Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

обяснете ми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #1

    обяснете ми

    Значи имаме две мрежи една с адреси 192.168.0.ххх с маска 255.255.255.0, обединени в workgroup A, която се сързва с Интернет чрез Internet Connection шеринг през 192.168.0.1. РС-то с адрес 192.168.0.1, да го наречем "ВЪЗЕЛ" има и втора лан-карта с адрес напр. 192.168.1.6 и е част от мрежа с адреси 192.168.1.ххх и маска 255.255.255.0, обединени в workgroup B.

    При зададени file and printer sharing на всички РС става така, че от възела се виждат ресурсите на всяко РС в двете работни групи, но от работна група В не се виждат ресурсите на възела.

    Самият възел като име, напр. МАР се вижда в Network Neighborhood, kakто в група А така и в В, но достъп до ресурсите му няма от работна група В. Пинг до възела т.е./ до 192.168.0.6 от кое да е РС от работна група В (192.168.0.ххх) има.

    Обяснете ми защо е така и как мога да имам достъп до локалните ресурси на възела от работна група В.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #2

    обяснете ми

    Тва става когато е направено по начина по който ти си го направил:явно първо от група А е инсталнати и конфигнати,след тва група Б:Най добе е да обединиш двете групи във работни групи,после идва group policy и тнт:елементарно[:D]Във всеки случай тва по дефалт няма само да се направи[:D]

    За тези неща обикновено си има 2000/ХП рисорс кит,дори и за НТ има,че и за 98,след като явно се занимаваш с това,няма да е лошо да си направиш тръда да попрочетеш какво са написали хората там,дори ги има и на български

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #3

    обяснете ми

    Драги DPetrov,

    Благодаря ти за вниманието, което си ми отделил, но от съветите, които ми даваш, почти нищо не ми стана ясно. За тебе нещата може и да са елементарни, но ако и за мен бяха, нямаше да търся помощ във форума. Обикновено се справям сам.

    Аз помолих за конкретно обяснение

    "как мога да имам достъп до локалните ресурси на възела от работна група В"

    а не за поучения че трябва да попрочета туй онуй, може би съм попрочел.....

    Пък и е добре преди човек да си пусне мнението във форума да го огледа за редакция и евентуално отстраняване на неясноти във фразите и грешки .



    За тези които биха ми помогнали все пак искам да кажа, че всички РС са WIN 98 SE и реших да изпозвам именно тази конфигурация защото не искам РС-тата от група А да имат достъп до ресурсите на група В.

    Очевидно щом има пинг към възела от група В мрежата физически е налице и ме интересува единствено как мога да имам достъп до локалните ресурси на възела от РС от работна група В.

    Ако с тази версия на ОС при така изградена физически мрежа това е невъзможно бих опитал и с ХР.



    Предварително благодаря на всеки, който ми помогне.


  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #4

    обяснете ми

    Най-вероятния ти проблем е, че във мрежовите настройки на "възела", не е чекнато File and Printer Sharing и за двете карти. Затова от едната страна се вижда, а от другата - не.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #5

    обяснете ми

    пробваи дали ги отваряш с ип-то

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #6

    обяснете ми

    До WISP: Това е по-скоро "най-невероятния" ми проблем. Всичко си е чекнато както трябва. Не бих занимавал форума с глупости.



    До Coppermine: Какво разбираш под отваряне с IP?



    Повтарям още веднъж: Самият възел като име, напр. МАР се вижда в Network Neighborhood, kakто в група А така и в В, но достъп до ресурсите му няма от работна група В. Пинг до възела т.е. до 192.168.1.6 от кое да е РС от работна група В (192.168.1.ххх) има, което значи че физически мрежа има.



    Благодаря предварително за всяко разумно обяснение.


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #7

    обяснете ми

    ами напиши \\192.168.1.6 в някои прозорец на експлорер от пц-тата в група Б

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    39
    #8

    обяснете ми

    Iskam da se izwinq predwaritelno, no s ogled kysniq 4as i umorata mi, ot towa koeto wijdam dwete grupi sa w razli4ni mreji. Kato se ima pred wid "guwkawostta" na win 98 da raboti w mreja si mislq 4e mojesh pyrwo da probwash wsi4ki qdresi da sa s 192.168.0.x, naistina se nadqwam da ne sym propusnal neshto, a i postytyt ti e malko obyrkan ili pone dosta zapleteno si go zapisal. dano da sym te naso4il, ako ne sym ti pomognal.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #9

    обяснете ми

    До COPPERMINE: Това, което предлагаш не става. Отговорът на ОС е същият като потърсиш възела по име - няма такъв РС.



    До t_palav: Явно наистина си бил изморен и не си прочел всичките ми постове. Не е проблем да ги включа в една мрежа, но точно това не искам, за да не е възможно по никой начин тези от група А да имат достъп до ресурсите на група В. Именно затова съм ги свързал така.

    Просто търся обяснение на фактическото положение, че при физически изградена мрежа и при логически изградена такава на ниво IP протокол (от кой да е компютър група В има ping към възела) операционната система не ми дава достъп до локалните ресурси на възела (дискове, принтер и пр.) откъм група В.

    И още какво трябва да направя, за да имам този достъп при така изградена физически мрежа.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #10

    обяснете ми

    Problema se koreni samo v edno neshto ako grupa A i grupa B sa zakacheni kum razlichni interfeisi na vuzela to trqabva da proverish v nastroikite na vuzela dali nqama zabrana kum grupa B bilo firewall bilo netbios po veroqatno e netbios...


  13. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #11

    обяснете ми

    Драги ми alexandro,

    Какъв firewall, какъв netbios, имаме току-що инсталирана мрежа с равнопрaвен достъп по IP протокол.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #12

    обяснете ми

    Не разбрах добре каква е ОС на "възела", но ако е W98 без никаква помощна програма като WinRoute например, ясно от къде са ти проблемите. W98 не става за сървър, сложи си W2000 или ХР. По-лесния вариант е да инсталираш WinRoute и да махнеш тоя ICS...

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #13

    обяснете ми

    По-горе във втория си пост пиша, че: "всички РС са WIN 98 SE ".

    Знам,че WinRouteще ми реши проблема, но доколкото ми е известно не е безплатна, т . е . "free".

    Ako знаете нещо такова, пишете.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #14

    обяснете ми

    А уина платен ли ти е? Защото ако ти е легален, и искаш всичко да ти е легално, не виждам проблем да си купиш и WinRoute, но ми се струва, че по-евтино ще ти излезе да минеш направо на W2000. А най-добре, на Линукс...

  18. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #15

    обяснете ми

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">... firewall, ... netbios, имаме току-що инсталирана мрежа с равнопрaвен достъп по IP протокол.



    <div align="right">оргинално мнение на stekyman</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не използвай мрежа с равноправен достъп, а такава с посветен сървър. Него можеш да ползваш и за работна станция. При сървърния вариант ще можеш да създаваш работни групи с различни възможности за достъп (права).

    --------

    За Win 98 se виж дали си задал NetBios over TCP/IP. За 2000 и нагоре може само с TCP/IP. Това е само за насока при настройките.

    --------

    Виж някой от <font color="orange"><u>тези</u></font id="orange"> малки програмки за диагностика на мрежи. На мен ми вършат работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Обяснете на един невежа ... (about DVD)
    От Fluffy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 15-01-05, 15:16
  2. Обяснете за dual boot...
    От newuser във форум Windows
    Отговори: 19
    Последно: 03-09-03, 16:57
  3. Обяснете на НЕВЕЖИЯ
    От TBL във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 08-03-03, 17:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе