Резултати от 1 до 12 от общо 12

Системна мрежова дискета за DOS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #1

    Системна мрежова дискета за DOS

    Здравейте на всички!

    Администрирам Windows базирани мрежи от доста години. Предполагам, че на всеки му се е налагало да зареди работна станция в мрежа с TCP/IP протокол, активно DHCP и Windows съвместим файлов сървър. Предоставям на вашето внимание самодеархивиращ се файл, който генерира DOS дискета, която Ви предоставя възможността да заредите мрежа под DOS и да се свържете към споделен мрежов ресурс на произволен компютър. Дискетата сама по себе си е компилация, базирана на Win'98 start-up disk.

    Ето и списък на поддържаните мрежови карти:



    PnP Ethernet NICs:

    3Com 3C509 NIC Support

    3Com 3C90x PCI NIC Support.

    D-Link DE-220 ISA NIC Support.

    Intel 8255x PCI NIC Support.

    Compaq NetFlex3 PCI/ISA NIC Support.

    Winbond W89C940 PCI NIC Support.



    ISA Non-PnP Ethernet NICs Support:

    Novell NE-2000(or compatible) ISA NIC Support(INT3, PORT300).

    NE-12(UMC9008) ISA NIC Support(INT3,PORT300).



    Realtek Nics Support:

    Realtek 8009 ISA NIC Support(INT3,PORT300).

    Realtek 8019 ISA PnP NIC Support.

    Realtek 81xx PCI PnP NIC Support.

    Realtek 8029 PCI PnP NIC Support.



    Поддържа и IDE DVD/CD-ROM.



    Всякакви мнения, въпроси и препоръки са добре дошли.

    Самодеархивиращия се файл можете да свалите оттук: http://fman.tu-sofia.bg/net.exe или http://sirius.tu-sofia.bg/net.exe . Ако има някой, който може да ми предложи хостинг, ще му бъда благодарен, тъй като не мога да държа файла на сървъра си повече от 1 седмица, без да рискувам уволнение, въпреки че не става въпрос за пари или заплащане от какъвто и да е характер...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Системна мрежова дискета за DOS

    Пробвал съм дискетата и мога да ви уверя, че е отлична. Препоръчвам ви я, дори само за експеримент, за да се уверите, че е на ниво. Супер полезен инструмент.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #3

    Системна мрежова дискета за DOS

    С тази дискета и аз съм работил... Време е да я доразработиш за повече мрежови карти..

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #4

    Системна мрежова дискета за DOS

    Ами нали това е идеята - споделяйте препоръки! Всичко е добре дошло. Само казвайте моделите на мрежовите карти, които ви трябват. Имам наблюдения, че Realtek са най-разпространени и за тях имам поддръжка. Между другото планирам да пусна версия и на мрежов системен мини-компакт диск с NTFS поддръжка.

    RU-BOY! Благодаря за ласкавата оценка и за съдействието ти при тестването. Твоето мнение е причина да публикувам тази тема.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #5

    Системна мрежова дискета за DOS

    Това с мини-CD не е добра идея ... там където трябват такива дискети... няма CD.

    А къде има CD си имаме Knoppix и WinPE (най-малко на теб трябва това да ти го обяснявам)

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #6

    Системна мрежова дискета за DOS

    Е аз имам амбицията да направя Win95OSR2 подобен диск.... Иска ми се завършена система, а най-малко на теб DeathKnight трябва да ти обяснявам какво значи спортна злоба!:-))

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    4
    #7

    Системна мрежова дискета за DOS

    може ли да дадете друг линк, че горния не работи...

    благодаря.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #8

    Системна мрежова дискета за DOS

    Уффф. Писна ми от изчислителния център.... Дай ми електронна поща ще ти го пратя. Или пробвай този линк http://sirius.tu-sofia.bg/net.exe

  11. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    4
    #9

    Системна мрежова дискета за DOS

    още веднъж благодаря...


  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Системна мрежова дискета за DOS

    orpamarosa какво става с мини диска за Win95OSR2? Чакам с нетърпение за резултата. Създаването на такъв диск е отлична идея. Не бих ползвал Knoppix или каквото и да е друго, ако има специализиран софтуер, който да върши конкретната работа.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #11

    Системна мрежова дискета за DOS

    Orpamarosa... според мен по-добра идея е да поразръчкаш WINPE_то като му добаваш Shell и други екстри на диска...


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #12

    Системна мрежова дискета за DOS

    В момента проучвам идеята на DeathKnight, но все пак си мисля че Win95 е по-подходящ. Имам известни проблеми с засичането на някои видове хардуер. Необходимо е много работа и тестване, а в момента не разполагам с нужното време и спокойствие. Също и добавянето на драйверите в дистрибуцията, за хардуера, който системата не поддържа изисква доста писане на скриптове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 28-11-07, 22:51
  2. Системна папка
    От dallaz във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 05-01-07, 09:45
  3. Системна дискета, как?
    От DerekMTN във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 09-08-06, 13:36
  4. досовска дискета за Win ME
    От Sitron във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 19-04-05, 00:28
  5. Проблем с Дискета
    От MasterCop във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 10-07-02, 10:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе