Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Максимална дължина на UTP-кабел за PoE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1

    Максимална дължина на UTP-кабел за PoE

    Трябва да захраня едно устройство(Motorola), което фабрично си идва с PoE-ел.адаптер.
    Имам възможност да ползвам късо трасе около 20м.
    Но искам да го свържа към комуникационния шкаф в съседната сграда и се получава трасе около 100м

    Притеснява ме дали такава дължина на кабела няма да се окаже критична.
    Ако някой има опит с PoE, нека да сподели - моя досегашен опит е с дължини до 50м.

    UTP-кабела се ползва единствено за захранване. Данните вървят по друг FTP-кабел - така си е фабрично.

  2.  
     
  3. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #2

    Re:Максимална дължина на UTP-кабел за PoE

    65 метра - пробвано.Само, че трябва да бъдат медни жилата, а не други иначе имаш голям пад на напрежението.Може да опиташ да усучеш по две жила.

  4. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #3

    Re:Максимална дължина на UTP-кабел за PoE

    Никой не може да каже така без повече информация.
    Каква е консумацията на устройството, колко волта е това POE (48, или...?), по колко от жиците се пуска (имплементации всякакви), какъв е кабела (мед, алуминий, желязо)?
    Моят съвет е: пробвай
    За ориентация (ако не ти се смята): http://www.powerstream.com/Wire_Size.htm

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    Re:Максимална дължина на UTP-кабел за PoE

    Полезно четиво: Power over Ethernet

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #5

    Re:Максимална дължина на UTP-кабел за PoE

    100m

  7. Junior Member Аватара на InstantFreeman
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    12
    #6

    Re: Максимална дължина на UTP-кабел за PoE

    Цитат Първоначално публикувано от shanto Виж публикацията
    65 метра - пробвано.Само, че трябва да бъдат медни жилата, а не други иначе имаш голям пад на напрежението.Може да опиташ да усучеш по две жила.
    Здравейте, извинявам се за "събуждането" на така старата тема, но имам питане:
    Взел съм този кабел (уж 30 метра, но май са ми пратили 50 ) LAN Кабел UTP PATCH, с конектори RJ45, 30 метра | Кабел за компютърна мрежа (LAN), За свързване на две устройства (компютър със SWITCH, HUB или RUTER), Конектори: 2броя RJ45, Цвят: син, Дължина: 30ме ... та той нали НЕ е меден ?

    Имах преди едно устройство TP-LINK CPE210 и нямах никакъв проблем с меден кабел от доставчика ми, но сега имам един Ubiquiti Power Beam PBE-M2-400 и за момента не разполагам с меден кабел, а само с този, тествах устройството на 2 различни лаптопа и все едни и същи мизерии, връщах го 2 пъти на Senetic и все ми казват че работи... само че първия път като ми го върнаха и след това имаше ping в режим TFTP към компютъра... а преди това - не.

    Както и да е, сега чакам да ми го върнат обратно и най-вероятно ще го пробвам и на 3та машина, за да реша дали проблема е в моите лаптопи или (най-вероятно) в кабела... вие как мислите ?

    Само да кажа: пробвал съм и с 2 къси кабелчета, но НЕ медни... единия от едно рутерче TP-Link, а другия е същия като този син, само че къс.

    Ето тук съм описал проблема с антенката: https://www.mikrotik-bg.net/topic/83...#comment-69606

    И още един въпрос: трябва ли И кабела между LAN на PoE-то и лаптопа/компютъра - и той да е меден или по-скоро е важен само този за захранването ?

    Благодаря.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #7

    Отговор: Максимална дължина на UTP-кабел за PoE

    Стандартен Лан кабел като всички останали. Някои са екранирани, някои не. Ако е за проблеми с лан мрежа, не търси проблем в кабела. Може в букса, но в лан кабел само ако е прекъснат някъде. Въобще какъв ти е проблема. Какво захранваш по PoE. За какво захранване говориш.
    Този пост е редактиран от VanDan; 20-01-18 в 19:36.

  10. Junior Member Аватара на InstantFreeman
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    12
    #8

    Re: Максимална дължина на UTP-кабел за PoE

    Ами захранвам Ubiquiti Power Beam PBE-M2-400 ...

    Проблема е, че самото устройство нито мога да го ping-на, нито да достъпя до настройките му през http://192.168.1.20 ... В линка към другия форум по-горе има и клипчета с демота какво точно правя. Всички настройки, а те не са кой знае какви - ги правя както си трябва, но мога да имам нормален ping само когато пусна устройството в TFTP (разбирай recovery) режим. Пробвал съм и да го ресетна, но мисля че даже не отговаря на тази "команда", тъй като няма реакция от диодите... само ако задържа бутона (RESET) за доооста дълго време, но тогава то просто влиза пак в споменатия TFTP режим, а в него по принцип се влиза по друг начин...

    Просто задавам статичен IP адрес на машината, с която свързвам Ubiquiti-то от типа 192.168.1.x (с изключение на 192.168.1.20 разбира се, защото това е адреса на устройството), евентуално изключвам за всеки случай WiFi -то/WLAN/Wireless/Безжичната връзка - давам директно забрана на въпросния мрежов адаптер от контрол панела > мрежови връзки ( ncpa.cpl ) ...

    НО -Нормалната функционалност на устройството не мога да я подкарам. Да не би да е именно проблема с пада на напрежението, за който е споменал shanto ?

  11. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #9

    Отговор: Максимална дължина на UTP-кабел за PoE

    "Да не би да е именно проблема с пада на напрежението, за който е споменал shanto"

    Не можеш ли да го замериш с мултиметър? Пин 4 и 5 са плюса и 7 и 8 минуса. Виж в Гугъл откъде се броят пиновете ако се чудиш. Иначе този кабел от линка е пач и е много съмнителен, пък и 30 метра за 9.50!! 90 процента съм сигурен, че е многожилен и не е меден, може и да не е помеднен даже. Отпред като погледнеш конектора се вижда, ако са сиви сърцевините на кабелчетата е ясна работата. На многожилния съпротивлението му е по-голямо. Отделни сигурно е awg 26 или 0.4 сечение вместо нормалното 24, което е 0.51.
    Това чудо като го вържеш с късо кабелче за poe работи ли нормално?

    "трябва ли И кабела между LAN на PoE-то и лаптопа/компютъра - и той да е меден или по-скоро е важен само този за захранването ?

    Благодаря."

    Не. Там можеш да ползваш и най-големия боклук пач кабел, все тая. Даже има едни с четири кабелчета вместо осем.

    Кабелът ако ще го слагаш отвън, няма да изкара много особено на слънце.
    Защо не идеш в първата срещната фирма да ти кримпнат един кабел за външно полагане и да го тестват, може да минеш и с помеднен.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #10

    Отговор: Максимална дължина на UTP-кабел за PoE

    А няма ли вариант да се пусне нормален ел.кабел специално само за захранването, а Лан кабела да се ползва само за връзка. Другият вариант е както е написано в горния пост, кабел за външна употреба да си търсиш.

  13. Junior Member Аватара на InstantFreeman
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    12
    #11

    Re: Максимална дължина на UTP-кабел за PoE

    Така и ще направя... Чак тестове... просто ще взема какъвто преди ползвах... макар че не съм го тествал на вън, още по-малко за дълго време. А пречи ли им на тези кабели ако са приклещени от затворен прозорец ? Имам предвид "баш медните" дето са. Човека от моя интернет доставчик, който ми направи кабел преди ми каза че не пречело, стига да не се наранявало...там еди кое си каза...

    Колкото до мултиметър - в момента нямам под ръка, а и този който имам (на друго място, не където съм в момента) е от "старото матрялу" със стрелка и не знам дали въобще нещо ще разбера... абе не съм си в час, както и да е Е, мога да отида в близкия до нас ТВ Сервиз примерно... но чакай да ми го върнат, би трябвало във Вторник най-късно да е при мене....(Устройството с PoE инжекторчето му ) :D п.с: Ако ида, какво да гледаме ? Ампераж ? Волтаж ?
    П.С.: Сребристи са им май сърцевините...
    Тези жилки и patch-ови истории нали се сещаш, че са ми тъмна индия И сеченията разбира се...

    И с късите кабелчета (единия от рутер Tp-Link а другия от местния PC-Shop/бакалия ) НЕ работеше. Но ще си позволя да цитирам що-годе лична кореспонденция, в частност техния отговор към мене:

    Здравейте

    Устройството е тествано и за втори път работи.Този път го натоварихме много сериозно, и не виждаме проблем ама никакъв.

    Възможно е да има неописана специфична ситуация, която при нашите тестове да убягва, но процедурите които правим са същите с описаните от убикуити за тестване на устройство, така че заключението е че самото изделие няма проблем
    Как точно са го товарили, така и не ги питах. Но съм склонен да им вярвам. Факт е че за да го натоварят, са го "подкарали" все някак, а при мене точно това е проблема, а не "товаренето"...

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    А няма ли вариант да се пусне нормален ел.кабел специално само за захранването, а Лан кабела да се ползва само за връзка.
    Няма как да има LAN връзка между устройството и компютър, рутер или друго устройство без PoE адаптер/инжектор или както съм чел - "PoE суич/switch" ... поне аз така го разбирам, дано не съм казал някой виц. На самото устройство (Antenna-Feed-ът или самото "PBE-M2-400" има само един порт и той е "PoE in".

    Благодаря за отговорите.
    Този пост е редактиран от InstantFreeman; 20-01-18 в 22:50.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #12

    Отговор: Максимална дължина на UTP-кабел за PoE

    Прищипването на кабел от затворен прозорец е проблемно.И си мисля ,че всички UTP кабели на света са медни.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Отговор: Максимална дължина на UTP-кабел за PoE

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Прищипването на кабел от затворен прозорец е проблемно.И си мисля ,че всички UTP кабели на света са медни.
    За прищипването си прав, но че са медни - явно не си гледал номенклатурата на доставчиците на кабели. Медни са само най-качествените и скъпи разбира се

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #14

    Отговор: Максимална дължина на UTP-кабел за PoE

    В самия стандарт се говори за медни кабели--->ISO/IEC 11801
    Досега само на медни кабели съм попадал ,независимо дали е телефонен или UTP.

  18. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #15

    Отговор: Максимална дължина на UTP-кабел за PoE

    Телефонен и аз не съм виждал алуминиев или помеднен, но utp, ftp и т.н. масово се ползват помеднени, т.нар. CCA. И в интерес на истината до 60-70 и повече метра няма проблем за 100 Mb мрежа. Все пак разликата в цените е два до три пъти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 925W максимална консумация при max настройки на климатика
    От Valko Draganov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 13-11-12, 18:56
  2. Дължина на тръбен път на LG CS 09 AF
    От hristo.petrov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-11, 14:23
  3. Дължина на LPT кабел
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 18-01-08, 12:04
  4. Отговори: 1
    Последно: 27-03-06, 18:18
  5. Максимална скорост на 802.11g
    От Julian във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 02-11-05, 00:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе