Резултати от 1 до 5 от общо 5

Какво ми трябва за LAN за 5 души, какво оборудване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    30
    #1

    Какво ми трябва за LAN за 5 души, какво оборудване

    Интересувам се по точно какъв вид кабел, Суич, и т.н. и дали трябва един от тия 5 компютъра задължително да е сървър или може да няма сървър, по мрежата няма да се пуска интернет, а само локално и игри в мрежа

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    114
    #2

    Какво ми трябва за LAN за 5 души, какво оборудване

    []значи трябва ти един да кажем 8 портов суич и UTP кабели с RJ45 конектори и LAN карти за всичките PC та това е всичко има и други начини но за игри само това ти трябва според мен повече не ти е нужно

  4. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #3

    Какво ми трябва за LAN за 5 души, какво оборудване

    Kabela i switch-a zavisiat ot tova na kakva dulgina se namirat kompiutrite ot miastoto kadeto shte e Hub-a/Switch-a!

    Niama da e losho da se slogi edin komp koito da e Server(otdelen komp. koito slugi edinstveno za Server!)i na nego da se slogi po-goliam hard na koito da se slaga vsi4ko ob6to!

    Nali znaesh 4e max. rastoianieto na koeto moge da se upuva kabel e 90 metra!

    Ako imash pari(Fullmax sigurnost) shte e nai-dobre kabela da e SFTP a Switch-a da e CNet,3Com,intel ili Alcatel ~16 porta

    Ako imash oshte vaprosi.....


  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #4

    Какво ми трябва за LAN за 5 души, какво оборудване

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Zetle


    Kabela i switch-a zavisiat ot tova na kakva dulgina se namirat kompiutrite ot miastoto kadeto shte e Hub-a/Switch-a!

    Niama da e losho da se slogi edin komp koito da e Server(otdelen komp. koito slugi edinstveno za Server!)i na nego da se slogi po-goliam hard na koito da se slaga vsi4ko ob6to!

    Nali znaesh 4e max. rastoianieto na koeto moge da se upuva kabel e 90 metra!

    Ako imash pari(Fullmax sigurnost) shte e nai-dobre kabela da e SFTP a Switch-a da e CNet,3Com,intel ili Alcatel ~16 porta

    Ako imash oshte vaprosi.....



    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Кабел може да се упъва и ма повече от 90 метра. Примерно на 200

    От там насетне. За външен монтаж бих препоръчал ftp кабел примерно belden. Малко кофти се кримпи, но върши чудесна работа - издържа на опън и самите кабелчета са малко по-дебели, та държи сигнал на по-дълго растояние. Ако не ти се занимава с розетки можеш да вземеш шилднати конектори от Конрад - по 35 стотинки бяха последния път като ги купувах и каналчетата им са малко по-широки - т. е. можеш да навреш и belden-ски кабел с малко вазелин [:D] От атм насетне суичовете са малко по-сложна тема. Shurecom и Planet - около 30$ крайна цена. Вършат работа до 150 с клизма 200 м кабел. Понякога имат навика да забиват, особено ако прекараш по-сериозен трафик. D-Link и Trendware крайна цена 40-50$, бъгове не съм забелязвал. И като последен вариант 3цом и роднини. Доживотна гаранция стабилност и много пари.

    Айде и успехи

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #5

    Какво ми трябва за LAN за 5 души, какво оборудване

    Забравяш свинските опашки, кабелните куки и бормашината [:D] както и съответното количество бира

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 26-01-09, 15:53
  2. Отговори: 2
    Последно: 13-10-08, 12:02
  3. какво ми трябва за NV-GS27 Panasonic
    От helios1 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 14-05-07, 23:44
  4. Отговори: 17
    Последно: 17-02-07, 21:48
  5. Какво трябва да вкючва...
    От _NO_NAME_ във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 06-01-04, 03:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе