Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20

Wi-Fi connection timed out ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #16

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Това обаче не обяснява защо няма проблем когато се върже с кабел.
    По кабел мрежата се брои за друга и правата се задават за всяка поотделно, все едно, а те са разл. мрежи.

    Обяснява го. това са две различни мрежи.
    1. безжична - собствен МАС, IP, настройки
    2. жична - собствен МАС, IP, настройки на обкръжение и протоколи

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    43
    #17

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    Мерси на всички за коментарите. Работата e доста по-проста... Устройствата на сървъра са мапнати по IP. Примерно 192.168.30.15/movies. Нищо повече не е зададено като параметри на мрежата от към потребител. До колкото разбирам рутера има ограничение за 10 guest акаунта, но тази опция сме я спряли. Регистрираните потребители по Wi-Fi са над 10 и понякога се случва всички едновременно да теглят или записват информация на сървъра. Освен това има поне още толкова, свързани по кабел. До преди няколко месеца, когато още нямаше Wi-Fi рутер, всички са били закачени през 2 суича с кабел. Този проблем с connection timed out го имат и другите потребители, независимо колко голям файл дърпът от сървъра. На мен ми се е случвало при опит за записване на снимка там. Имам съмнение за един от въпросните суичове, че прави някакви проблеми, защо понякога тотално забива и трябва да се рестартира. Не знам обаче дали е възможно той да бърка пакетите с данни, при положение, че реално не влиза в схемата за трансфер през Wi-Fi, защото тя минава през другия суич.
    Общо взето схемата е такава:
    Сървър ===> закачен към него суич===> към него е вързан Wi-Fi рутера + няколко потребителя на кабел + още един суич,(със съмнения, че прави проблеми) с още лан потребители. Ако всички минава през лана няма никакви проблеми, независимо на кой суич са вързани. Изключение прави забиването на въпросния суич поне по 1 път на седмица. Същия от време на време рестартира лан връзката, но прекъсването й реално не се усеща, просто излиза съобщение, че е прекъснат кабела и че след това отново е включен. Възможно ли е той да прави проблемите, въпреки, че Wi-Fi рутера не е закачен към него?

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #18

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    [quote=Pat ]
    Т

    не мога да го изтрия

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #19

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    Цитат Първоначално публикувано от Wish_Master
    Същия от време на време рестартира лан връзката, но прекъсването й реално не се усеща, просто излиза съобщение, че е прекъснат кабела и че след това отново е включен. Възможно ли е той да прави проблемите, въпреки, че Wi-Fi рутера не е закачен към него?
    Ако връзката ти не минава през този суич, няма как той да е проблема...

    Относно стабилноста на Wf-FI @Mr.TECHNO линкове се правят на десетки километри, НО линка се прави с НАСОЧЕНИ АНТЕНИ, без препятствия по-пътя им и тогава може да се постигнат добри резултати. Направи стабилен линк между 1-ви и 5-ти етаж на един панелен блок(без да вадиш антени по прозорците) да видим как ще стане... Под стабилен разбираи с пинг 1-2 ms които да не мърда от тези нива...


  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #20

    Re:Wi-Fi connection timed out ???

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Направи стабилен линк между 1-ви и 5-ти етаж на един панелен блок(без да вадиш антени по прозорците) да видим как ще стане... Под стабилен разбираи с пинг 1-2 ms които да не мърда от тези нива...
    Ами правя го - с 3 AP на стълбището и то само за 10 етажа , без проблеми.
    Пак казвам - всичко зависи от оборудването. Със SOHO оборудане , няма как да очакваш да стигнеш резултати като на качествена и сигурна техника.
    Дай да не си ги мерим , защото като гледам в момента говорим за различни неща. Опитваш се да ми кажеш колко съм неук , защото човека не постига, това което при мен работи.

    ПП
    Една проба с друг рутер от подобен клас , но без ограничения би показал дали е вярна тезата ми или не.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Error: 110: Connection timed out
    От tristen във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 11-06-06, 21:17
  2. which connection do you want to use?
    От dark във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-06, 17:00
  3. Bridge connection
    От psyhive във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 17-05-05, 10:24
  4. keep connection alive
    От Limburger във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 18-03-05, 16:10
  5. lan connection help!!!
    От freejack във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 13-12-04, 21:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе