Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Sniffing i Switch

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    78
    #1

    Sniffing i Switch

    Moia vapros e malko.... ne znam dali ima otgovor.Imame LAN v blocka 8 compa v WORKGROUP i mrezata e s koaksialen kabel bez i sa i niamam nikakav problem da gi sniffvam no na rabotata sme UTP i sme s SWITCH i iavno na LAyer 2 si gi si e po umno jivotnoto i ne moga da prihvana zaiavkite i da darpam parolite v nekriptiran text.Interesuva me dali moga s niakakav FLOOD ili ako imate vie idea da napravia taka che da nakaram switch da raboti samo kato komutator (HUB ) za da ne moze da vzima reshenia ta da si pravia sniffinga

    10X[^]

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    78
    #2

    Sniffing i Switch

    Zabravih da kaza che sme s WIndows bazirani systemi i na rabotata sam sas Domain

  4. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #3

    Sniffing i Switch

    Ти остави че въпроса ти е малко ... по-страшно е обяснението му, да не говориме за смисъла и ползата от него.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    78
    #4

    Sniffing i Switch

    dostatachno mi e da mi kazesh dali stava i ako da kade da cheta

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    80
    #5

    Sniffing i Switch


  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    78
    #6

    Sniffing i Switch

    Strashno ti blagodaria Sunwind shte go probvam

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    146
    #7

    Sniffing i Switch

    Sunwind: Това изглежда наистина като добър снифър, но все още не виждам как ще действа на Switch, който разпределя трафика- не знам дали такова нещо има изобщо. Ако работи то ще прехваща само саобщенията в ноговата област а не цялата мрежа

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    80
    #8

    Sniffing i Switch

    Procheti dokumentaciqta kym nego predi da mislish i da se chudish kak shte deistva na Switch. Vsichko e opisano kak i zashto



    Citat:



    "Short Description: Ettercap is a multipurpose sniffer/interceptor/logger for switched LAN.

    It supports active and passive dissection of many protocols (even ciphered ones) and includes many feature for network and host analysis. "




  11. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #9

    Sniffing i Switch

    Ako mrejata im e izgradena na baza layer 2 s upravlenie po vlan moje da si snifva kolkoto si iska i pak nqama da chue nishto osven mashinite v sobstvenia si vlan...

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #10

    Sniffing i Switch

    alexandro, ти не знам дали прочете какво пише на сайта, който Sunwind обяви? Аз лично съм го пробвал еттеркап-а, и си върви съвсем спокойно. Едно време, четох техния форум и това става не само във switched networks, но и при суичове със port sentry екстри (да пуска само определен mac адрес на съответен порт) и въобще навсякъде. Използва се така наречения ARP poisoning, а не пасивното sniffene (въпреки че програмата има и тази опция). В добавка има адски много и разнообразни плугини за тоя сниффер за чупене на VPN сесии и форсиране на двете точки да се вържат с некриптирани пароли, DNS Spoofer, и доста други :-).



    Иначе по-интересно е защита с/у такива атаки. Чувал съм предложения за порт сентрай суичове плюс статични арп таблици, при които може да е трудно да се реализира, но не съм сигурен. Създателите на програмата твърдят, че и тогава е възможно. Тогава остава единствено трафика да се криптира, за да се постигне някакво задоволително ниво на сигурност.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    80
    #11

    Sniffing i Switch

    Естествено , че не може да sniff-ва accross VLANS. Това е все едно да sniff-ва между физически разделени LANs

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #12

    Sniffing i Switch

    Abe man az ne znam dali sum prochel na saita kakvo pishe ama ti ne si prochel kakvo pisha az i osven tova da snifnesh trafic mejdu domain controleri s kiberos security si e ravnosilno na zaguba na vreme na 10000 mashini im triabva 3 meseca vreme za da decodirat kriptirashtia kluch... Osven tova pri VLAN po mac addres layer 3 komutatora pritejava pulen monitoring na tova koqa stancia kakvo se opitva da napravi i prez koi port idvat arp reqestite.. Nali se seshtash che oshte pri purvia opit da go napravish v firma s po visoko nivo na sigurnost administratora shte razbere, a pet min po kusno shte si bezraboten !!

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #13

    Sniffing i Switch

    V interes na istinata ne razbiram ot VLANS, t.e., da ok, moje bi e dosta trudno da se realizira goreposochenata istoria. A otnosno arp poisoning-a i 5te minuti, pyrvo procheti saita i vtoro firmite sys suotvetnoto nivo na sigurnost se broqt na prysti i imenno zatova stavat neshtata.. shtoto vseki si misli obratnoto. i 3-to blaster predpolagam e nameril kvoto mu trqbva.



    alexandro, osven tova ti si VLANs maniak.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #14

    Sniffing i Switch

    Ami ne znam dali sum VLAN manqak, no ako na tebe ti se naloji da administrirash nqakolko mreji s duljina 10km i ti shte stanesh VLAN manqak bez da spomenavam za hilqadite drugi problemi koito porajda duljinata na mrejata..

    Osven tova VLAN tehnologiata e budeshteto na interneta v bulgaria i nastoqashteto v zapadnite durjavi bez nego e nevuzmojno da se osushtestvi chista sreda za prenos na danni blagodarenie na arp poisoning-a suzdavan ot vsqaka stancia v mrejata...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #15

    Sniffing i Switch

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ami ne znam dali sum VLAN manqak, no ako na tebe ti se naloji da administrirash nqakolko mreji s duljina 10km i ti shte stanesh VLAN manqak bez da spomenavam za hilqadite drugi problemi koito porajda duljinata na mrejata..

    <div align="right">оргинално мнение на alexandro</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не е задължително...

    БТВ къде се намират въпросните мрежи? /интересно ми е/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Lan->Switch
    От D_MItko във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 21-06-04, 09:27
  2. SWITCH - HUB
    От glarus във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 13-12-03, 11:15
  3. HUB ili SWITCH
    От Prometey във форум Мрежи
    Отговори: 21
    Последно: 07-05-03, 01:37
  4. Windows Sniffing
    От Apostol4o във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 30-04-03, 23:39
  5. 3 PC-ta bez HUB/Switch
    От iakomir във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 26-07-02, 01:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе