Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Wi-Fi connection timed out ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    43
    #1

    Wi-Fi connection timed out ???

    Здравейте. От скоро се връзвам към безжичния рутер на един съсед (с разрешение разбира се), който има сървър с много филми и тн. Докато се ровя обаче из папките и се опитвам да копирам нещо ми изписва connection timed out и ме връща в главното меню на my computer. Лаптопа ми е с windows 7 а рутера е Linksys E4200. Свързам се към устройствата на сървъра по зададено IP. Пуснах kaбел за проба и с него естествено нямам никакви грижи. Рутера е закачен към суич с още 6 компютъра и от там към сървъра с данните. Някакви идеи на какво се дължи това неудобство?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    Зависи как е организиран достъпа. Софтуерният сървър прави проблема според мен. Свързваш се по зададено IP, това добре, но с какви права? Ако не си ръчкал в настройките при тебе, значи е в софтуерния сървър на "съседа".

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Зависи как е организиран достъпа. Софтуерният сървър прави проблема според мен. Свързваш се по зададено IP, това добре, но с какви права? Ако не си ръчкал в настройките при тебе, значи е в софтуерния сървър на "съседа".
    Това обаче не обяснява защо няма проблем когато се върже с кабел.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    Защото едно е да предаваш големи пакети по WIFi а друго по кабел...

    П.С. Вариант е следвашия път като ти даде тайм аут, да пингнеш, първо рутера, после сървъра, да видиш към кое ти е проблема.
    Другия вариант пинг с по-големи пакети...

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    Сървъра доколкото разбирам е свързан с кабел към рутера и след като при връзка с кабел на компютър-рутер няма проблем, според мен е по-логично рутера да не може да насмогва да поддържа връзката безжично. Затова не виждам връзка със софтуера на сървъра.

    Докато се ровя обаче из папките и се опитвам да копирам нещо
    а може би нещо свързано с броя конекции.....към сървъра или рутера, но пък ако има някакво ограничение или настройка в сървъра тя би действала и когато компютъра е свързан с кабел.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Защото едно е да предаваш големи пакети по WIFi а друго по кабел...
    Сериозно ? И ако може да обясниш по-подробно при N ruter със 450Mbps wвръзка срещу само 100mbps по ЛАН ? Няма разлика дали ще е жично или безжично. Има само ако са повече хора и само ако безжичната мрежа е ограничена от ДОСТАВЧИКА. Връзката на много провайдери е безжична с антени , но там няма проблем нали ?( пример - Спректрум нет имат антена на блока ни и целия блок е с оптика - и няма проблеми с трафика. Много компании предлагам за 20лв силен трафик само с антени на 5GHz )

    Ето го отговора
    Except for a few minor blemishes--its bulky power adapter, [red]a guest networking feature that's limited to only 10 clients at a time[/red], and the lack of support for 450Mbps throughput on the 2.4GHz band--we love everything about this router.

    т.е само до 10 клиента с не Администраторски лог. - както предположи Ru-boy !!!

    Read more: http://reviews.cnet.com/routers/link...#ixzz1miJo0nDH

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #7

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    Цитат Първоначално публикувано от Wish_Master
    Здравейте. От скоро се връзвам към безжичния рутер на един съсед (с разрешение разбира се), който има сървър с много филми и тн. Докато се ровя обаче из папките и се опитвам да копирам нещо ми изписва connection timed out и ме връща в главното меню на my computer.
    Това как да го разбираме: губиш wifi връзка ли?

    Цитат Първоначално публикувано от Wish_Master
    Свързам се към устройствата на сървъра по зададено IP.
    Къде е зададено IP-то? Имам предвид по DHCP или статично е настроено на мрежовата карта? Ако е статично то за коя карта (различни би трябвало)? Ако е по DHCP то за wifi ще е едно IP а за обикновената карта друго IP - което може да обяснява и разликите когато имаш връзка по wifi и през другата карта с някой настройки за различни IP адреси...

    п.п. Виж настройките на рутера и по специално wifi раздела.. Пробвай с друго IP за wifi... С друг лаптоп как ще се сдържи в тази ситуация... Използвай tracert IP-то на хоста със ресурса който търсиш когато падне връзката за да видиш къде е срива...

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Сериозно ? И ако може да обясниш по-подробно при N ruter със 450Mbps wвръзка срещу само 100mbps по ЛАН ? Няма разлика дали ще е жично или безжично.
    Има разлика. Все още не са измислили по-добра връзка от кабела, освен оптичния кабел
    Ако ще WI-FI то да е на 1Gbps, пак няма да е толкова стабилно като кабела и причината са многоброините смущения които МОЖЕ да има по пътя на сигнала...
    Като примерно комшия с микровълнова между тебе и рутера...

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #9

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    glowndark е прав, трябва да се види, от де те изхвърля - рутер, суич или сървър. Етапите са 3, така, че не може да се каже с точност.

    Техно ти наистина ли вярваш, че това нещо е напълно стабилно на 450 и че може да ги достигне реално? Не забравяй също, че при кабел може да бачка на 1000.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Има разлика. Все още не са измислили по-добра връзка от кабела, освен оптичния кабел
    Ако ще WI-FI то да е на 1Gbps, пак няма да е толкова стабилно като кабела и причината са многоброините смущения които МОЖЕ да има по пътя на сигнала...
    Като примерно комшия с микровълнова между тебе и рутера...
    Глупости
    В къщи само 1 комп. е с кабел. При добра система и настройки wireless и безжичните си работят доста добре ,без проблеми.
    Комшията отгоре също е довоелн през wifi.

    Ееееех Фанта - 450mbps е локалната ти връзка и да - ако и на лаптопа имаш такава, с 250mW , или повече ( не като стндартните ~50-70mW)
    и си до дадено разстояние ще ди постигнеш.
    Аз между лаптопите определно държа 150мбпс - защото ланките на лаптопите са такива и да - по-бързо копирам фаил 1Gb през wireless откокото по кабел.

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #11

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    За домашни цели wifi бива ама за сериозни занимания не струва защото не е стабилна връзка - смущения все отнякъде ще излязат.

    п.п. Някой да е виждал сървър с безжична връзка в мрежата

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    Да , и то за голям диапазон - едни 12км всички вързани с безжична връзка , и то главно за работа в база данни.
    Вместо да говорите наизуст - излезте малко и огледайте.
    Даже мога и региона да ти дам - селата край Севлиево.

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    да. Има много доставчици, дето препращат на места с труден достъп, интернет по wi fi.
    Миналата седмица ходих по едни баири и едни села, в едно предприятие - клиент, дето се намира в планината Jura. Завода и между два баира, 2,5Км изкачване и още толкова слизане, картера ми стържеше по земята. Нета и се доставяше по wi fi до един стълб и от там с кабел. Около 20Mb.

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #14

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    Ако няма друг вариант с кабел то обяснява безжичната свързаност - по-добре нещо отколкото нищо нали така?
    Мисълта ми беше издръжливостта на връзката по кабел не може да се сравнява с тази на безжичната (да не споменаваме и защитата и)

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    Да , може, стига да не искаш да пестиш с евтино SOHO оборудване.
    Wifi оборудването стигна доста добри нива. Спокойно минава кабелната връзка и е далеч по-безопасно от нея.
    Wimax технологията също стига доста високи нива, но в БГ едва прохожда , именно заради ниския клас на оборудване , липсата на компетентни екипи за инсталация и естествено бюрокрация.
    В Щатите , след урагана "Катерина" , само по wimax са успели да се свържат със засегнатите райони, но там говорим за 30км обхват при пресечена местност. Смятай за какво оборудване става дума.

    Не казвам че е по-добро от оптика , но е също вариант , далеч по-евтин.


    Да се върнем към темата - Абсурдно е да се твърди че в домашна мрежа , по wireless N стандарт не може да се прехвърлят данни и пакети като по кабел.
    проблема е в Linsys -a Който има ограничение до 10 конекции в guest акаунт ( т.е без ауторизация ) 11-я логнал се, губи връзка. и това го пише в manual-a на самия рутер.

    Пак от едно почнахме и си ги "премерихме" набързо.
    Извинявам се ако съм засегнал някой.
    Лек ден.


    ПП2 ако съм дал грешна информация - моля да бъда извинен, не е нарочно ,а подвеждане от източника ми.



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Error: 110: Connection timed out
    От tristen във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 11-06-06, 22:17
  2. which connection do you want to use?
    От dark във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-06, 18:00
  3. Bridge connection
    От psyhive във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 17-05-05, 11:24
  4. keep connection alive
    От Limburger във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 18-03-05, 17:10
  5. lan connection help!!!
    От freejack във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 13-12-04, 22:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе