Резултати от 1 до 10 от общо 10

локална мрежа,за ползване на и-нет с едно IP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    7
    #1

    локална мрежа,за ползване на и-нет с едно IP

    Здрасти,как сте хорица?..Значи ,видях ви форума и се надявам да ми хелпнете щтото съм мноо на зор,начи работата е,4е с един приятел живеем на един етаж в блока,нямаме ЛАН,обаче...той ще си пуска интернет по кабелната...и ще си купи модем пича,така,по принцип зная че не ми трябват ХЪб ове ,суичери и тнт,за ЛАН а ми трябват само 2 ЛАН карти и кабел,на краищата на който да сложа терминатори по 50 ома,значи 1 во,искам да ви питам за ЛАНа прав ли съм ,и 2 ро,което е по кофти,как да направя 2 те РС та така ,че когато моя съсед сподели интернета си с мен, 2мата да може да влизаме едновременно в мрежата но да сме с едно и сьщто Ай Пи,тъй като от кабелната искат да се плаща по отделно за всяко Ай Пи по 30 лв,а таксата ни е 30 лв,т.е няя смисъл ...Работата е мн сериозна,ако ги вържем в ЛАН и им пуснем нет ,стане с едно Ай Пи но ще са 2 МАС адреса,т.е от кабелната казват че се плаща за всяко ИП ,но за МАС адресите..? айде хелп мнооо ви моля...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    75
    #2

    локална мрежа,за ползване на и-нет с едно IP

    Здрасти.

    Значи това което искаш е напълно възможно и много лесно за постигане. Приятелят ти трябва да е с 2 ЛАН-карти. Едната е за кабелния модем, другата за локалната мрежа с теб. Доставчиците ги интересува само МАК-адреса на картата за модема. От там нататъка, какво ще правите с това ИП си е ваша работа. Терминаторите по 50ома се слагат при положение, че ще изграждате мрежата с коаксиален кабел и тя ще е 10Мбит-ова. Препоръчвам ти горещо да си сложите 100Мбит-ови карти и да си пуснете УТП-кабел, който трябва да е кръстосан за връзка ПЦ-ПЦ (без хъб).

    Настройте локалната мрежа със статични ИП-адреси.

    той:

    ИП: 192.168.1.1

    Маска: 255.255.255.0

    ти:

    ИП: 192.168.1.2

    Маска: 255.255.255.0

    Gateway: 192.168.1.1

    Приятелят ти с каква ОС е? Ако е с винХП много лесно ще ти пусне интернет. Единственото, което трябва да направи е да кликне с десния бутон върху ЛАН-връзката към кабелния модем и да посочи в properties>advanced полето "Allow other network users to connect...". Или казано по-просто да разреши ICS (Internet Connection Sharing). След това да си настрои ИП-то на локалната мрежа пак (както посочих по-горе), щото винХП е прост и си слага негово.

    Ако ОС-а му е вин9х тогава изтегляте WinGate, инсталирвате го на приятелят ти. В хелп-а му има подробни примери за настройка ако не можете да се оправите веднага.

    Това е всичко.

    Успех!

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    7
    #3

    локална мрежа,за ползване на и-нет с едно IP

    [^] пич да си жив и здрав много благодаря...значи приятеля ми е с Windows millenium edition...обаче може да го навия да си го смени (сигурно няма да стане)значи,ако не те затруднява можеш ли да ми кажеш нещо повече за цените на ЛАН картите 100 М/бит ,и нещо повече за начина на свързване които ти ми каза, РС /РС ,тва кво ще рече ? от едната ЛАН ка кабела отива директно в другата ,т.е от ЛАН ката на едното ПЦ директно в Лан ката на другото ПЦ без терминатори?,а третата ЛАН ка си стои за модема и за кабелната...,така...искам да те питам още сигурен ли си,че от кабелната не ги интересува тва че сме 2 ма на един модем ,

    за адресите благодаря,горе долъ схванах,значи сложни ли за настройките на самата мрежа?,и след тва сложни ли са настройките на на интернета...ако има някакви особености би ли могъл да ги споменеш и още един път,сигурно ли е че по този начин от кабелната няма да искат няквки допълнителни пари щото сме 2ма,айде много ти благодаря за сега дано да не ти е досадно,извинявай ама...просто не ги разбирам много тия работи (аз кво ли разбирам де)...айде 4ао за сега...

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    7
    #4

    локална мрежа,за ползване на и-нет с едно IP

    aaa da zabravih da te pitam,nqkvi swichove trqqt li mi? i nqkuv dr hardware osven 3 LAN i 1 kabelen modem i UTP kabel trqq li mi?

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    7
    #5

    локална мрежа,за ползване на и-нет с едно IP

    aaa da zabravih da te pitam,nqkvi swichove trqqt li mi? i nqkuv dr hardware osven 3 LAN i 1 kabelen modem i UTP kabel trqq li mi?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    131
    #6

    локална мрежа,за ползване на и-нет с едно IP

    При условие че изградите мрежата си с тънък коаксиален кабел, няма да са ти необходим Хъб или Суич. Ако ползвате ЮТиПи и сте повече от двама, няма да се разминете без Хъб/Суич.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    39
    #7

    локална мрежа,за ползване на и-нет с едно IP

    imashe edna tema za windowsXP i dwe lan karti. hubawo e da q poglednesh i neq. predpolagam 4e e w razdela Windows, ama mi e malko kysno da q tyrsq a i neta neshto kuca. no ako dyrjish ...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    39
    #8

    локална мрежа,за ползване на и-нет с едно IP


  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    75
    #9

    локална мрежа,за ползване на и-нет с едно IP

    Доставчиците са ви продали едно ИП и скорост/трафик. Това какво правиш с твоята скорост/трафик си е лично твоя работа. Можеш да го раздадеш и на още 50 човека ако искаш - те всички си поделят една скорост/трафик. Това е така при почти всички доставчици, незнам да има такива които да правят проблеми в такава ситуация.

    Лан картите ти струват около 8-10лв. Мрежата ще ти е с UTP кабел, който ще върви от едната ЛАН-карта директно в другата. Когато го купуваш им кажи да го кримпнат за линия без хъб. Кабел 40м струва 20лв. направи си сметка колко пари ще ти трябват.

    За настройките - описал съм какво трябва да стане. ЛАН-картите, които се продават най-често са с чип RTL8139 и се инсталират автоматично от WindowsME & XP без да ти се иска дискетата с драйвърите.

    Ако се запънеш някъде при инсталацията пак - питай.

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    7
    #10

    локална мрежа,за ползване на и-нет с едно IP

    Хора значи адски много съм ви признателен,щото...де да знам вие стоите и си губите времето да ми помагате...тва като за начало е най важното и се гордея че има такива като вас...добре ние ще сме само 2 ма души,няма да искаме да се разширяваме,така че ще купя 3 Лан ки само,и УТП ...значи аз съм със УИН 98 се , а приятеля ми е с ХР ....значи никви хъбове и суичове....директно от него при мен....добре хора...след тва като ги настроивам ще ви питам по подробно...ще наглася ланките на ИПХ ...тва ще е сървъра маскта 255.255.255.00 192.168.0.2 , а на мен 192.168.0.1

    255.255.255.0

    гейтуей 192.168.0.2

    ....давам му на моя приятел и-нет шеъринг а аз си пускам на автоматично,така няма ли да стане...? или ще тряя да му инсталирам Уин Рут или Уин Гейт ? иначе за кабелната...да като се замисля те ми дават едно Ай пи и не ги интересува на него аз кво съм навързал ...ами тва е за сега,ако имате някакви съвети и коментари,о4аквам ги...айде за сега чао




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Локална мрежа без нет
    От anivel във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 13-08-07, 17:31
  2. Въпрос за локална мрежа
    От gdimitrov във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 16-07-07, 14:47
  3. CS Server в Локална Мрежа...,
    От BBBmAN във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-04, 23:30
  4. Статистика за CS в локална мрежа?
    От geof във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 19-12-03, 09:36
  5. Програма за чат в локална мрежа.
    От Bri във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 11-12-03, 23:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе