Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Опасен ли е рутерът за здравето?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1

    Опасен ли е рутерът за здравето?

    Здравейте! Имам рутери в нас TP-Link 841N, с цел да стриймвам съдържание от компютъра на телевизора. В стаята, където ми е компютъра, рутера е разположен на 60см до 1 метър от мен, под бюрото. Въпросът ми е трябва ли да го преместя накъде другаде, или не влияе кой-знае колко на здравето?

    Започнах да се питам този въпрос, защото като се замисля, рутера излъчва постоянно та затова...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re:Опасен ли е рутерът за здравето?

    Премести го поне на 2 метра

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Re:Опасен ли е рутерът за здравето?

    нищо не е доказано, за в момента. Както обикновено след двадесетина години, ще ни информират, кое и какво е опасно.

    Според мен, си е опасно, и няма начин да не влияе на околната жива среда. Дали е уай фай или блутут, дали минават данните по възхода или по електрическата инсталация, просто няма как да не реагират върху нас. Ама нали сме модерни...

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Re:Опасен ли е рутерът за здравето?

    Айде без глупости де....

    За този рутер по спецификация мощността на излъчване е:
    Wireless Transmit Power (MAX) - 20dBm EIRP
    което ще рече 100mW. 20dBm = 100mW. Което е 20 пъти по малко от 2-та вата на мобилното телефонче дори ако рутера го държи на ухо.

    Така че едва ли ще му заврат клетките на господина, както и едва ли ще получи стерилитет от тези "невероятни" мощности.

    Яж си агнешкото и си свиркай с уста @Dominator .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #5

    Re:Опасен ли е рутерът за здравето?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Айде без глупости де....

    За този рутер по спецификация мощността на излъчване е:
    Wireless Transmit Power (MAX) - 20dBm EIRP
    което ще рече 100mW. 20dBm = 100mW. Което е 20 пъти по малко от 2-та вата на мобилното телефонче дори ако рутера го държи на ухо.

    Така че едва ли ще му заврат клетките на господина, както и едва ли ще получи стерилитет от тези "невероятни" мощности.

    Яж си агнешкото и си свиркай с уста @Dominator .
    Ще видиш ти, като навършиш 200 години, какви проблеми ще ти почнат с това облъчване... ))

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    5
    #6

    Re:Опасен ли е рутерът за здравето?

    Напълно съм съгласен с Tommorow. Дори китайските измислени марки стигат до 4 вата . Разбира се това става само първоначално, докато се свържат с най-близката клета, след това мощността зависи от силата на сигнала/разстоянието до "антената" на оператора. Моя рутер също е отстрани на бюрото на има-няма 0,5 метра. Много е лесно да се разбере кое е по-опасно. Рутера има максимален обхват от няколко десетки метра пряка видимост, а телефона няколко десетки километра. Ако ви е грижа толкова за здравето ви, то се отървете от мобилните си телефони.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Опасен ли е рутерът за здравето?

    Никои не е казал рутера да не се ползва. А просто да е на по-голямо разстояние... Има всякакви хора, едни по-чуствителни други не толкова. Но ако рутера е близо до теб, и започнеш да имат проблеми като постоянно главоболие, започни първо с него. За разлика от телефоните, при рутерите излъчването макар и малко е постоянно,,,

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #8

    Re:Опасен ли е рутерът за здравето?

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Премести го поне на 2 метра
    Няма как, заради адаптера иначе това щеше да е първото нещо, което щях да направя.

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Никои не е казал рутера да не се ползва. А просто да е на по-голямо разстояние... Има всякакви хора, едни по-чуствителни други не толкова. Но ако рутера е близо до теб, и започнеш да имат проблеми като постоянно главоболие, започни първо с него. За разлика от телефоните, при рутерите излъчването макар и малко е постоянно,,,
    Дам, ще пробвам.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    90
    #9

    Re:Опасен ли е рутерът за здравето?

    Пичове, всичко което излъчва някакъв сигнал е опасно малко или много. Ако някой се притеснява за разни облъчвания или нещо таквоа да си купи zone030 лепенки. Сега друг е въпроса до каква степен помагат. Но аз работя с компютри и съм си лепнал и на работното място и на лаптопа и у нас. Общо взето най опасни за здравето са GSM-ите. И тея нахвърляни клетки по блоковете.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #10

    Re:Опасен ли е рутерът за здравето?

    Цитат Първоначално публикувано от rexxar_tm
    Пичове, всичко което излъчва някакъв сигнал е опасно малко или много. Ако някой се притеснява за разни облъчвания или нещо таквоа да си купи zone030 лепенки. Сега друг е въпроса до каква степен помагат. Но аз работя с компютри и съм си лепнал и на работното място и на лаптопа и у нас. Общо взето най опасни за здравето са GSM-ите. И тея нахвърляни клетки по блоковете.
    Колега, извинявай, но точно това ми се струва пълна глупост...

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #11

    Re:Опасен ли е рутерът за здравето?

    Цитат Първоначално публикувано от rexxar_tm
    Пичове... zone030 лепенки.
    Тия лепенки са невероятни. До всеки Energy Saver, които съм напъхал във всеки контакт наличен в дома ми, реализирайки така невероятна икономия на ток просто щото нямам свободен контакт към който да включа какъвто и да е уред, съм си налепил такива лепенки...имат обаче един лош страничен ефект - неутрализират и мозъчните вълни поради което в момента съм по-прост от всякога.

  14.  
     
  15. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #12

    Re:Опасен ли е рутерът за здравето?

    а аз веднъж щях да се спъна лошо в един рутер. брои ли се?

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Re:Опасен ли е рутерът за здравето?

    Цитат Първоначално публикувано от rexxar_tm
    Пичове, всичко което излъчва някакъв сигнал е опасно малко или много.
    според мен тука не грешиш.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    90
    #14

    Re:Опасен ли е рутерът за здравето?

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    според мен тука не грешиш.
    Ами, който е ходил на училище знае. Който не е внимавал в 7-ми клас и ся приказва глупости :D

    Хората даже тапети с метални нишка са измислили точно поради тази причина. Покрай нас има страшно много излъчватели на различен тип електромагнитни вълни, които в малка или голяма степен имат радиационно облъчване.
    Засичаш по 5-6 рутера в блока, 3 антени на оператори ти се плезят на отсрешния блок, безжична мишка и клавиатура, 2-3-4 телефона, и разни други тъпотийки и гъзарийки. Дори и след като си извадиш яденето от микровълновата трябва да го оставите 1-2 мин " да почине от облъчването " за да не изядеш натрупалата се радиация та дори да е в нищожни количества. Прочетет малко в интернет

    Относно лепенките дават ми ги безплатно и както казах не е ясно колко са ефективни.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Re:Опасен ли е рутерът за здравето?

    Цитат Първоначално публикувано от rexxar_tm
    Ами, който е ходил на училище знае. Който не е внимавал в 7-ми клас и ся приказва глупости :D

    Хората даже тапети с метални нишка са измислили точно поради тази причина. Покрай нас има страшно много излъчватели на различен тип електромагнитни вълни, които в малка или голяма степен имат радиационно облъчване.
    Засичаш по 5-6 рутера в блока, 3 антени на оператори ти се плезят на отсрешния блок, безжична мишка и клавиатура, 2-3-4 телефона, и разни други тъпотийки и гъзарийки. Дори и след като си извадиш яденето от микровълновата трябва да го оставите 1-2 мин " да почине от облъчването " за да не изядеш натрупалата се радяция та дори да е в нищожни количества. Прочетет малко в интернет

    Относно лепенките дават ми ги безплатно и както казах не е ясно колко са ефективни.
    @rexxar_tm,
    Ти правиш ли разлика между радиация и радиовълни?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 68
    Последно: 16-05-15, 09:15
  2. Отговори: 6
    Последно: 03-02-08, 23:03
  3. ОПАСЕН ВИРУС
    От sclera_bg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-02-05, 11:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе