Резултати от 1 до 5 от общо 5

Подробности относно механично прекъсване на връзка.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Подробности относно механично прекъсване на връзка.

    Колеги, имам нужда от малко помощ.
    На работното ми място има работна станция, която е отдалечена на 30-40 метра от основната мрежа. Формално, свързана е с кабел по въздух.
    През два-три месеца, не знам по каква причина, лична може би или поради спецификата на това работно място, някой къса кабела. Няма как това да стане поради "умора" на кабела или поради атмосферни условия тъй като "въздушният" сектор в който е скъсването е не повече от три метра. Останалата част е укрепена, минава и е прикрепена по метална конструкция, в случая ограда.
    Въпросът ми е има ли някакъв софтуер, чрез използване на ping или нещо подобно, което да върви постоянно, да разбера точната дата и час на скъсване, на прекъсване на връзката.
    Поради спецификата на зоната в която се намира мрежата, това ще ми е достатъчно да установя кой къса кабела и да предприема нужните административни мерки.
    Връзката е основна мрежа - суич - суич - отдалечен компютър.
    Поздрави, благодаря ви предварително и весел уикенд на всички.

    .:: EDIT ::.
    Уточнявам, че не е нужна проверка през милисекунди, секунди или нещо от този порядък. През 15 минути да се прави проверка и да записва състоянието ми е повече от достатъчно.
    Този пост е редактиран от Malone; 15-09-16 в 15:55.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: Подробности относно механично прекъсване на връзка.

    Имаш ли свободен чифт в кабела? Ако има, свържи му отдалечения край на късо, а близкия свържи към някакво сигнално устройство, така, че при прекъсване на веригата да сработва. Най-простото е един часовник с батерия, на която веригата се затваря през този чифт. При прекъсване на кабела часовника спира и имаш точния час, минута и секунда на събитието. (часовника трябва да е със стрелки, а не с електронна индикация)
    Този пост е редактиран от Lupus; 15-09-16 в 17:50.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3

    Отговор: Подробности относно механично прекъсване на връзка.

    Ха-ха, това с часовника е много хитра идея, харесва ми.
    А ако Malone използва уиндоус, може просто да погледне в системния лог на event viewer за дата и час на прекъсване на връзката.
    И може да настрои task scheduler да му изкарва някакво съобщение на екрана при прекъсване.

    -------------------

    Ето тук са дали и друг начин как да се направи да излизат известия при прекъсване:
    http://www.groovypost.com/howto/auto...nnection-drop/
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 15-09-16 в 17:05.

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Отговор: Подробности относно механично прекъсване на връзка.

    Установи се коя гадна мърша къса кабела. Добре че има камери.
    Не е някой, който иска да пречи на работата ни, а тъпи прости мангали, единият от които сляп и явно глух шофьор на камионче за изпразване/смяна на контейнери за отпадъци.
    Вместо да минава по обичайното трасе до контейнера, предпочита да мине в една тясна част между сглобяема кабина [работно място] и метална ограда. Кабелът е на високо що се отнася до човешки ръст, но ниско за камиончето.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Подробности относно механично прекъсване на връзка.

    Бой, бой и пак бой..... няма друга оправия.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 03-06-11, 15:12
  2. ME MSZ-SV228-W - подробности за работата и описание на английски
    От deodan във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 01-11-09, 20:43
  3. Механично или електронно управление?
    От wrathchild във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 06-11-08, 10:12
  4. VirtualDub подробности
    От jiro във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 02-03-06, 20:28
  5. Отговори: 4
    Последно: 16-03-04, 19:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе