Резултати от 1 до 8 от общо 8

925W максимална консумация при max настройки на климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    35
    #1

    925W максимална консумация при max настройки на климатика

    Зададох 30гр. на климатика и на вентилатора high след това и medium, в продължение на два дни тествах fuji09lgs.Дадоха ми уред за измерване на мощността /made in Germany/ който включих директно към климатика.Максимума на консумацията при неколкократни замервания при максимални настройки беше 925вата, като в даден моменти падаше постепенно до 500вата и 15вата, но тогава намалявах градусите.Притеснява ме максимума от 925вата/fuji09lgs/, а би трябвало да е повече!
    Панасоника ми в другата стая на максимум в началото стига 1,4киловата, а и двата климатика са девятки.
    Да не би да има изтичане на фреон.Какво го кара да не достига максимум консумация от около 1,2-1,5 киловата.Така за да затопли стаята трябва да работи по продължително време?

  2.  
     
  3. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #2

    Отговор: 925W максимална консумация при max настройки на климатика

    Моя единия е 9-ка и с такъв уред докато съм го наблюдавал максимално е стигал 1 KW. Новия като го пуснах стигна 1,6 KW но е приблизително 14-ка.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #3

    Отговор: 925W максимална консумация при max настройки на климатика

    според мен нищо му няма на климатика.за 9-ка гори напълно нормално

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Отговор: 925W максимална консумация при max настройки на климатика

    Ще "лапа" повече ток като застуди.

    Това да ви е проблема-някои се оплакват, че много ток консумира, Вие че малко консумирал

  6. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #5

    Отговор: 925W максимална консумация при max настройки на климатика

    Той човека иска да каже че не го вижда да качва консумация като го напъне, не че малко му горял. Това че не качва би значило че е по икономичен, разбира се ако температурата на изхода е добра мисля че няма значение че не качва. Моят също е така но работи перфектно, тия дни колкото пъти го зърна в повечето време е от 20 до 300 вата. Ако е така заспал и зимата ще е добре.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #6

    Отговор: 925W максимална консумация при max настройки на климатика

    Тоя 09LGS, не го намирам, да не е 09LGC.
    От сервизното на 09LGC при външна темп. от -15гр. до +15гр. и от вътрешна темп. +16гр. до +24гр. максималната консумация е 1,29kW, при вентилатор на макс. Извън тези условия ако е му дават 1,6kW. Не че може да се вярва на 100% на сервизното, но все пак.
    Ако вентилатора не е на макс.,или филтрите не са чисти, или топлообменника не е чист, може да не му позволи да харчи повече.
    Кажи при какви условия: външна, вътр. темп.(почни от по-ниска ако може), вентилатора на "HIGH" и задание 30гр. и около 10-та до 15-та минута гледай какво показва. ECO-то да не е включено.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #7

    Отговор: 925W максимална консумация при max настройки на климатика

    Вечерта когато застуди отвори широко прозорците и вратите изчакай 10-тина мин. да се охлади помещението и пускай на макс да видим колко ще качи.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #8

    Отговор: 925W максимална консумация при max настройки на климатика

    Фуджи имат интересен алгоритъм на работа. Максималната мощност, която може да достигне даденият модел се постига при температури под 0° ( имам в предвид натоварване на компресора ). При положителни температури софтуера ограничава до определени обороти компресора и го "отпушва" при отрицателни. Затова в сервизните на триото дадената консумация се повишава при отр. температури вместо да намалява. Например при 12LGC при + тем. максималната консумация която съм замервал е 1550W, докато при отр. темп. е стигала до 1880W.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Максимална дължина на UTP-кабел за PoE
    От MitkoS във форум Мрежи
    Отговори: 21
    Последно: 24-04-19, 09:44
  2. Консумация на два Климатика Daikin?
    От bullet_pc във форум Климатици Daikin
    Отговори: 50
    Последно: 19-02-11, 14:18
  3. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  4. Максимална скорост на 802.11g
    От Julian във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 01-11-05, 23:44
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе