Резултати от 1 до 10 от общо 10

цифров телефон -> проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #1

    цифров телефон -> проблем

    Вчера ме цифровизираха. За добро или лошо незнам. От всеки съм чувал, че разликата в качеството на комуникациите е драстична. Както и да е....НО! Прибирам се значи аз от работа, сядам на PC-то, пренастройвам HCF-a (вътрешен PCI, 56kbps, a Conexant-а преди на аналоговата линия се закачаше на 40-44kbps и аз имах на практика около 30-40kbps изключително стабилни) да набира тонално, набирам, връзвам се, и ОП 14.4kbps!....смея се []. Махам dialing rules, пак набирам, връзва се, 12kbps! Още повече се [:D][:D][:D][:D][:D]. Сменям на pulse dialing, сменям почти всички възможни държави, известни и неизвестни init стрингове, 12-14kbps, както и да по погледнеш отвсякъде. Мерих, засичах, DU Meter, пробвах с различни инет доставчиците, на различните им входни точки, etc.........да се е случвало на някой?да има решение?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    12
    #2

    цифров телефон -> проблем

    Защо не вземеш един външен модем от някой познат и не пробваш с него. Така поне ще разбереш дали повредата е в твоя телевизор или трябва да се жалваш на БТК.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #3

    цифров телефон -> проблем

    Прецакан си най-вероятно има PCM (компресираща кутия)...

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #4

    цифров телефон -> проблем

    Deathknight е прав - оправия няма, освен ако нямаш познат в БТК...

  6. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #5

    цифров телефон -> проблем

    Ами незнам, обаче аз съм с HCF на WinME и телефон който всеки момент ще стане цифров(в момента е кросс-пойнт)та нямам никакви проблеми.В момента съм на 44к[img]C:\CaptureImage\Capture_007.bmp[/img]

    Обаче въобще нямам представа какво е това животно PCM.

    Я дайте малко инфо

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #6

    цифров телефон -> проблем

    Както каза DK това е компресираща кутия, не си спомням точниите цифри, но идеята и е да прекара 3 телефонни линии по един чифт, като ги модулира на три "канала" от 0 до 1000 Hz първия от 1000 до 2000 2-я и от 2000 - 3000 3-я. Цифрите нямат нищо общо с реалността просто ги давам като нагледен пример. Резултата - стеснява се честотния канал на твоята телефонна линия, като качество за разговори ме се променя но преноса на данни се скапва. Пример - 3Di в момента изобщо не може да ползва модема си, а аз от как ми цифровизираха линията се наслаждавам на класическите 28800 kbps, нито повече нито по-малко. Тествах включая и с едно животно наречено УС роботикс куриър предвиден предимно за наети линии. Няколкомесечната борба с БТК доведе до там че почнах да опъвам кабели в квартала...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #7

    цифров телефон -> проблем

    пробвай с safe mode - изтрий всички модеми и com-ове(освен сом1 и сом2), след това намери всички *.inf съдържащи стринг с името на модема(не трябва да триеш всички инфове, а само този който указва откъде се инсталира модема), приготви си драйвера и си преинсталирай модема.

    на цифрова трябва да те връзва на 56.6 к - поне досегашния ми опит е такъв...


  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    86
    #8

    цифров телефон -> проблем

    vurzi se s kabelen modem, za 35 kinta si online postoianno

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    12
    #9

    цифров телефон -> проблем

    PCM = Puls Code Modulation това е другото наименование на цифрова телефонна линия и няма нищо общо с компресия. Стандарта е G.711 (PCM) = 64kbps за един звуков канал



    Стандарти за компресия са:



    G.729 CS-ACELP at 8Kbps (codec g729r8)

    G.729A CS-ACELP at 8Kbps (codec g729ar8)

    G.726 ADPCM at 32Kbps (codec g726r32)

    .............(snip).............





    Ако БТК наистина ползва компресия някъде по трасето между абоната и телефонната централа няма никакъв шанс. Но това би било голяма свинщина и би трябвало поне да те уведомят че го правят. Нали все пак те таксуват по обикновенни тарифи за абонати вързани към цифрови централи. Всичко това обаче ми звучи много нелогично. Изискването за абонатите вързани към цифрови централи е "прав чифт", но може да има и изключения, кой знае.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #10

    цифров телефон -> проблем

    Ама и вие разбирате от PCM колкото магаре от космос (най-вече fori).

    PCM = Puls Code Modulation (какво общо има Pulse=Импулс със Честота?!) е цифров метод за модулация на сигнал. Този метод се използва при 4 и 8 каналните уплънителни системи в телекомуникациите. И както сто пъти казвам в различни форуми, БТК (за съжаление) НЕ ГАРАНТИРА на обикновен абонат 64 кбит/с канал за данни.Така че тя може и използва такива уплънителни системи (най-често 4 канални) при липса на кабелно захранване при цифровизация на аналогови телефони. Има (лично съм пробвал) по-скъпи РСМ-ми които нормално позволяват достигане на скорост от окло 40к, но има и по-евтини които заделят по 16к/канал.

    Пояснявам че при цифровата модулация каналите се уплатняват по време, не по честота. Напоследък се прилагат и 8 канални FCM където се използва и честотно уплънение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Цифров Тунер Проблем
    От agogov във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 30-01-15, 21:52
  2. Проблем с ТВ цифров декодер
    От chefobg във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 28
    Последно: 04-10-13, 00:06
  3. Цифров сигнал за телевизор без цифров тунер
    От oggieasp във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 17-05-10, 21:22
  4. Проблем с цифров фотоапарат Pentax Optio s50
    От zhivko8 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-08, 03:55
  5. Проблем с цифров фотоапарат и WINDOWS
    От DIGITALUS във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 11-12-06, 17:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе