,без да забие, а друг път забива по 2-3 пъти на ден. За торентите, не съм се замислял. Сийдвам доста филми и игри на малкия, в Замунда, и е възможна причина. Необяснимото обаче е, как в началото рутера работи нормално, а след няколко месеца зпочва да прави проблеми. Ще пробвам за сега с някакъв модел от по старите емисии,(евнтуално с предишния модел-Пирели) и ще видя как е. В случай, че няма промяна, ще мисля за варант: собствен рутер, или смяна на доставчика. И без това, договора ми вече е изтекъл.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Виваком безживен рутер като АП?
    От orlincho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 15-08-14, 17:28
  2. NAPT проблем при виваком
    От orlean във форум Мрежи
    Отговори: 15
    Последно: 22-02-13, 01:03
  3. Отговори: 19
    Последно: 27-01-13, 12:32
  4. виваком нет проблем след смяна на рутер
    От imegogo във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 18-09-12, 22:42
  5. Отговори: 5
    Последно: 06-09-11, 17:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе