Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Контрол на трафика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #16

    Контрол на трафика

    Хм, ми възможно е! Norton AntiVirus го откри във Windows/System32/Drivers/npfs.sys

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #17

    Контрол на трафика

    Raid, дай някои практически инструкции за работа с TMeter, че тия руските не ги схванах. Как на практика си конфигурирал филтрите? Настроих тука някакъв LOG файл, но той ми дава трафика разбит по IP адреси на сайтовете. И още може ли да остава само tray icon щото е дразнещо да го има и в taskbar-a!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    13
    #18

    Контрол на трафика

    Здрасти.Незнам дали има някакжа програма която да ти варши работа за трансвер на трафика.Незабравяй че IPтата се менят непрекаснато!За 100м по добре използвай слуич защото нетоварва мрежата по малко,а ако с луингейта нещо не става просто шерни мрежата.Не е за забравяне,че ако модема ти е с усб другите ще имат интернет само когато си си вклучил компютара.Това не е за забравяне!Помисли за някакав стар компютар за сарвар!!![8D]


  5. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #19

    Контрол на трафика

    1.А ако през ARP задам на съответния МАС да отговаря строго определено IP (всъщнос обратно IP=MAC) могат ли да го сменят?

    2. Ако направя сървър на отделно РС нали то трябва да е вкл. постоянно така че... какъв е смисъла.


  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    13
    #20

    Контрол на трафика

    Ако твоя комп. не го изключваш не зимай друг,но ако спиш в сащата стая няма да ти е много готино.Има комп. за по 20лв. които са слаби но за мрежов сарвар са супер защото са безшумни.За кабел трябва да вземеш от армирания но неправете много чупки или ако правите не трябва да са остри![8D]

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #21

    Контрол на трафика

    Кабела вече го взехме. И магазина ми казаха така - Падала му категорията (заводски 5-та). Толкова ли им е калпава екранировката! И ако някъде тя се наруши какви смущения могат да се внесат в 1 см неекраниран кабел - според мен нищожни. Струва ми се малко пресилено.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    13
    #22

    Контрол на трафика

    Заземи си кабела!!!!!! Ако има начин да го изолираш ще е по-добре.Колкото и да падне сапротивлението ще е пре достатачно да играете в мрежа коя и да е игра.За теглене на нещо от друг комп. може единствено от време на време вразката да пада на 10mb но не е проблем.Ас лично сам с 60м. телефонен кабел.Не сам забелязал да е паднала на 10мб вапреки че ми казаха че ще има чести спадове.Някой даже не вярваха че може с такав кабел.Не е нужно да слагаш Linux защото ако някой от групата исползва Win 98 ще имаш главоболия.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    192
    #23

    Контрол на трафика

    Kakwo e tvoeto PC ( Tova s koeto shte rutira6 kam drugite) i s kakva OS si?

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #24

    Контрол на трафика

    Със WinXP съм. AMD Thoroubread 1600+, 512 PC133. Ама моята идея е да им давам интернет вечер, когато се прибера. Абе както вече писах няма да се превръщам в ISP, а когато реша ще им пускам по малко!

    За заземлението - обмислям въпроса. През зимата съм мерил около 100V по "нулата" в контакта така че търся начин да използвам нещо за земя. Нямам наблизо водопровод, иначе....

    LAN картата ми има LED за 100MB който свети постоянно - значи връзката е добра.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #25

    Контрол на трафика

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Кабела вече го взехме. И магазина ми казаха така - Падала му категорията (заводски 5-та). Толкова ли им е калпава екранировката! И ако някъде тя се наруши какви смущения могат да се внесат в 1 см неекраниран кабел - според мен нищожни. Струва ми се малко пресилено.



    <div align="right">оргинално мнение на Penta</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    За по-кратко и ясно, cat 5. Екранизацията не е калпава, просто ако има къде да се събира стат. електричество ще се събира и след време ще трябва да смените кабела (в най-добрия случай), ако се оттървете с това добре...лошо ако при някоя буря или при дъжд се събере повече стат.ел и да гръмне я суич/ланка , я пц.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #26

    Контрол на трафика

    Добре, ясно. Мен обаче ме интересува повече как да отчитам трафика на юзерите. Особенно ако си сменят IP адреса.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #27

    Контрол на трафика

    Лесно, просто, ясно, кратко:

    (Пример)

    Имаш 4 юзера за инет.



    192.168.0.2 - юзер 1

    192.168.0.3 - юзер 2

    192.168.0.4 - юзер 3

    192.168.0.5 - юзер 4



    Конфигваш XP-то да shape-ва нета по 4-5кб на IP, лимитваш нета за IP-та завършващи на друга цифра освен 0.2,0.3,0.4,0.5, сваляш си най-малоумната програма , например Bandwidth Controller, пускаш филтър на всяко IP и веднъж в месеца я пускаш за да видиш кой колко mb е изтеглил.

    Нещо неясно?




  16. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #28

    Контрол на трафика

    Ами има доста неясни неща.

    1.Лошото е че при XP за конфигурирането на ICS се иска автоматично получаване на IP (за другите потребители) а така то се мени постоянно.

    2. Как да конфигурирам "XP-то да shape-ва нета по 4-5кб на IP"?

    Извинявам се за многото въпроси, но се оказах неподготвен за ситуацията. Благодаря!

    P.S. Правя едни експерименти със следене по МАС адрес в TMeter, но довечера ще видя дали върши работа.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #29

    Контрол на трафика

    По настройката на TMEter:

    1. Създаваш нов филтър и го именоваш (напр. Gogo)



    2. За филтъра създаваш ново правило, където:

    а) В "Источник" избираш MAC-адрес (а не IP, щом са ти динамични). Този адрес (по точно идентификатор на мрежовата карта) трябва да ти го даде всеки от user-ите.

    б) за този MAC-адрес указваш в "Назначение" "Любой адрес глобалной сети".

    в) ако искаш да не отчиташ трафика към определен IP-адрес, създаваш ново правило, в което отчиташ този трафик.



    3. Указваш създаване на log-файлове по дни и месечно. При мен са в XML-формат.



    4. В дистрибутива имаш един XSL. Пипваш го лекичко за да ти извежда информацията на български и си готов. Ако искаш да не ти отчита трафик към определно IP, ще се наложи и малко допълнителна преработка за да ти изважда този трафик от натрупания по даден MAC-адрес (или пък можеш и ръчно да го изваждаш - трафика де []).



    Ако не се справиш мога да ти пратя и всички екранчета, през които минаваш за да направиш тези настройки, но не и преди четвъртък[]

    Аре, чао засега.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #30

    Контрол на трафика

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">2. Как да конфигурирам "XP-то да shape-ва нета по 4-5кб на IP"?

    <div align="right">оргинално мнение на Penta</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">







    http://bandwidthcontroller.com/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. изчезна контрол панела
    От cvb във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 01-07-08, 22:31
  2. Търся програма за контрол на времето...
    От LZ4 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 17-06-08, 01:26
  3. Въпрос за отдалечен контрол
    От Jogo_1 във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 16-01-07, 19:31
  4. Проблем с контрол на звука.
    От razziel във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 03-07-06, 21:22
  5. Трафик контрол
    От bx във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 28-05-05, 10:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе