Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Споделени документи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #1

    Споделени документи

    Здравейте!
    Ситуацията е следната:два лаптопа,3в1 устройство,рутер,частна мрежа.
    На лаптопите съм споделил папките Documents и Pictures.В Documents ми се записват сканираните документи.Там имаше няколко преди да споделя папките.Тях ги виждам и ги отварям от другия лаптоп.Но новите документи които се записват там,само ги виждам като ПДФ файл.При опит за отваряне ми казва че не може да ги отвори.Ако ги преместя от първия лаптоп в папка Pictures,тогава всичко е ок.
    Какво пропускам,че новите документи са ми недостъпни?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #2

    Отговор: Споделени документи

    Пропускът ти е в правата за достъп.Виж в share какви са permissions.

  4. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #3

    Отговор: Споделени документи

    Задал съм абсолютно всички права.Въпросът е че ако сложа в тая папка разни документи ,снимки и тн,имам достъп от другия лаптоп до тях.Но сканираните документи,които автоматично ги записва скенера в тая папка са недостъпни.Виждам ги,но не ги отваря.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #4

    Отговор: Споделени документи

    Пробвай следното :
    Acrobat Reader ----> Edit---->Preferences--->Security(Enhanced)---->Махаш отметки на Enable protected mode at startup и Enable Enhanced Security.

  6. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #5

    Отговор: Споделени документи

    Ами аз ги отварям с Едж.
    И пак да уточня-тия недостъпни файлове,ако ги взема и ги преместя в другата споделена папка,тогава няма проблеми с отварянето им.Целта ми е да избегна това местене,а да ги достъпвам от оригиналната директория.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #6

    Отговор: Споделени документи

    Виж с кви права са новите сканирани файлове. Може скенера да ги записва като собственост на друг потребител, за когото няма права лаптопът, с който отваряш по мрежата.
    За целта натискаш с десен бутон на мишката върху файл който не може да се отвори , избираш Properties и после Details. В полето Owner кой потребител е посочен?
    После същата процедура с десен бутон върху файл който се отваря и сравняваш.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #7

    Отговор: Споделени документи

    С еднакви разрешения са.
    Файла го виждам във оригиналната папка( в случая Документи),но като цъкна на него от другия лаптоп ми дава че не може да намери адреса (нещо от сорта на file/pc name/user name...съжалявам,ама на другия лаптоп нема бутон print screen).
    Същия файл само го местя в другата споделена папка-Картини и всичко е ок.
    Това ме озадачава.
    Ако сложа какъето и да е файл,в която и да е папка,отварят се без проблем.
    Ако задам на скенера да записва в Картини-пак нямам достъп.Местя ги в Документи и пак всичко е ок.
    Искам да избегна това излишно местене.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #8

    Отговор: Споделени документи

    Сега ще го обясня по следния начин. Не знам дали ще ме разбереш.
    Ако имаш 2 лаптопа---> Laptop1 и Laptop2. В двата лаптопа влизаш с един и същ потребител---> User.
    Двата потребителя Laptop1\User и Laptop2\User не са един и същ потребител. Ако се опиташ от Laptop2 да достъпиш шерната папка на Laptop1 ти се опитваш да го достъпиш с потребител Laptop2\User, а не с Laptop1\User. . И потребителя Laptop2\User не влиза в множеството Laptop1\Everyone.

  11. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #9

    Отговор: Споделени документи

    Това горното го разбрах,но не виждам какво е общото в случая.При положение че само трябва да преместя файла в другата шерната папка и мога да го отворя.
    Пак казвам-имам достъп до всички файлове в папките.Проблема се явява само при създаване на нов файл от скенера в дадена папка.Ако същия файл се премести в друга шерната папка,няма проблеми.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #10

    Отговор: Споделени документи

    Няма нужда да местиш файлове никъде.
    Ето ти една страхотна малка програмка, която прави недоклатените бози на микрософт ненужни, и за смях.

    https://www.rejetto.com/hfs/?f=dl

    - - - - - - - - - -

    Дава достъп до всичките ти файлове през браузър.

    Може да ти изглежда малко сложна отначало, но не е така. С десен бутон на мишката добавяш желаната папка към файловия сървър, пишеш адреса на сървъра в полето на браузъра, и готово. Ще имаш достъп до желаните файлове за нулавреме.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 05-12-20 в 09:38.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #11

    Отговор: Споделени документи

    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    Това горното го разбрах,но не виждам какво е общото в случая.При положение че само трябва да преместя файла в другата шерната папка и мога да го отворя.
    Пак казвам-имам достъп до всички файлове в папките.Проблема се явява само при създаване на нов файл от скенера в дадена папка.Ако същия файл се премести в друга шерната папка,няма проблеми.
    Дай снимка на грешката. Става чрез Snipping tool.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Няма нужда да местиш файлове никъде.
    Ето ти една страхотна малка програмка, която прави недоклатените бози на микрософт ненужни, и за смях.

    https://www.rejetto.com/hfs/?f=dl

    - - - - - - - - - -

    Дава достъп до всичките ти файлове през браузър.

    Може да ти изглежда малко сложна отначало, но не е така. С десен бутон на мишката добавяш желаната папка към файловия сървър, пишеш адреса на сървъра в полето на браузъра, и готово. Ще имаш достъп до желаните файлове за нулавреме.
    Работата е там, че Edge е абсолютно недодялан браузер. От него може да очакваш неочакваното.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #12

    Отговор: Споделени документи

    Ще пробвам утре със Sniping tool,днес съм на работа.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Отговор: Споделени документи

    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    Здравейте!
    Ситуацията е следната:два лаптопа,3в1 устройство,рутер,частна мрежа.
    На лаптопите съм споделил папките Documents и Pictures.В Documents ми се записват сканираните документи.Там имаше няколко преди да споделя папките.Тях ги виждам и ги отварям от другия лаптоп.Но новите документи които се записват там,само ги виждам като ПДФ файл.При опит за отваряне ми казва че не може да ги отвори.Ако ги преместя от първия лаптоп в папка Pictures,тогава всичко е ок.
    Какво пропускам,че новите документи са ми недостъпни?
    Нека изясним някой моменти:
    1. От скенера само в единия лаптоп ли се записват нещата или произволно според твоето желание?
    2. Ако документа се запише примерно на лаптоп1 , то от лаптоп1 имаш ли достъп до него (без да го местиш), а от лаптоп2 как стоят нещата?
    3. Същата ли ситуацията ако записваме на лаптоп2 ?

    Проблема според мен е на 100% свързан с правата за достъп до папката.
    Трябва да са така правата за да имаш пълен достъп в папките на юзърите , поне при мен е така.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #14

    Отговор: Споделени документи

    1.Да,документите се записват само в лаптоп 1.
    2.Да,имам достъп до файла в оригиналната папка на лаптоп 1,без да го местя.От лаптоп 2,файла се вижда,но при опит за отваряне ми дава грешен адрес в адресната лента на браузъра Едж.
    3.Не съм пробвал да записвам файла направо в лаптоп 2. Дори и да съм избрал друга папка,при следващото пускане на скенера,същия записва новия документ в папката по подразбиране.

    Разрешенията са точно като на твоята снимка

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Отговор: Споделени документи

    От лаптоп 2,файла се вижда,но при опит за отваряне ми дава грешен адрес в адресната лента на браузъра Едж.
    от какъв зор ще го достъпваш с Едж ? ! ?
    има си Windows Explorer или My Computer -> Network

    Сигурен си, че папката на лаптоп1 където се записват файловете е шерната с добавен "юзер" Everyone и му е даден пълен контрол?

    Освен това в: Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Регистриране на автомобил - документи?
    От HePoH във форум Автомобили
    Отговори: 4
    Последно: 15-05-17, 20:43
  2. Нормативни документи
    От Lupus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 23-09-11, 10:23
  3. Извънземни - секретни документи
    От nikolin във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 05-06-11, 16:41
  4. Проблем с .txt .ini документи !
    От Compare във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 01-09-07, 16:26
  5. Органайзер за документи
    От nommo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 13-12-06, 16:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе