Резултати от 1 до 6 от общо 6

Win98 sharing HELP!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    39
    #1

    Win98 sharing HELP!

    Здравейте, започвам направо с проблема си, който е свързан с достъпа до споделение устройства с Уиндоус 98. За целта имам инсталирана 98-чка и влизам в устройство така "\\компютър\устроисво", а с ХР не става така става чрез "\\IP\устроисво" където връзката ми е не повече от 30-40 кб/сек. Та въпроса ми е как да използвам тези споделени ресурси от 98 под ХР. Тъпо е да нсталирам 98 и да рестартирам всеки път, когато ми трябва да си драпна нещо от офиса и т.н.

    Надявам се, че и други са се сблъсквали с тоя проблем и биха имали желание да ми помогнат. ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #2

    Win98 sharing HELP!

    otivash na connectiona na windows xp

    tcp/ip properties

    wins

    enable netbios ovet tcp/ip

    ako imash ipx v mrejata naglasi go i na dvete mashini na

    frame fype 802.3


  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    39
    #3

    Win98 sharing HELP!

    Mnogo ti blagodarq! IPX-a mi e frame fype 802.3 navsqkade, no mislq che "netbios ovet tcp/ip" mi e disable. Kato se pribera dovechera shte opitam i shte postna resulata. Dano stane

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    39
    #4

    Win98 sharing HELP!

    Ne stava alexandro, znachi s tova koeto ti mi kazvash postigam samo vrazka taka \\IP-addr\sharename, koqto nqma (pochti) nishto obshto s vrazkata koqto pravq s win98 \\server(name)\share okolo 10 pati po-bavna e.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    163
    #5

    Win98 sharing HELP!

    мапваш си мрежовия шеър като устройство, свършваш си работата и дисконектваш. не можеш да очакваш че XP ще се държи в мрежа като 98.. двете са съвсем различни технологии

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    39
    #6

    Win98 sharing HELP!

    "не можеш да очакваш че XP ще се държи в мрежа като 98.. двете са съвсем различни технологии"

    Tova mi e qsno, no vse pak se interesuvam dali nqma programka koqto da polzva toq protokol "na sharing-a na win98" pod winXP i dr. Ili da se instalira poddryjka na tozi protokol. Ili neshto takova. Molq ako nqkoi se e sblyskval s problema da mi pishe kakvoto i da e. Moje pyk zaedno da si reshim problema, ne se znae. BLAGODARQ PREDVARITELNO!!!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. HDD sharing
    От Smurfa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 27-11-07, 15:02
  2. Пак за Internet sharing
    От kyryka във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 27-06-06, 20:13
  3. Sharing в LAN
    От Delta1 във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 03-06-05, 12:31
  4. Sharing под XP
    От Big Bug във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-03, 22:10
  5. Win 2000 file sharing za Win98
    От PROKOBA във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 15-07-02, 10:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе